Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 1033 / 7 / 0
Znajomy ma wspomnianą wyżej chorobę, a bardzo chce ze mną coś zarzucić. Moje pytanie brzmi: Co mogę mu podać?
Chciał DXM albo kode, ale wiem, że oba ryja watrobe. Dodam, że gość po alkoholu oprócz bardziej zoltych oczu nic wiecej nie ma. (objawy negatywne) Z mj też nie ma problemów. Ta genetyczna przypadłość jest dosyć częsta, więc sądzę, że ktoś tutaj też to ma.
  • 883 / 10 / 0
Lekarz mi nic nie mówił, że powinienem się czegokolwiek wystrzegać, więc raczej nie musi się ograniczać. Tylko w necie czytałem, że nie powinno się pić dużo alkoholu. Co to znaczy - nie wiem, zdarzało się pić do silnego upojenia (ale bez przesady) i dawałem radę. Nawet kaca raczej nie miewam -- jak palę fajki przy tym -- mam lekkiego kaca, jak nie palę obywa się bez kaca, zwłaszcza jeśli chodzi o wódkę.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Norwegia wśród liderów Europy. Wszystko wyjawiły... dane z kanalizy

Norwegia pozostaje w europejskiej czołówce pod względem używania narkotyków. Najnowsze analizy ścieków pokazują jednocześnie spadek używania konopii w Oslo. Dane wskazują też na rosnące znaczenie innych substancji.

[img]
Rzeczniczka praw dziecka apeluje o edukację w zakresie skutków dopalaczy

Rzeczniczka praw dziecka ponowiła swój ubiegłoroczny apel skierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej o podjęcie działań edukacyjno-informacyjnych na temat szkodliwości dopalaczy we wszystkich placówkach oświatowych. Problem jest powszechny, a obecny wśród dzieci i młodzieży trend sięgania po dopalacze nie maleje. Jak pokazują statystyki, z roku na rok jest coraz więcej przypadków zatruć spowodowanych sięganiem po substancje psychoaktywne.

[img]
Marihuana zaburza pamięć na różne sposoby

Palenie marihuany nie tylko pogarsza pamięć. Aktywny składnik konopi ją reorganizuje – odkryli badacze z Washington State University (USA).