Suszarka IR

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2006
  • 128 / / 0

Powitać wszystkich zgromadzonych.
Temat suszenia przewijał się w dziale "Konopie" wiele razy. Generalnie, wiadome jest, że najlepsze efekty osiąga się przy suszeniu powolnym i naturalnym. Jednakże nie zawsze można/chce się czekać. Powstało więc kilka metod suszenia "na szybko" - mikrofala, grzejniki, suszenie w pełnym słońcu. Osobiście przetestowałem każdą z nich - wadą wszystkich jest negatywny wpływ na smak i moc suszu. W tym sezonie jednakże wpadłem na nowy pomysł - suszenie promieniami IR, czyli podczerwienią. W moim wykonaniu zestaw do suszenia składa się z:
Lampy IR 100W - takiej terapeutycznej
Pojemnika na susz - U mnie jest to tacka po cake 10 DVD
Folii aluminiowej.
Pojemnik umieszczam w jakby "rożku" z folii, ustawiam lampę jakieś 15 cm od wlotu rożka i świecę kilkanaście - kilkadziesiąt minut (zależnie od ilości ziela, stopnia jego wilgotności i odległości od lampy). Jeśli wrzucę całą kulę ziela, dobrze jest w połowie suszenia przełożyć je z góry na dół. Po około godzinie otrzymujemy susz w stanie palarnym, gotowy do cięcia, skręcania lub nabijania i inhalacji.
Smak, zapach i właściwości:
Smak wysuszonego w ten sposób materiału zyskuje ostry, typowy dla suszenia na szybko posmak, jednak nie gryzie tak bardzo jak np. po mikrofali. Zupełnie spokojnie da się palić, nie traci naturalnego aromatu.
Zapach niczym nie różni się od zapachu osiąganego przy naturalnym suszeniu. W gruncie rzeczy rośliny pachnę niemal tak samo jak w chwili, gdy wkłada się je pod lampę - aby uniknąć smrodu chlorofilu, odradzam rozdrabnianie przed suszeniem.
Właściwości. To jest ciekawe. Zazwyczaj materiał poddawany obróbce termicznej traci pewien odsetek kannabinoli na skutek odparowania. W przypadku tej metody zjawisko takie jeśli występuje, to nie daje się w żaden sposób odczuć - moc nie ulega zmianie, specyfika działania także jest identyczna z partią suszoną w sposób naturalny.
Tyle na temat. Zapraszam do dyskusji.

 

xp

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 13 / / 0

chyba nienajleprzy pomysł ,chociaz ........

29 krajów. 49 modeli dekryminalizacji narkotyków. Jedno praktyczne narzędzie internetowe

Nowe narzędzie internetowe uruchomione w tym miesiącu pokazuje, że 49 krajów i jurysdykcji na całym świecie przyjęło pewną formę dekryminalizacji za używanie i posiadanie narkotyków na własny użytek. Eksperci twierdzą, że liczba jurysdykcji zwracających się w kierunku tej opcji polityki prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Zabrze: W trakcie lekcji pochwalił się kolegom, że ma jointa. Nauczyciel wezwał policję

Miał być fejm i respekt na dzielni, ale zamiast tego była wizyta w areszcie. 17-letni mieszkaniec Zabrza w szkole pochwalił się kolegom, że ma własnoręcznie zrobionego skręta z marihuaną. Chwilę później w szkole pojawili się policjanci i zatrzymali delikwenta.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 790 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości