Dołączam się do pytania, a mianowicie czy może kodeine podbić?
Poza tym,, tradycyjnie, jak ktoś leczy czerep, bo po to żre leki żeby wyprostować popalone przez dragi zwoje, to nie powinien ćpieć
Tu jest coś o Tianeptynie i opiatach
A tu mamy odpowiedź :
http://medotcom.wordpress.com/2009/06/07/tianeptine-opiate-speed-anti-depressant/
Czyli nie osłabia, może nawet podbijać.
WaWe pisze:Czy wiadomo coś na temat ryzyka wystąpienia syndromu serotoninowego przy miksie tianeptyny z jakimś serotoninogenikiem?
Tianeotyna dziala przede wszystkim na uklad glutaminowy i oraz na czynniki wzrostu neuronow a takze os przysadka-podwzgorze-nadnercza
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2902200/
Ja ze swojej strony powiem, ze po odstawieniu po roku brania PRZESTRZEGAM przed na maksa nieprzyjemnym odstawianiem.
Najbardziej skurwialy i nieprzyjemny stan w zyciu (a jako alkus i cpun miewalem rozne zjazdy). Ciagly i nieprzyjemny lęk (szczegolnie hipochondryczny),ataki paniki obnizenei nastroju i motywacji, bezsennosc okrutna.
Redukcja duzo nie dala w chuj tylko przedluzyla meczarnie, redukowalem co cwierc tablety na tydzien (na poczatku probowalem szybciej i ataki paniki mnie rozjebaly).
Juz chyba lepiej odstawic cold turkey i przez tydzien lub dwa zrec benzo, bo redukcja duzo nie daje.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/4/45c770b1-721b-4dee-b20b-aff9f9238c3f/1000004631.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250426%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250426T023602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=33118349ff2a4ba28ece185478bc92717a72587d0e6f348764588c94ecf89ea2)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.