...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 1 z 2
  • 226 / 3 / 0
witam, mam taki problem moze ktos bedzie umial pomoc :) czy jezeli w okresie 2-3 miesiecy mialem przepisane kilka recept(legalnie) tylko z nr funduszu w pierwszym okienku(zadne na P nic takiego) ale teraz sie kapnalem ze bylem w tym okresie nieubezpieczony w funduszu (obecnie juz to zalatwilem) to lekarz albo ja moze miec z tego powodu jakies problemy? chodzilem prywatnie sie leczyc, nie chcialem lekarzy wprowadzac w blad po prostu zapomnialem o tym jebanym ubezpieczeniu :/
Uwaga! Użytkownik Blaze nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 67 / / 0
Olej. Nic nie będzie.
Uwaga! Użytkownik szkodnik forumowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 100 / 17 / 5
Nie powinni wydawać Ci takich recept, jeśli nie byłeś ubezpieczony. Jednak jak je już dostałeś, to niczym się nie przejmuj. Wina leży po stronie lekarza lub rejestracji. Nawet gdybyś poszedł na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, nie miał ubezpieczenia, skorzystał z leczenia, a oni by Cię przyjęli bez podpisania kwitu, że w razie czego pokryjesz koszty wizyty, to nie ściągną z Ciebie kasy. Chyba, że podpiszesz ten kwit.
Uwaga! Użytkownik MaszMaila jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12519 / 2429 / 0
NFZ (oddział służb mundurowych) może to zweryfikować i wysłać do lekarza pismo, że wydał recepty na zniżkę pacjentowi, który był nieubezpieczony. Lekarzowi, który wypisywał mi Bundondol (na 30%) przyszło właśnie takie pismo - okres to 2 miesiące, który pracowałem na umowę o dzieło. Zapłaciłem z własnej kieszeni ponad 5 stów (24 opakowania).

Swoją drogą ten system ubezpieczeń zdrowotnych i chorobowych jest chory... jeśli np prowadzisz działalność i płacisz dobrowolną składkę chorobową, to ZUS może odmówić wypłacenia świadczeń, jeśli w ostatnich 3 składkach spóźniłeś się choćby dzień... ZUS nie informuje, że wyrejestrował z ubezpieczenia, ale dalej chętnie przyjmuje składki. Paranoja... Gdyby nie moja księgowa, która załatwiła sprawę, byłbym w plecy prawie 1 k.
  • 326 / 54 / 0
Help. Zostałem wyjebany z up więc nici z ubezpieczenia co najmniej do listopada a planowałem w październiku iść na detox, słyszałem że ktoś też miał podobny problem i jakoś to załatwił, moje pytanie: Jak? Da się w ogóle w jakiś sposób mieć te ubezpieczenie i iść na detoks?
Every time just like the last
On her ship tied to the mast
To distant lands
Takes both my hands
Never a frown with golden brown
  • 12519 / 2429 / 0
Za co Cię skreślili? Nie stawiłeś się na termin?
  • 326 / 54 / 0
Tak bo zapomniałem orzrd eyjazdem do uk sie zgłosić i ta jebitna kara 3 miechy. Teraz ofc. jestem w pl.
Myslalem o czymś takim zeby zapisać się np. na jakiś kierunek do policealnej czy cos... ehh no nie wiem, co radzisz?
Every time just like the last
On her ship tied to the mast
To distant lands
Takes both my hands
Never a frown with golden brown
  • 12519 / 2429 / 0
Kiedy dokładnie Cię wykreślili? Z tego co czytałem, możesz korzystać ze świadczeń NFZ do 30 dni od tego faktu.

Znalazłem taki fragment na portalu UP.
Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, bezdomne, które nie mogą uzyskać ubezpieczenia zdrowotnego także mogą korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. W tym celu powinny zwrócić się o pomoc do wójta, burmistrza lub prezydenta miejscowości, w której mieszkają. Koszty leczenia pokrywane są z budżetu państwa.
  • 3188 / 373 / 0
1. zadzwoń na detox i dowiedz się czy przyjmują ludzi bez ubezpieczenia, bo możliwe że tak
2. ubezpieczenie zawsze możesz sobie wykupić sam w NFZ, koszt koło 300zł za miesiąc
  • 880 / 363 / 6
Dobrowolnie można się ubezpieczyć w NFZ.

Ubezpieczenie to kosztuje obecnie 462,83 zł (inflacja idzie do góry, co nie @Blu?)

Wraz z tym trzeba wysyłać szereg papierków do ZUS-u, w tym ZUS ZZA (zgłoszenie do ubezpieczenia), dopiero po przyjęciu przez ZUS twojego ZZA wyświetlasz się w eWUŚiu na zielono, czyli masz ubezpieczenie zdrowotne.

Wiem, bo przerabiam teraz jako przesiębiorca :(
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
ODPOWIEDZ
Posty: 19 • Strona 1 z 2
Newsy
[img]
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze

Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.

[img]
Z Brazylii do Europy z kawą i kokainą. Kulisy sprawy drobnicowca Blume

Drobnicowiec Blume, który w 2023 roku obsługiwał transatlantycką trasę handlową pod togijską banderą, dziś stał się symbolem jednego z największych przejęć narkotyków na wodach europejskich. Wydarzenia związane z jego zatrzymaniem obnażają skuteczność współpracy służb międzynarodowych oraz skalę wykorzystywania żeglugi morskiej przez zorganizowane grupy przestępcze.

[img]
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem

Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.