Obecnie nie biorę żadnych antydepresantów ale myślę żeby wrócić do sertraliny albo Wenlafaksyny.
Najbardziej interesuje mnie porównanie tych leków pod względem działania:
-Przeciwdepresyjnego
-Przeciwlękowego
I -Zmniejszenia objawów ZOK/OCD.
Ciekawi mnie i porównanie działania w teorii i jak działały na inne osoby.
Możemy przyjąć porównanie tych leków w dawkach 150mg sertraliny I 150mg Wenlafaksyny oraz ogólne porównanie leków bez konkretnych dawek.
Wiem że najważniejsze jest który lek działał lepiej na mnie ale trudno mi stwierdzić który z tych leków był lepszy dla mnie bo oba były przez jakiś czas dobre a później już na mnie nie działały.
Uwzględniając Twoje oczekiwania, SNRI (np. wenlafaksyna) w przeciwieństwie do SSRI nie jest najlepsza na OCD (co zresztą jest zgodne z wytycznymi NICE) . Poczytaj o Citalopramie (SSRI). Co się dzieje, że planujesz wrócić? Jak doświadczasz stanów depresyjnych (co dominuje w obrazie?).
- osobowości (aktywna, pasywna, melancholik, zagubiony sangwinik)
- motoryki (czy w spoczynku tętno nie spada znacznie, umysł pracuje na dużych obrotach i ciało jest spięte ze skłonnością do tuptania nogą bądź ręką - czy może uspokaja się i umysł odpływa gdzieś w dal?)
- trybu życia (kot kanapowy czy może sportowiec wyczynowiec?)
- myśli obsesyjno - kompulsywnych - noradrenalina może je aktywować.
Oczywiście przedstawiłem stany skrajne, warto się zastanowić, gdzie siebie lokuję, może gdzieś pomiędzy?
Chodzi o to, żeby lek nie zmulał za bardzo i nie zobojętniał, ale też nadmiernie nie stymulował i nie męczył układu krążenia. Ja po wenlafaksynie byłem bardziej pobudzony niż po sertralinie, ale tak fizycznie (nie umysłowo, kreatywnie, jak np. po pregabaline). Po obu w dawkach 150 mg/d u mnie źrenice jak po pigułach.
Warto dodać, że według opracowań naukowych wenla aktywuje się w pełni jako SNRI w dawce 150mg/ dobę, w dawkach niższych działa bardziej jako SSRI. Oba antydepresanty w wysokich dawkach blokują również dopaminę.
27 grudnia 2024Hanalena pisze: @Kratos1
Uwzględniając Twoje oczekiwania, SNRI (np. wenlafaksyna) w przeciwieństwie do SSRI nie jest najlepsza na OCD (co zresztą jest zgodne z wytycznymi NICE) . Poczytaj o Citalopramie (SSRI). Co się dzieje, że planujesz wrócić? Jak doświadczasz stanów depresyjnych (co dominuje w obrazie?).
Czytałem kiedyś o Citalopramie i przeczytałem że lepiej od Citalopramu wybrać Escitalopram bo jest lekko skuteczniejszy a napewno ma lepszy profil bezpieczeństwa (mniej skutków ubocznych).
Planuję wrócić do SSRI lub SNRI ponieważ doświadczam stanów depresyjnych i lękowych (niepokój)
@Pseudofarmaceuta
Dzięki za odpowiedź :)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/3-446297.jpg)
1,3 tony kokainy przejęte dzięki współpracy służb z Polski, Hiszpanii i Francji
Efektem działań CBŚP, francuskiej Służby Celnej i hiszpańskiej Policji Narodowej, we współpracy z Europolem, było przejęcie ogromnej ilości kokainy na terenie Francji i Hiszpanii, która docelowo miała trafić na czarny rynek Niemiec, Polski, Niderlandów i Wielkiej Brytanii. W ramach działań skontrolowano dwie ciężarówki z Polski i zatrzymano polskiego obywatela.