Risperidon - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 613 / 1 / 0

Jestem szczęśliwym posiadaczem 20mg rysperydonu w postaci 20 małych, jednomiligramowych tabletek Speridanu. Niwiele udało mi się zdobyć informacji na temat tego specyfiku (zwłaszcza co do używania go w celach rekreacyjnych), dlatego zakładam ten temat. Jeżeli ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje, lub rady co do tego leku, byłbym wdzięczny jeżeli zechciałby się nimi podzielić. Szczególnie interesują mnie następujące kwestie:
1)Czy będąc pod wpływem rysperydonu, będe w stanie się uczyć?
2)Czy rysperydon osłabi chęć spożywania innych środków psychoaktywnych?
3)Z jakimi innymi środkami psychoaktywnymi można/nie można/warto/nie warto mixować rysperydon?
4)Jak dawkować?
5)Jak duża jest szkodliwość zażywania rysperydanu?
6)Czy łatwo się uzależnić od zażywania rysperydanu?
7)Czy po zażyciu rysperydanu będe w stanie wykonywać normalne codzienne czynności (iść na uczelnie, po zakupy, rozmawiać normalnie z ludzmi, itd. )?

• 9 / 1 / 0

Speridan to lek na schizofrenie (neuroleptyk), u większości chorych powoduje lęki i myśli samobójcze, chociaż w ulotce pisze że poprawia nastrój, nie radziłbym ci nawet zaczynać z tym gównem, powoduje wiele skutków ubocznych, sam go brałem jakiś czas na schizofrenię i nie mam dobrego zdania o nim....

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Hiszpania: rozbito gang dostarczający narkotyki tirami na północ Europy

Hiszpańska policja rozbiła gang przerzucający narkotyki tirami na północ Europy. Grupa przestępcza korzystała z kilku aut dostawczych, które miały zamontowane podwójne dno.

Użytkownik nieaktywny
  • 622 / 3 / 0

schizz pisze :
u większości chorych powoduje lęki i myśli samobójcze

Nie pisz bzdur... Niby skąd te informacje? Bo jeśli tylko na własnym przykładzie to użycie słowa "większość" jest w tym wypadku sporym nadużyciem...

Jest to neuroleptyk, jednak nowej generacji - znacznie rzadziej powoduje objawy uboczne niż stare neuroleptyki. Nie nadaje się do ćpania, za to doskonale może się przydać do neutralizowania działania amfetaminy/metkatynonu - doskonale się sprawdza w tej roli.

Użytkownik nieaktywny
  • 613 / 1 / 0

Nie nadaje się do ćpania - w sumie fakt. Ale. Za pierwszym razem fajnie mnie wymuliło i następnego dnia czułem się "dziwnie" - oderwany od rzeczywistości. Wydaje mi się, że to nie placebo i zasługa leku, bo uczucie było dość silne. Wczoraj wziąłem (po części nieświadomie) 3mg i wypiłem duuuuuuużo alkoholu (masa wódy i browaru) i cały dzień dzisiaj totalnie oderwany, czasami się zawieszam masakrycznie i mam wrażenie, że jestem obok siebie (wiem, że głupio brzmi, ale mam kaca i mi się nie chce tłumaczyć, zresztą wiecie o co chodzi).

P.S. opiate warrior jest coś czego Ty nie ćpałeś? ;]

Użytkownik nieaktywny
  • 622 / 3 / 0

Bill pisze :
opiate warrior jest coś czego Ty nie ćpałeś? ;]

Przede wszystkim prawie wcale nie próbowałem psychodelików (kwas, salvia, grzyby) - nie przepadam za psychedelikami.
Użytkownik nieaktywny
  • 198 / / 0

Dostawem nowy lek.
4 mg dowkowan spacicia ide spać\
Inne nowy dosta c........
Użytkownik nieaktywny
  • 2497 / 20 / 0

Substancja aktywna nazywa sie risperidon, a po polsku nawet rysperydon, wpisujac przez "z" moglas nie znalezc nic w wyszukiwarce ;)
Użytkownik nieaktywny
  • 198 / / 0

tak mogłem:D mół bląd sorry
stosuje go ktoś?
Użytkownik nieaktywny
  • 6 / / 0

0,5 mg co noc i lepiej się po nim śpi. Ale jak więcej..nie radze. Senność + otępienie + lekki ból głowy
  • 2961 / 74 / 0

Takie pytanie, czy po środkach psychoaktywnych jeśli wezmę risperidon to 'zmyje' mi fazę? Znaczy się taki mam w tym cel.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata