Opiatowa czkawka

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 111 Strona 1 z 12
Rejestracja: 2010
  • 59 / / 0

Zawsze po wszelakich opioidach (heroina, morfina, nawet kodeina) dostaję czkawki.;) Czy jest to jedynie mój wyjątkowy 'problem', czy też opiaty w jakiś specyficzny sposób wpływają na skurcze przepony i mięśni oddechowych klatki piersiowej? Nie, żeby powodowało to jakiś przeraźliwy dyskomfort i utrudniało funkcjonowanie w społeczeństwie, jedynie czysta ciekawość ;)
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 6 / / 0

Opiaty ingerują w poziom napięcia mięśni klatki piersiowej, co może się przyczynić do zaburzeń wentylacji płuc - swego czasu przeprowadzono na szczurach badanie EMG, mające na celu diagnozę wpływu opioidów na czynność mięśni międzyżebrowych. Wykazało ono wzmożoną aktywność przepony, która prowadziła ostatecznie do depresji oddechowej.
Na pewno będzie o tym w internecie, szczególnie że u wielu osób pojawia się ten problem (również w związku z alkoholem).

W Afganistanie ćpanie nie ma w sobie nic z rozrywki. Heroina: zapomniana wojna Afganistanu

Pod mostem zbiera się cichy tłum. Szum rzeki Kabul i dźwięk odpalanych zapalniczek rozbrzmiewają echem pod niskim betonowym stropem. Czasem ciszę przerwie syk palnika, który rozgrzewa szklane lufy. Raz po raz woda zalewa wąski brzeg rzeki tworząc lepkie błoto; stęchłą mieszaninę ziemi, fekaliów i śmieci. Choć parę metrów wyżej jaskrawe promienie kwietniowego słońca rozpalają karki przechodniów, pod mostem widać tylko cienie.

Marihuana zakamuflowana jako psia karma

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zabezpieczyli blisko 100 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około 4 mln zł. Do sprawy zatrzymano 29 letniego mieszkańca Katowic. Policyjne działania prowadzone były na terenie woj. śląskiego. W zatrzymaniu 29 latka uczestniczyli lubelscy antyterroryści.
Rejestracja: 2010
  • 577 / 2 / 0

ja nie zawsze dostaje jak ty , ale jak już na zgrzaniu mnie łapnie to masakra czasem pół godziny męczarni żeby przeszło...
Rejestracja: 2006
  • 678 / 8 / 0

A mi po dłuższym czasie regularnego brania przestała dokłuczać, więc chyba to też "z wiekiem" ustaje.
Rejestracja: 2007
  • 5302 / 69 / 0

Na czkawkę po opio polecam wiadro dobrej baki przyjąć i nie wypuszczać szarego wiatru z 5 minut. Działa już po dwóch jeno się w palniku kręci później ;]
Rejestracja: 2010
  • 33 / / 0

Ja mam zawsze. Jakies 1-1,5 godziny od przyjecia. Trwa z 30min-1h. Wkurzajaca sprawa, wstrzymywanie oddechu praktycznie nic nie daje ;/
Rejestracja: 2006
  • 678 / 8 / 0

Ale pomaga napicie się "do góry nogami". Zatykasz nos, spuszczasz głowę i pijesz - nawet na tę czkawkę pomaga:-)
Rejestracja: 2010
  • 1963 / 40 / 0

Heh, skąd to znam. Ale po DXM też mam tak po 3-4 godziny od spożycia.
Rejestracja: 2009
  • 496 / 7 / 0

Ja raz po opium IV na drugi dzień miałem cały dzień czkawkę...
Rejestracja: 2010
  • 568 / 2 / 0

U mnie czasem wystepuje po kodeinie ale sa to naprawde rzadkie przypadki i nigdy nie trwała dłużej niz 10 minut. Jak Ci nie daje spokoju to podobno chlorpromazyna pomaga na czkawke.
Posty: 111 Strona 1 z 12
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1104 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości