Dział poświęcony dyskusjom nt. wezwań, które osoba otrzymała w związku z postępowaniem toczącym się wobec stron trzecich.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 10 / / 0
mam jeszcze parę pytań;

1. Czy rodzic może być obecny na przesłuchaniu? Mam 16 lat
2. Czy jeżeli mają świadków na to że posiadałem (nie widzieli zioła, tylko wiedzą), nie znaleźli u mnie nic, do niczego się na razie nie przyznałem, nie mają żadnych dowodów to mogą mi wlepić jakiś wyrok?
3. Czy policjanci mogą mnie bić/stosować przemoc psychiczną na przesłuchaniu?
  • 1229 / 176 / 0
1. Tak. Jak ci pałarz nie powie to zawołaj starszych.
2. Jak nie znaleźli nic i nie masz zadnego zarzutu to nie mogą dać zadnego wyroku mendy.
3. Nie, ale patrz pkt 1.
  • 10 / / 0
jestem jako podejrzany, czyli jeżeli nie maja żadnych dowodów tylko 2-3 świadków, sprawa nie trafi do prokuratury?
  • 1229 / 176 / 0
Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że wszystko zależy od konfrontacji słów świadków "złych" i "dobrych". Jak na moje oko, to żadnej kary (ze strony policji i prawa) nie ma opcji żebyś dostał, więc już możesz lekko odetchnąć z ulgą. Pamiętaj by się do niczego nie przyznawać pod żadnym pozorem, jak ktoś wcześniej napisał "nawet jak cię złapią za rękę, to nie twoja ręka".
  • 616 / 4 / 0
Głównie w prawie piszą "za posiadanie, przyjmowanie, sprzedawanie, nakłanianie do przyjęcia". Jeżeli jakiś z tych zwrotów podpasuje do świadków to niestety nie powiem Ci co i jak. Zapewne to zależy od ich interpretacji. Ale mając samych świadków, do tego "niebezpośrednich" to zapewne wiele Ci nie grozi.
Uwaga! Użytkownik wendrowycz nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.