Risperidon - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 171 Strona 15 z 18
Rejestracja: 2018
  • 2032 / 375 / 154


Najlepszy neuroleptyk, jestem na nim od półtora roku i sprawdza się jak chyba żaden inny. Silnie działa przeciwpsychotycznie. Dawki w zakresie 0,75 - 3,0 mg nie zamulają, ale też nie pobudzają jak np. arypiprazol. Kosmicznie podnosi prolaktynę, norma do 20, a ja mam 119 :-D Poza mlekotokiem i problemami z okresem nie mam jakichś specjalnych uboków, no jedynie niskie ciśnienie, ale spadki i tak mniejsze niż na neuroleptykach I gen.

Zauważyłam ciekawą rzecz, że kiedy biorę risperidon przed samym snem, to całą noc mam bardzo realistyczne, skomplikowane sny.
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0


Zażywam niecałe 2 tygodnie 1 mg i jest znaczna poprawa w zakresie natrętnych myśli (zeszły do 0). Reszta medykamentów mi nie pomagała. Widocznie przez trudne przeżycia mam rozregulowane receptory 5-HT2A. Biorę na wieczór, śpię bardzo dobrze po nim. Ten lek emocji w ogóle nie tyka. Działa bardziej na myśli i natręctwa. Niektórzy piszą o depresji, owszem, może pojawić się spory smutek, ale to widocznie zblokowana emocja przykryta czymś innym. Trzeba wtedy to przepracować.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Austria: Kup odzież, a ecstasy otrzymasz w bonusie

Para z austriackiego miasta Linz zamówiła pocztą ubrania, ale w paczce znalazła tabletki ecstasy o wartości 500 tysięcy euro.
Rejestracja: 2009
  • 618 / 30 / 0


Pytanie. Mam Rispolept consta 50mg w butelce do zastrzyków. Nie chce brać tego domięśniowo. Leciutko dałem na końcówkę zapałki ile może 1-3mg. Zobaczymy czy w ogóle tak działa.
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0


Chciałbym zastosować poprawkę. Prawdopodobnie przez większość życia miałem niezdiagnozowany stan mieszany zaburzenia dwubiegunowego. Ciągnące się myśli samobójcze itp. ale dało się z tym żyć i nadpobudliwość. Odstawiłem na jakiś czas ten lek i niestety wszystkie objawy wróciły: negatywny myślenie w połączeniu z no właśnie...nadmiernym myśleniem. Domyślacie się jakie mogłyby być tego skutki. Jak trzeba będzie to trzeba brać przez całe życie ten lek, trudno. Tragedii nie będzie. Podobno najlepszy w przypadku właśnie takiego stanu desperacji. I podobno najlepiej bezpośrednio przed położeniem się do łóżka brać aby nie przytyć jeśli ktoś ma taką tendencję. Zdrowia życzę wam wszystkim.
Rejestracja: 2018
  • 152 / 20 / 0


Siema , pytanie do specjalistów od Risperidonu. Biorę od dwóch dni dawkę 0.5 mg na noc. Na razie nie odczuwam jakichś większych skutków ale mam OCD więc już się zacząłem denerwować jak to wpłynie na moje funkcje poznawcze? Jaśniej mówiąc, studiuję kierunek na którym trzeba zapamiętywać mnóstwo rzeczy i stąd moje zdenerwowanie, czy ten lek nie pogorszy moich możliwości zapamiętywania ? Do tego martwię się tym tyciem, a konkretniej po przeczytaniu o 'mlekotoku u kobiet ' zacząłem się zastanawiać czy u któregoś faceta wystąpiła ginekomastia jako skutek uboczny? Bo wiecie, fajnie, fajnie ale jako facet nie chciałbym chodzić z cycami bez stanika?
Rejestracja: 2018
  • 2592 / 917 / 1


Ginekomastia ma prawo wystąpić i są przypadku. Rób badania hormonalne. Są leki na obniżenie hormonów żeńskich. W skrajnych, powtarzam skrajnych, przypadkach przerost usuwa się operacyjnie na NFZ. Nie jest to trudna operacja i pozostawia tylko minimalne ślady wizualne

Co do obaw, daj lekowi się rozkręcić i nie martw się niepotrzebnie na przyszłość, bo sam sobie wkręcisz problemy i schizy. Liczy się, czy lek działa na chorobę podstawową. Reszta jest do uregulowania.
Rejestracja: 2018
  • 2032 / 375 / 154


DexPL, ja jestem kobietą, więc skutki uboczne nie utrudniają mi raczej życia ani tym bardziej nie wpływają na moją samoocenę. Moja prolaktyna przekracza normę prawie sześciokrotnie, owulacji nie mam, skąpy okres zdarza się raz na jakiś czas, a mlekotok mam taki, że czasem nawet rano mam ślady na prześcieradle (sypiam na brzuchu :-D).

Mimo to jestem zadowolona, bo akurat ten neuroleptyk jest u mnie najskuteczniejszy przy najmniej dokuczliwych skutkach ubocznych. Ale ostatnio biorę raz na parę dni jak mi się przypomni, no bo nauka, studia itd. Ciekawe, ile tak pociągnę. Obym nie dostała kolejnego epizodu psychotycznego. No ale w sumie teraz skupiam się przede wszystkim na drodze do sukcesu, do ukończenia roku ze średnią 5,0.
Rejestracja: 2018
  • 152 / 20 / 0


@DexPL dzięki , akurat leczę się u endokrynologa także znamy się od ładnych 5 lat stąd nie będzę miał problemu żeby mnie skierował na dodatkowe badania. Próbuję właśnie wyczilować ale czasem wkręta jest silniejsza, no nic czas pomedytować i tak jak mówisz - przyjąć działanie leku i poczekać.
Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0


Ja miałam po tym dramat. W tym roku wylądowałam w szpitalu z psychozą i dali mi 6 albo 7 mg Rispoleptu. Chodziłam jak ci chorzy ludzie, tak sztywno i w ogóle nic nie czułam. Seksualnie też był dramat, nic na dole nie czułam. Żadnej przyjemności z czegokolwiek, nawet z muzyki. Rozpad osobowości, hobby też odeszły w niepamięć, poczucie bezsensu, lęki, no wszystko. Nadal mam siekę w główce, ale dopiero dwa tygodnie temu odstawiłam Rispolept na rzecz Kwetiapiny.
Rejestracja: 2009
  • 618 / 30 / 0


Dziś zajebałem sobie pierwszy raz sam w mięsień Rispolept consta 50mg. Zobaczymy po 2tyg zdam relacje czy to dobry neuros ale i tak zostaje przy swoich chlorku %-D :old:
Posty: 171 Strona 15 z 18
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości