Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 90 / / 0
http://www.petycje.pl/1457 - co o tym sądzicie?
gdzieś widziałem, że i kanaba (?) przygotowyje własny projekt ustawy, tylko akurat nie pamiętam gdzie.
do adminów: jakby było jakieś adekwatniejsze miejsce dla tego wątku to proszę śmiało przenieść.
Uwaga! Użytkownik Coen nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 90 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Coen »
jeśli chodzi o moje zdanie to pewnie bardziej bym podkreślił w nim fakt, że osoba, która normalnie paliłaby tylko trawkę i chodziła do "sklepu" musi dzisiaj chodzić do dilera, a tu już pojawia się ryzyko, że ten dil namówi takową osobę do czegoś "twardszego". dany klient będzie odmawiał ale za którymś razem ktoś z otoczenia się pokusi ... a tu już tylko krok od równi pochyłej. są oczywiście osoby które i tak by wzięły by coś "twardszego" i zaczynały od trawki, ale zapewne by to zrobiły i bez trawki.
dodałbym jeszcze jakieś statystyki dotyczące liczby uzależnionych w Holandii przed i w jakiś czas po depenalizacji tam konopii.
Uwaga! Użytkownik Coen nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Marihuana i tytoń zmniejszają objętość mózgu. Te konkretne obszary ulegają zmianom

Marihuana i tytoń wpływają niekorzystnie na mózg. Analiza ponad 103 badań z udziałem ponad 72 tys. osób pokazuje, że używanie marihuany i palenie tytoniu wiąże się ze zmniejszeniem objętości mózgu. Naukowcy wskazują konkretne obszary, takie jak ciało migdałowate, hipokamp i istota szara, które ulegają zmianom.

[img]
Od operacji do legislacji – CBŚP kształtuje prawo UE w walce z narkotykami syntetycznymi

Polska inicjatywa przerodziła się w konkretne regulacje UE – nowe przepisy ograniczające dostęp do kluczowych prekursorów narkotykowych to bezpośredni efekt działań Centralnego Biura Śledczego Policji.

[img]
Badanie: użytkownicy psychodelików mogą inaczej przetwarzać emocje

Użytkownicy psychodelików inaczej przetwarzają emocje, m.in. szybciej rozpoznają zagrożenie - wynika z badania UJ. Kierujący nim prof. Michał Bola podkreślił, że przeciera ono szlaki w obszarze neuroobrazowania użytkowników psychodelików, jednak pełne zrozumienie ich wpływu na mózg wymaga wielu lat pracy.