Opiaty - reakcja histaminowa

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 91 Strona 1 z 10
Rejestracja: 2007
  • 369 / 8 / 0

To, że reakcja histaminowa jest, to wiadomo. <_< Ale zauważyłem u siebie, że z każdym następnym strzałem coraz bardziej mnie swędzi. Nie wiem, czy ja akurat jestem jakoś na to szczególnie wyczulony, bo część moich znajomych specjalnie nie narzeka na swędzenie, część narzeka, ale nie przeszkadza im to aż tak. A ja co bym nie wziął, to mnie swędzi. Kodeina przoduje, ale po majce jest to samo. Dzisiaj na stopach pojawiły mi się nawet bąble (nie dawałem sobie w stopy), posmarowałem Polcortolonem i trochę przeszło. No i łyknąłem Allertec.

Też tak macie, że coraz więcej histaminy, im dłużej bierzecie?

 

Rejestracja: 2007
  • 867 / 5 / 0

Tak. :)
Ale bardzo prostym zabiegiem majacym dwa plusy sa leki typu: Antyhistaminy I generacji.
o pierwsze poteguja depresyjne i euforyczne dzialanie opiatow, a przynajmniej kodeiny ;)
a po drugie nie swedzi. :D

Adam Nyk: polskie dzieciaki cierpią głównie na to, że nikt nie ma ochoty ich słuchać

– Przychodzą z uzależnieniem, po próbach samobójczych. Rodzice chcą, żeby od razu zająć się problemem. Są zdziwieni, gdy terapeuta najpierw próbuje się dowiedzieć, co w ogóle dzieje się z ich dzieckiem, oprócz tego, że ich dziecko sięga po dragi – mówi Adam Nyk, specjalista terapii uzależnień.

Matki przyznały się do palenia marihuany w ciąży. Jakie problemy zgłaszano?

Skutki dotykały dzieci jeszcze przez kilka kolejnych lat. Według nowego badania przeprowadzonego przez University of Colorado Boulder istnieje prawdopodobieństwo, że przez palenie marihuany w ciąży twoje dziecko będzie miało problemy ze snem nawet dziesięć lat później.

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 884 / 16 / 0

Ja przed każdą kodeiną zarzucam chociażby cetryzynę (jak nie mam dimenhydrinatu ;)). Zanim odkryłem antyhistaminy długo zarzucałem kodeinę bez nich i wszystko było ok, nie zauważyłem tego o czym Ty mówisz.

Co do morfiny się nie wypowiem, nie biorę.

 

Rejestracja: 2006
  • 459 / 5 / 0

Oj swedzi po opiatach swedzi, ale cos za cos nieprawda...?

mnie po majce iv w ogolesie niswedzi, a po kodzie triche, a troche mniej jak wezme diphergan [antyhistamina I generacji] ; jest na recke ale lekarze wypisuja bez slowa no bo to lek na alergie co nie ;P

 

Rejestracja: 2007
  • 369 / 8 / 0

Nie wiem, może jestem pod tym względem zbyt wrażliwy. Po kodzie swędzi okropnie, na pewno bardziej niż po morfinie, od 600 i.m. bez antyhistaminy już bym nie wziął. Ale z majką może za wysoko poszedłem. Chociaż pamiętam, jak Nof skarżył się na to samo i po 40mg i.v., więc niedziwota. :rolleyes: Zresztą znowu przerwa i chyba pójdę się gdzieś leczyć, bo bez redukcji dawki z setki to będę pewnie zdychał jak jeszcze nigdy. A potem to można robić przerwy w nieskończoność i jak nie minie miesiąc, to tolerancja spada tak, że raz stara dawka wyrzuci w kosmos, a na drugi dzień znów jest słabo. <_<

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 325 / 3 / 0

Ja brałem przeciwhistaminy do opiatów zeby zlikwidować odruch wymiotny który jest skutkiem działania histaminy. Pisze że brałem kiedys bo teraz to przeciez dxm działa lepiej niz wszystkie przeciwhistaminy razem wzięte. Wziąść dzień wcześniej porządna dawke dexa to najlepszy sposób na wylew histaminy po opiatach.

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 107 / 1 / 0

Mnie jedynie po kodeinie brało swędzenie, ale to już pod koniec jej brania (obecnie też wszystko mnie po niej swędzi, choć używam jej sporadycznie) - wcześniej nigdy nie musiałam brać antyhistamin, zupełnie nie miałam tego problemu.

 

Rejestracja: 2006
  • 137 / 4 / 0

Mnie po wszystkich opiatach wszystko swędzi. Jaja, twarz, brzuch, nogi, plecy, twarz. Wszystko, ale ja jestem alergikiem potwornym i bez opiatów mam delikatne swędzenie ;D a z opiatami, to fhuj. Nic nie pomaga. Dziwki IV też nie. Allerteki, zyrteki, loratadyny i inne chuje muje tym bardziej. Ale jak jestem dobrze zgrzany, to mnie to jebie w sumie ;D.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 24 / / 0

mnie przez pierwsze 3-4 razy swędziało cholernie.Pamiętam jak za 2 razem wziąłem 450mg kody to myślałem że wydrapę sobie mózg przez czaszkę, swędziało mnie wszystko najbardziej głowa.Od jakichś 2 misięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem antyhistamin i nie mam tego problemu (mówię o kodzie).Nawet przy 30mg majki i.v. wogóle nie odczułem swędzenia, chociaż nie brałem przez zastrzykiem żadnych antyhistamin.Na swędzenie po kodzie pomaga jakikolwiek lek na alergię.Of course najlepiej pomagają I generacji :cool: pozdro ludziki

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik zbanowany
  • 477 / 2 / 0

To jest znany objaw, że przy opiatach uwalnia się histanina, dlatego często występuje swędzenie, np nosa... Z doświadczenia wiem, że chyba największe swędzenie jest po kode, może dlatego, że przy kode najszybciej rośnie tolerancja, która jest tak naprawdę astronomiczna, bo przy kode tolerancja rozwija się nawet z godziny na godzinę i osiąga w szybkim czasie olbrzymie ilości, które kilkadziesiąt razy przewyższają dawki lecznicze. Jednak objaw swędzenia nie jest aż tak dokuczliwy, aby szukać ratunku w lekach
Posty: 91 Strona 1 z 10
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1324 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości