Lenistwo zwyciężyło :)
Ostatnio wpadły mi w ręce ciekawe rizle, dostałem w opakowaniu zastępczym, więc ciężko mi powiedzieć jakie konkretnie. Wyróżniały się tym, że przy długości normalnej krótkiej bletki były gdzieś o 1/3 węższe. Bardzo ciężko się z tego kręci nawet wprawionym (trzeba się solidnie przestawić), ale za to jaramy mniej papieru :) Szczególnie dobra rzecz dla ludzi palących zbite, cienkie fajki (tak jak ja). Niestety nie wiem gdzie można je dostać :(
Zawsze bawili mnie ludzie, którzy twierdzili, że potrafią kręcić tylko z długich :)
Co do tytoni nigdy nie doszedłem do jakiegoś wysublimowanego koneserstwa albowiem sporadycznie je kupowałem na przemian z 'gotowcami'. Jak już to lubiłem te tytonie [jakiś smak]Choice za około 22zł, moim zdaniem bardzo zacne mieszanki, ale też nie wszystkie smaki.
Obecnie rzucam palenie :( (wiem, z takim nastawieniem powrócę prędzej czy później)
Wolę palić takie od paczkowanych. Zwykle Grodzki Niebieski, wcześniej (zanim je zlikwidowano) z budek z tytoniem (liście). Smakowych tytoni nie tykam. Na Drumy i inne takie mnie nie stać.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cognitivemarijuana.jpg)
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/image-1-1038x692.png)
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych
W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jrt-treated-cortical-neuron.jpg)
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.