Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
Ogolnie w wielu krajach sam mak, makowki itd to nic innegop jak suszone kwiaty ;) hehe i wlasnie nalezy takiego sklepu szukac ... a nie " dealera "
voorman pisze: Legalne czy nie?
Kto, wbrew przepisom ustawy, przywozi z zagranicy,
wywozi za granicę lub przewozi w tranzycie środki odurzające,
substancje psychotropowe, mleczko makowe lub słomę makową,
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.
Kto, wbrew przepisom ustawy, w celu niedozwolonego wytworzenia
środka odurzającego lub substancji psychotropowej, wytwarza, przetwarza,
przerabia, przywozi z zagranicy, wywozi za granicę, przewozi w tranzycie,
nabywa, posiada lub przechowuje prekursory, podlega grzywnie
i karze pozbawienia wolności do lat 5.
prekursor = każdą substancję pochodzenia naturalnego lub syntetycznego,
która może być przetworzona na środek odurzający lub substancję psychotropową
albo może służyć do ich wytworzenia, określoną w wykazie prekursorów
stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy,
http://hyperreal.info/node/5554#axzz0z9cGqSDa
prekursor = każdą substancję pochodzenia naturalnego lub syntetycznego,
która może być przetworzona na środek odurzający lub substancję psychotropową
albo może służyć do ich wytworzenia, określoną w wykazie prekursorów
stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy,
Pytanie czy "dekoracyjne" makówki = słoma?
Legalizacja marihuany w Polsce: 15 g suszu i jedna roślina. Sejm zdecyduje
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Sposób studentów na problemy psychiczne: melisa i marihuana
Aż 96 proc. studentów deklaruje, że stosuje przynajmniej jedną metodę samodzielnego radzenia sobie z problemami psychicznymi. Najczęściej wybierają aktywność fizyczną lub techniki relaksacyjne, ale część sięga także po preparaty roślinne, a nawet marihuanę – wynika z badań wrocławskich naukowców.
Coraz więcej zatruć dopalaczami wśród nieletnich. Rzeczniczka Praw Dziecka apeluje do MEN
Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak ponownie zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wzmocnienie edukacji o dopalaczach i substancjach psychoaktywnych w szkołach. Powodem są rosnące statystyki dotyczące zatruć dopalaczami wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Według danych systemu SMIOD w 2024 roku odnotowano 557 interwencji medycznych związanych z podejrzeniem zatrucia nowymi substancjami psychoaktywnymi.
Kofeina naprawia zaburzenia w pracy mózgu wywołane brakiem snu
Gdy po nieprzespanej nocy nie radzimy sobie z zadaniami wymagającymi myślenia, składamy to na karb zmęczenia. Jednak, jak dowiadujemy się z badań przeprowadzonych na Narodowym Uniwersytecie Singapuru, problemem nie jest zmęczenie, a fakt, że brak snu zaburza funkcjonowanie konkretnych obszarów mózgu odpowiedzialnych za kawę. Naukowcy nie zostawili nas jednak samych sobie z tą wiedzą. Stwierdzili bowiem, że kofeina może przywracać prawidłową pracę neuronów.