Pridinol na napiecie miesni

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 15 / 1 / 0

Witam. Nie wiem czy dobry dział jezeli nie prosze o przeniesienie.

Szukam skutecznego leku na chronicznie napięte mięsnie, zwłaszcza karku i barków. Próbowałem mydocalm sirdlud baclofen i nie pomagają za bardzo.
Czytałem tutaj ze komus pomaga Prinidol na napięcia mięśni. Moze ktoś wypowiedziec sie cos wiecej na temat? Warto załatwic od rodzinnego?
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

tak się zastanawiam czy to przypadkiem nie działa jak akineton, czyli głównie na parkinsona
teoretycznie powinno działać, bo w parkinsonie są napięte mięśnie-u mnie jak urolog ma problem ze znalezieniem przyczyny to czego juz tam nie słyszałem (np to że to początek choroby neurologicznej-to mówie, że na rezonansie nie wychodziło stwardnienie rozsiane to ten mi mówi, że chodziło mu o parkinsona-lekarzu lecz się sam..jak nie mogą znaleźć przyczyny to zaczynają wymyślać-sam mam to samo, tyle że nie mam takiej wiedzy i błądze po omacku...
, u mnie w teorii wszystko mialo działać jak przychodziło co do czego to guzik
baclofen wspominam najgorzej

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Helikopter transmitujący wyścig Vuelta a Espana odkrył plantację konopi

Śmigłowiec używany do kręcenia ujęć z powietrza w czasie słynnego hiszpańskiego wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana przypadkiem odkrył plantację konopi na dachu bloku w katalońskim mieście Igualada.
  • 12 / 2 / 0

Cholera niechcąco dałem karmę. A co do problemu, to dlaczego szukasz rozwiązania jedynie farmakologicznego? Wzmożone napięcie mięśniowe w większości przypadków wynika ze stylu życia, uderzaj do fizjoterapeuty/masażysty.
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

masaż/fizjoterapia-zastanawiałem się, ale to ulga na chwile
tak się zastanawiam, a jeśli oni wszyscy nie mają racji i problem nie jest w zbyt spiętych mięśniach, a zbyt słabych mięśniach (chodzi o częste oddawanie moczu w nocy)
a gdyby tak przywalić testa, choć chyba o nie jest opcja dla mnie bo już teraz mnie nosi
  • 12 / 2 / 0

Dobry specjalista dojdzie do źródła problemu, a byle jaki masażysta faktycznie da ulge tylko na chwile. To zależy od poziomu wiedzy, siedzę w tym i czasami ciężko uwierzyć jak tak małe rzeczy mogą mieć tak duży wpływ, przykładowo czasami ból gdzieś w górnej części ciała wynika z chociażby z mocniej zrotowanej do zewnątrz stopy, która także jest wynikiem kompensacji z powodu wzmożonego napięcia innej grupy mięśni. Poczytaj sobie o tensegracji, to żadna szarlataneria tylko nauka i to działa.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata