To w końcu wzmacnia czy niweluje działanie piguły?
Czytając o działaniu tianeptyny i dedukując tak "na chłopski rozum", to wydaje mi się, że powinna wzmacniać działanie dropsów, bo nie hamuje wychwytu zwrotnego serotoniny.
Mógłby to ktoś tak ładnie, nawet w formie obrazkowej, "jak krowie na rowie", wytłumaczyć różnice w działaniu dropsów, SSRI i SSRE?
[ external image ]
Pierwsze jest normalne, ten kanał to wychwyt zwrotny, na dole zawsze jest neuron na górze synapsa.
MDMA nie działa na SSRI poniewaz piguly dzialaja na zasadzie odwrocenia dzialania wychwytu zwrotnego, wiec jak jest zatkany to i tak huj z tego. Analogicznie SSRE powinno wzmacniać działanie piguł (wiec radze dawkowac ostroznie).
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
Nareszcie widzę jakąś rozumną teorię tłumaczącą czemu SSRI + MDMA nie działa i wogóle o co w tym chodzi.
Chce więcej takiej wiedzy. Myśl i pisz!
http://learn.genetics.utah.edu/content/ ... mouse.html
Tu masz fajnie objasnione jak dzial XTC, ogolnie fajny flash, przystepny.
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
Aha, takie głupie pytanie - skoro SSRE powoduje zwiększenie wychwytu zwrotnego (czyli zmniejsza ilość serotoniny w przestrzeni międzysynaptycznej) to niby dlaczego ma mi być po nim lepiej?
No ale też zwiększa jej uwalnianie... czyli - suma sumarum - zwiększa przepustowość tego kanału pomiędzy synapsą a neuronem?
Ło, dzięki jogurt, jesteś wielki. ]Wiesz, ja myśle że to po prostu zwieksza aktywność serotoniny. Tak jak mówisz wyższa przepustowość wiec sygnały dochodzą szybciej. SSRI są na silne depresje (no i dla kogoś o mniej wrazliwym ukladzie serotoninergicznym niz Ty gynoid :) ) powodują zwiększenie ogólnego pobudzenia serotoninergicznego. Tianeptyna, na mój rozum powoduje to, że bardziej sie cieszymy z osiągnietego sukcesu (kiedy serotonina jest uwalniana). Poza tym tianeptyna działa delikatnie na dopamine wiec to tez dodatkowo zwieksza skuteczność. Neurony same regulują wydzielanie i przyswajanie serotoniny, kiedy robią to zbyt powolnie, tianeptyna pomoże. Tak łopatologicznie.
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM
Pozdrawiam
też taka teoria mi kiedyś powstała w głowie, że piguła na SSRE może działać mocniej, ale krócej.
poza tym: http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=19541
a innych ganicie, że nie szukają :P a temat otwarty stoi.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.