Opiatowa czkawka

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 115 Strona 1 z 12
Rejestracja: 2010
  • 59 / 1 / 0

Zawsze po wszelakich opioidach (heroina, morfina, nawet kodeina) dostaję czkawki.;) Czy jest to jedynie mój wyjątkowy 'problem', czy też opiaty w jakiś specyficzny sposób wpływają na skurcze przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej? Nie, żeby powodowało to jakiś przeraźliwy dyskomfort i utrudniało funkcjonowanie w społeczeństwie, jedynie czysta ciekawość ;)
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 6 / / 0

Opiaty ingerują w poziom napięcia mięśni klatki piersiowej, co może się przyczynić do zaburzeń wentylacji płuc - swego czasu przeprowadzono na szczurach badanie EMG, mające na celu diagnozę wpływu opioidów na czynność mięśni międzyżebrowych. Wykazało ono wzmożoną aktywność przepony, która prowadziła ostatecznie do depresji oddechowej.
Na pewno będzie o tym w internecie, szczególnie że u wielu osób pojawia się ten problem (również w związku z alkoholem).

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Alienacja rodzicielska – uzależnienie od alkoholu jako wynik deficytu drugiego rodzica

Psychologowie i psychiatrzy mówią jednym głosem: alienacja rodzicielska jest przemocą wobec dziecka i powinna być tak właśnie traktowana przez prawo i organy państwa. Tymczasem niewiele jest w Polsce badań na ten temat. Powstają co prawda prace naukowe lub paranaukowe, ale wciąż ich liczba jest nieadekwatna do skali zjawiska.
Rejestracja: 2010
  • 577 / 3 / 0

ja nie zawsze dostaje jak ty , ale jak już na zgrzaniu mnie łapnie to masakra czasem pół godziny męczarni żeby przeszło...
Rejestracja: 2006
  • 678 / 8 / 0

A mi po dłuższym czasie regularnego brania przestała dokłuczać, więc chyba to też "z wiekiem" ustaje.
Rejestracja: 2007
  • 5302 / 75 / 0

Na czkawkę po opio polecam wiadro dobrej baki przyjąć i nie wypuszczać szarego wiatru z 5 minut. Działa już po dwóch jeno się w palniku kręci później ;]
Rejestracja: 2010
  • 33 / / 0

Ja mam zawsze. Jakies 1-1,5 godziny od przyjecia. Trwa z 30min-1h. Wkurzajaca sprawa, wstrzymywanie oddechu praktycznie nic nie daje ;/
Rejestracja: 2006
  • 678 / 8 / 0

Ale pomaga napicie się "do góry nogami". Zatykasz nos, spuszczasz głowę i pijesz - nawet na tę czkawkę pomaga:-)
Rejestracja: 2010
  • 1963 / 44 / 0

Heh, skąd to znam. Ale po DXM też mam tak po 3-4 godziny od spożycia.
Rejestracja: 2009
  • 496 / 7 / 0

Ja raz po opium IV na drugi dzień miałem cały dzień czkawkę...
Rejestracja: 2010
  • 568 / 2 / 0

U mnie czasem wystepuje po kodeinie ale sa to naprawde rzadkie przypadki i nigdy nie trwała dłużej niz 10 minut. Jak Ci nie daje spokoju to podobno chlorpromazyna pomaga na czkawke.
Posty: 115 Strona 1 z 12
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1934 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości