Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 348 / 264 / 0
Witam, czy wie ktoś może, gdzie można znaleźć lek BIOPAROX? Ktoś z rodziny ma aptekę więc możliwy jest ew import i lek nie jest potrzebny mi a jednemu z członków rodziny. Istnieje jakiś odpowiednik "gdziepolek" albo "ktomalek" Czeski? Kraj ten wymieniłem bo podobno można dostać go w wyżej wymienionym kraju. Pozdro, GABAhater!

ps. Jeśli zły dział to proszę moda o przesunięcie.
null
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Nasi sąsiedzi legalizują marihuanę. Do 100 gramów na własny użytek

Czechy przygotowują się do ważnych zmian w swoich przepisach dotyczących marihuany. Od 1 stycznia 2026 roku będzie tam legalne posiadanie do 100 gramów marihuany oraz uprawa do trzech roślin konopi na własny użytek. Dzięki temu, Czechy staną się drugim krajem w Unii Europejskiej, który zdecydował się na takie rozwiązania.

[img]
Okultystyczne rytuały czy "zabawa" pod wpływem medycznej marihuany? Co wydarzyło się na Górze Cment

"Wszystko wskazuje na to, że ktoś uczynił sobie z cmentarza miejsce zabawy. Jak niebezpiecznej? Nie wiadomo. Być może pod wpływem leczniczej marihuany, której sprzedaż prowadzona jest tylko na receptę. Opakowanie po takim leku, leżało wśród świec, lampek, kartek z dziwnymi, niemożliwymi do odczytania tekstami, ale też monetami, drewnianymi figurkami i chustami."

[img]
Drożdże piwowarskie reagują na odpowiednie dźwięki i zwiększają produkcję

Wiadomo że rośliny i zwierzęta wydają dźwięki, reagują na nie i za ich pomocą się komunikują. Komunikacja taka zachodzi też pomiędzy zwierzętami a roślinami i odwrotnie. Czy jednak organizmy należące do innych królestw domeny eukariontów w jakiś sposób reagują na dźwięki? Okazuje się, że tak. Reakcję taką zauważono u drożdży piwowarskich. Co więcej można to wykorzystać w produkcji złocistego napoju.