Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 1760 • Strona 169 z 176
  • 34 / 2 / 0
Myślicie ,iż obecnie będzie tak rygorystycznie jak już było ban na wszystko od benzo po opio i koniec czy trochę inaczej jest to skonstruowane?
  • 1485 / 17 / 0
23 listopada 2023szpiku15 pisze:
23 listopada 2023Non pisze:
Nie wiem, czy w tym wątku, czy w drugim, czy trzecim, dotyczącym Systemu E-Recept, ale dobra, klepnę tutaj.

Od 5 lat lekarz POZ pisał mi giga ilości klonów, alpr, lorków, broma, oxy od 20-tek po 80-tki, czasem parę razy w mcu odbierałem po 6-7 różnych kodów.
Raz wyjąłem Majkę 60-tkę.
(...)
Odczekałem kolejne 3 tygodnie, dzwonię jak zawsze - a tu BAN już na dzień dobry, po nazwisku "Panie X, Pan nie dostawnie recepty, bo tu już NFZ się panem interesuje, za dużo, za często, proszę o osobistą wizytę u lekarza z wyjaśnieniem".

Dodam, że od 5 lat na IKP nie ma ŻADNEGO INNEGO LEKU niż Benzo, Opio, MJ, Prega, Zolpi, Trampki i w zasadzie tylko to. XD
Ten co Ci tyle wypisywal po prostu sie boi bo wyskakuje mu na czerwonu i nie chce stracic zawodu, smutne jest to ze nie jeden rodzinny nie jednego uzaleznil i na koniec kopnal w dupe ;] Zrobiło się głośno w przychodni i stwierdzili ze nie moga pisac bo nie chca zeby bylo jesczcze glosniej, watpie w jakies "enefzety" ze sie przyczepili :] atakuj inną przychodnię.

OK, aktualizuję informacje, bo być może niepotrzebnie zasiałem panikę xD
Nikt się mną nie interesuje, najwyraźniej była to ściema Magika, żeby choć trochę mnie wystopować, co - udało mu się, ale:
- nie było żadnej kontroli, rozmowy z lekarzem, z kierownikiem przychodni, nie dostałem żadnego perm-ban'a. Notuję daty i ilości, dzwonię wtedy, gdy wiem, że system już przepuści.
- byłem u psychuszki, jeden po wprowadzeniu zmian wyjebał mnie bez mydła i przekierował do innego, jeszcze lepszego ancymona. Mam wbitę "uzależnienie od bzd" i nietolerancję neuroleptyków i SSRI.

Koniec końców mam wszystko, ale nie w tak pojebanych ilościach.

Trzymcie się
  • 399 / 70 / 0
Dziś jeszcze żadnych zmian w rpw nie ma, dajcie znać jakby jutro ktoś miał coś wystawiane
:tabletki:
  • 209 / 50 / 0
Dziś wystawiona recka, wszystko bez zmian
  • 2861 / 948 / 0
ja też byłem w stanie dwa dni temu bezproblemowo uzyskać e-receptę. lekarz nie informował o żadnych, istotnych zmianach, które miałyby coś modyfikować w zakresie działania systemu. z tego, co się zdążyłem zorientować po mojej nieobecności, to wszystko, póki co działa na starych zasadach.
w razie potrzeby proszę kontaktować się ze mną przy pomocy PM-ek, przy poruszaniu tematów "drażliwych" proszę o używanie PrivNote lub o kontakt mailowy.

skrzynkaprzodownik@protonmail.com

with regards, przodownik
  • 399 / 70 / 0
Potwierdzam, też dziś bez lipy
:tabletki:
  • 674 / 99 / 0
Dzisiaj prubuje u swojego. Powiem czy przeszło ale jak daje mi parę lat to czemu teraz ma nie dać ?


Edit. Wszystko poszło bez problemu...
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 4 / 1 / 0
Też dostałam dzisiaj receptę bez udostępniania IKP. Jedyne, co się zmieniło, to nie przyszedł sms od e-zdrowia z kodem, ale można to sobie ustawić na koncie, żeby znowu przychodził.
  • 399 / 70 / 0
Wychodzi chyba na to że do co najmniej 8 mają powinien być spokój
Mam jeszcze do was pytanie. Ostatnio zauważyłem że w jednej aptece podczas wykupu leków, Pani farmaceutka widziała wszystkie moje recepty, nawet te wykupione w innych aptekach. Czy tak jest teraz w każdej aptece? Bo wcześniej czegoś takiego nie było i chyba tak nie powinno być. Też to zauważyliście?
:tabletki:
  • 34 / 2 / 0
Krzychv
Co zmieni się po 8 maja?
ODPOWIEDZ
Posty: 1760 • Strona 169 z 176
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.