Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 2076 • Strona 169 z 208
  • 5 / / 0
18 marca 2024IvoPartisan pisze:
15 marca 2024THEaddict pisze:
Nie wiem gdzie to do końca napisać. Jestem wjebany w kodeine od 5 miesięcy i teraz 360 mg juz ledwo co tam grzeje. Miałem też kontakt z oxy, jest perfekcyjna. A zacząłem wszystko rok temu od tramadolu.

W skrócie przyjmowałem wiele leków psychiatrycznych na depresje/leki ale nic z tego tak nie pomogło jak opioidy. Jeszcze były psychodeliki i one pomagały na najdłuższy czas. Przechodząc do rzeczy: jako, że opioidy najlepiej pomagają na moje przypadłości to zamierzam je dalej przyjmować, już zbyt wiele czasu wycierpialem przez swoje zaburzenia i przez nieskuteczność leków czy terapii. Dla mnie istnieje albo wylogowanie się albo opioidy.
Miałem kontakt z oxy, trampkiem i kodą. A i biorę małą dawkę diazepamu jeszcze, ale z niego schodzę.

Potrzebuję wskazówki jak dostać coś od specjalisty... walić kawę na ławę i mówić po co przyszedłem? Jakaś koperta dodatkowo? Macie jakieś tipy?
Oczywiście można kupować na czarno ale nie chcę przepłacać i ryzykować z podróbkami.
Generalnie wolałbym aby to było przepisane na przypadłość fizyczna a nie najebane uzależnienie w papierach.

Drugą opcją, którą rozważałem była terapia substytucyjna, ale jeszcze nie chce mieć takich rzeczy w papierach bo nie chcę sobie zamykać drogi pracy w służbie zdrowia - wiadomo, że prędzej czy później otoczenie by się dowiedziało i już by inaczej patrzyli na mnie.

Anyways; nie mogę sobie pozwolić na odstawienie gdyż doświadczam wtedy jeszcze cięższej anhedonii niż na trzeźwo (a i tak na trzeźwo mam anhedonie dość ciężką nie do zniesienia).
Witaj, ja napisze swoje doświadczenia ze zdobywaniem oxy- legalnie. Poszedłem do PLB po mocniejszy lek przeciwbólowy dla osoby , chorującej od wielu lat na chorobę neurologiczną- wystąpiły silne bóle neuralgiczne- do tej pory stosowana gabapentyna nie pomagała. Powiedziałem co i jak, zaprosiłem lekarkę do chorego, bo nie mógł chodzić. Kazała przynieść dokumentacje medyczną- zrobiłem to, a było tego chyba z kilogram, jak wzięła to do ręki do widziałem że sprawa już jest pewna. Jeszcze mnie pytała o szczegóły choroby , bo powiedziałem że chorym się od dawna zajmuje- odpowiedziałem jak trzeba. Poszła recepta na oxy, po skończeniu opakowania miałem przyjść znowu. Zrobiłem to- sytuacja się powtórzyła. Kolejnym razem dostałem zaświadczenie że ta osoba przyjmuje leczniczo oksy - z potwierdzeniem zniżki- dla lekarza rodzinnego. I od tamtej pory już rodzinny wypisywał receptę- a właściwie wysyłał sms-em kody, w ogóle nie musiałem chodzić do przychodni- dzwoniłem tylko, mówiłem że opakowanie się skończyło i potem dostawałem sms z kodem recepty. Obserwując zachowanie lekarki w PLB doszedłem do wniosku że tam najważniejsze było sprawdzenie czy jakiś narkoman nie chce wyłudzić leku, podstawą była dokumentacja z wieloletniej choroby ale tez zachowanie- punktualne meldowanie się po kolejną receptę i znajomość szczegółów choroby. Co mogę doradzić- żebyś zaprzyjaźnił się z kimś chorym od wielu lat, potem namów go żeby symulował bóle neuralgiczne, -jeśli kolejne leki nie będą pomagały to zostanie w końcu przepisane to co trzeba.
Niestety nie mam takiej osoby...generalnie mialem oficjalnie tramal na oświadczenie, ze w pracy mialem uraz. I co prawda byl ale nie mam dokumentów od lekarza, zadnego prześwietlenia czy cos. Wiem, że na gebę nic nie dostanę. Zostają trzy opcje, czarny rynek, program substytucji, skorumpowany lekarz co na 100% będzie wypisywał na "ból pleców". Nawet można być cos tam w tych plecach znaleźć ale pewnie nic poważnego. Mnie zastanawia jak tu ludzie pisza, ze mieli POZ, który na relatywne pierdoły pisał oxy 10 czy 20.

Apropo substytucji może ktoś się wypowie? Najbardziej mi chodzi czy opłaca się mieć nasrane w papierach?+oni jeszcze rejestrują do ogólnopolskiej bazy pacjentów substytucyjnych (po co). Jakie mogą być minusy w przyszłości takiej opcji w trakcie i po? Jest się na jakiej watchliscie czy co?

Druga sprawa, tutaj tez nieraz widziałem, ze ktoś dogadywał się z lekarzem i lekarz pisał 100% bez papierów. Chyba pisanie na 100% nie robi nikomu przypału? Może ktoś od kogoś wie w jakie jednostki, lekarzy, celować? Specjalizacja, wiek, ośrodek? Który najszybciej wypisze na droższej wizycie?
  • 35 / 2 / 0
Myślicie ,iż obecnie będzie tak rygorystycznie jak już było ban na wszystko od benzo po opio i koniec czy trochę inaczej jest to skonstruowane?
  • 1486 / 18 / 0
23 listopada 2023szpiku15 pisze:
23 listopada 2023Non pisze:
Nie wiem, czy w tym wątku, czy w drugim, czy trzecim, dotyczącym Systemu E-Recept, ale dobra, klepnę tutaj.

Od 5 lat lekarz POZ pisał mi giga ilości klonów, alpr, lorków, broma, oxy od 20-tek po 80-tki, czasem parę razy w mcu odbierałem po 6-7 różnych kodów.
Raz wyjąłem Majkę 60-tkę.
(...)
Odczekałem kolejne 3 tygodnie, dzwonię jak zawsze - a tu BAN już na dzień dobry, po nazwisku "Panie X, Pan nie dostawnie recepty, bo tu już NFZ się panem interesuje, za dużo, za często, proszę o osobistą wizytę u lekarza z wyjaśnieniem".

Dodam, że od 5 lat na IKP nie ma ŻADNEGO INNEGO LEKU niż Benzo, Opio, MJ, Prega, Zolpi, Trampki i w zasadzie tylko to. XD
Ten co Ci tyle wypisywal po prostu sie boi bo wyskakuje mu na czerwonu i nie chce stracic zawodu, smutne jest to ze nie jeden rodzinny nie jednego uzaleznil i na koniec kopnal w dupe ;] Zrobiło się głośno w przychodni i stwierdzili ze nie moga pisac bo nie chca zeby bylo jesczcze glosniej, watpie w jakies "enefzety" ze sie przyczepili :] atakuj inną przychodnię.

OK, aktualizuję informacje, bo być może niepotrzebnie zasiałem panikę xD
Nikt się mną nie interesuje, najwyraźniej była to ściema Magika, żeby choć trochę mnie wystopować, co - udało mu się, ale:
- nie było żadnej kontroli, rozmowy z lekarzem, z kierownikiem przychodni, nie dostałem żadnego perm-ban'a. Notuję daty i ilości, dzwonię wtedy, gdy wiem, że system już przepuści.
- byłem u psychuszki, jeden po wprowadzeniu zmian wyjebał mnie bez mydła i przekierował do innego, jeszcze lepszego ancymona. Mam wbitę "uzależnienie od bzd" i nietolerancję neuroleptyków i SSRI.

Koniec końców mam wszystko, ale nie w tak pojebanych ilościach.

Trzymcie się
  • 448 / 80 / 0
Dziś jeszcze żadnych zmian w rpw nie ma, dajcie znać jakby jutro ktoś miał coś wystawiane
:tabletki:
  • 230 / 56 / 0
Dziś wystawiona recka, wszystko bez zmian
  • 2915 / 970 / 0
ja też byłem w stanie dwa dni temu bezproblemowo uzyskać e-receptę. lekarz nie informował o żadnych, istotnych zmianach, które miałyby coś modyfikować w zakresie działania systemu. z tego, co się zdążyłem zorientować po mojej nieobecności, to wszystko, póki co działa na starych zasadach.
w razie potrzeby proszę kontaktować się ze mną przy pomocy PM-ek, przy poruszaniu tematów "drażliwych" proszę o używanie PrivNote lub o kontakt mailowy.

skrzynkaprzodownik@protonmail.com

with regards, przodownik
  • 448 / 80 / 0
Potwierdzam, też dziś bez lipy
:tabletki:
  • 702 / 100 / 0
Dzisiaj prubuje u swojego. Powiem czy przeszło ale jak daje mi parę lat to czemu teraz ma nie dać ?


Edit. Wszystko poszło bez problemu...
Jeszcze jest za wcześnie by było już za późno
  • 4 / 1 / 0
Też dostałam dzisiaj receptę bez udostępniania IKP. Jedyne, co się zmieniło, to nie przyszedł sms od e-zdrowia z kodem, ale można to sobie ustawić na koncie, żeby znowu przychodził.
  • 448 / 80 / 0
Wychodzi chyba na to że do co najmniej 8 mają powinien być spokój
Mam jeszcze do was pytanie. Ostatnio zauważyłem że w jednej aptece podczas wykupu leków, Pani farmaceutka widziała wszystkie moje recepty, nawet te wykupione w innych aptekach. Czy tak jest teraz w każdej aptece? Bo wcześniej czegoś takiego nie było i chyba tak nie powinno być. Też to zauważyliście?
:tabletki:
ODPOWIEDZ
Posty: 2076 • Strona 169 z 208
HyperTuba dodaj film
Newsy
[img]
Narkotyki na dowóz. Dilerzy zakopują towar

Narkobiznes kwitnie online. Przez komunikator można wybrać rodzaj i ilość narkotyku, a potem zamówić z dostawą do paczkomatu lub wskazać konkretną lokalizację, gdzie diler ma zakopać towar. Ta druga metoda w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Krakowskie dzielnice są rozkopywane przez poszukiwaczy nielegalnych przesyłek.

[img]
Oficjalnie: Kamala Harris popiera federalną legalizację marihuany w USA

Kamala Harris oficjalnie ogłosiła poparcie dla federalnej legalizacji marihuany, wyrażając swoje stanowisko podczas podcastu „All the Smoke”.

[img]
Wódka w saszetkach już w polskich sklepach. Zdjęcie obiegło sieć

Zapowiedź, że wódka w plastikowych, miękkich torebkach trafi na polski rynek, pojawiła się w sierpniu. Już wówczas wywołało to szereg kontrowersji oraz sprzeciw Ministerstwa Zdrowia. Mimo tego produkt znalazł się na sklepowych półkach.