Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 44 / 2 / 0
Witam,
czy ktoś kiedykolwiek się spotkał z testami bądz metodami wykrywania salvi w organiźmie (myśle o testach z krwi , moczu bądz nawet włosów)?
Jeżeli tak to po ilu dniach/miesiącach staje się nie do wykrycia?
  • 2129 / 31 / 0
Nie słyszałem o czymś takim jak testy na obecność salvinorinu w organizmie - do tej pory szałwia była legalna i na dobrą sprawę nie była ogólnie znaną substancją. Wszystko może zmienić się w najbliższym okresie, za sprawą wpisania jej na listę substancji prawnie zakazanych. Na razie jednak, nie ma się czego obawiać.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 228 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: nautic »
Też się kiedyś zastanawiałem nad tą kwestią, głównie mi chodziło o testy antydopingowe dla sportowców. Niestety zero informacji...
Oida ouden eidos.
  • 6 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Gringo997 »
trochę odkopany temat ale przynajmniej dla potomków będzie...


salvinorin A jest nie do wykrycia w organiźmie już po kilku godzinach od spożycia...
  • 43 / / 0
Nieprzeczytany post autor: żywy trup »
Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał jakieś problemy z szałwią w tym temacie; ale skoro już się jakoś wyłonił.
http://www.businesswire.com/portal/site ... ewsLang=en
"NMS Labs is the only known commercial laboratory to offer a chemical test that can detect Salvinorin A & B (the active drug and metabolite of the hallucinogenic herb Salvia divinorum) in a person’s blood, plasma, or urine."

Gringo997 jesteś z policji?
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Marihuana zaburza pamięć na różne sposoby

Palenie marihuany nie tylko pogarsza pamięć. Aktywny składnik konopi ją reorganizuje – odkryli badacze z Washington State University (USA).

[img]
Badanie naukowe, które porządkuje temat kiełkowania konopi

Wolne Konopie: "Od lat powtarzamy jedno, że wiedza jest lepsza niż strach, a odpowiedzialność lepsza niż czarny rynek. Nasze hasła „Zmień dilera na farmera” i „Nie kupuj jej, tylko siej” nigdy nie były zwykłą prowokacją. Chodziło nam o zmianę myślenia i w wielu przypadkach ta zmiana naprawdę się dokonała. Uważamy, że jeśli ktoś interesuje się konopiami, powinien robić to świadomie, rozumiejąc podstawową biologię rośliny, procesy jej wzrostu i mechanizmy funkcjonowania, zamiast opierać się na mitach czy czarnorynkowych schematach."

[img]
Marihuana wpływa na chorych odwrotnie niż na zdrowych. Jest nadzieja na nową terapię?

Używanie konopi indyjskich wiąże się z łagodniejszymi objawami choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD) – wynika z badań opublikowanych na łamach „Translational Psychiatry”. Okazuje się, że na osoby z ChAD konopie mogą wpływać odwrotnie niż na osoby zdrowe. Autorzy badań przestrzegają jednak przed wyciąganiem zbyt daleko idących wniosków (czyli na przykład przez zalecaniem chorym stosowania konopi). Mimo to w ich ocenie uzyskane wyniki powinny stanowić przyczynek do dalszych, zakrojonych na szerszą skalę, analiz.