Należące do grupy anilidopiperydyn substancje opioidowe, o krótszym i silniejszym efekcie.
Więcej informacji: Fentanyl w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 4001 • Strona 400 z 401
  • 1035 / 4 / 0
23 marca 2023sclero2014 pisze:
@Opia (...) co robisz albo bierzesz by skręta złagodzić i jakoś przetrwać odstawianie ?
Jestem na programie metadonowym, więc tutaj nie mam problemu. Współczuję mega ludziom schodzącym na sucho.

Niemniej tak czy siak wolałabym się pozbyć tych zapasów. Wracam na bycie czystym na programie jak Bóg przykazał. ;)
  • 2428 / 282 / 0
@Opia a to całkiem zmienia postać rzeczy ..
  • 186 / 26 / 0
Jakieś dwie godziny temu przykleiłem sobie odcięty kawałek plastra fentanylu do wewnętrzej strony polika. Czy moge teraz coś zjeść? Przed jedzeniem ten plaster wyjąć czy jak? Sory za takie pytania ale pierwszy raz mam doczynienia z czymś takim a szukałem na forum odpowiedzi i nic nie znalazłem
  • 547 / 49 / 0
Hej znalazlem plaster durogesic z terminem do 06-2022
Jest szansa, ze podziala? Wiem, ze fent szybko zdycha ale…?
Predzej martwy niz slaby
  • 475 / 17 / 0
Witajcie.

Z fentem mam znikome doświadczenie i mam pytanie do ludzi z dużą większą praktyką niż ja.

Jestem na słoniowych dawkach majki i.v. dokładnie to 2x dziennie po 400mg morfiny z MST Continus najczęściej

Nie mam już żył żadnych i tak sobie pomyślałem co by było i jak generalnie działałby fentanyl naklejany - I TU POJAWIA SIĘ PYTANIE - ILE TAK NAPRAWDĘ PLASTRÓW 100mcg/h MUSIAŁBYM NAKLEIĆ NA RAZ WOBEC TAK WYSOKIEJ TOLERANCJI NA morfinę?

Kalkulatory przeliczające dawki ekwianalgetyczne czyli przeciwbólowe pokazują pomiędzy 300 a nawet 500mcg/h na raz czyli i do 5 plastrów co 3 dni.

Wiem jednak że nie biorąc do tej pory praktycznie żadnej ilości fentanylu a zatem nie mając NA TĘ KONKRETNIE substancje tolerancji to w praktyce moja dawka może być całkowicie inna niż ta wyliczana przez kalkulatory.

Chodzi mi też o to jak by to finansowo wychodziło bo jeśli byłoby znacznie drożej niż majka to odpada...

Jaką wg Was dawkę musiałbym przyjmować transdermalnie?
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 2688 / 361 / 0
Zejdź z majki zacznij żyć chłopie a nie pytaj o takie rzeczy, skoro celujesz na oko i kalkulatorami liczysz wg. mnie lepiej zapytaj lekarza, bo tu jest z fentem a majką taki dylemat mocy jak z kodą a opium. Raczej cenowo na jedno by wyszło.

Jak na moje oko majka o połowę w dół i jeden plaster wystarczy ;)
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 475 / 17 / 0
Nie rozumiem Cię - gdzie ja napisałem że dawkuje lub zamierzam dawkować na oko?
Ćpam od więcej niż 10 lat i nigdy tak nie postępowałem, gdyby tak było to bardzo prawdopodobne że już bym nie żył bo grzałem też RC opioidy np U44700

"Zejdź z majki zacznij żyć chłopie a nie pytaj o takie rzeczy,"

I proszę weź zachowaj tego typu porady czy uwagi dla siebie. No bo kim Ty jesteś żeby kierować do innych użytkowników tego typu posty.
Za resztę odpowiedzi dziękuję natomiast te żałosne próby hmm jakby to nazwać może STEROWANIA MNĄ zwyczajnie wkurwiły mnie.

Od zawsze wszystkie moje działania były wcześniej przemyślane - w przypadku farmaceutycznej jakości jak to jest z majka czy oxy to wiemy przecież że w danej tabletce jest np 100mg to i tak na początkowych etapach gdy dopiero zapoznawałem organizm z daną substancją byłem bardzo ostrożny. Zdarzało się że inni ćpający w moim towarzystwie wyśmiewali mnie za to.

I jeszcze apropo Twojej wypowiedzi dodam że przecież od razu wiedziałem że wyników podawanych przez kalkulatory do obliczania ekwiwalentu dawki przeciwbólowej nie mogę brać pod uwagę bo zwyczajnie bym przedawkował.
Przypomnę że owe kalkulatory sugerowały abym nakleił aż 3 a nawet 5 plastrów setek na raz !

Wracając do meritum sprawy wiedziałem już od dawna że z fentem trzeba uważać nawet mając bardzo wysokie zapotrzebowanie na inne opioidy, w moim przypadku morfine.

Odnosząc się do powyższej odpowiedzi użytkownik twierdzi że gdybym miał o połowę mniejsza tolerancję czyli 400mg/ dobę (2 strzały po 200mg) i wtedy 1 plaster 100mcg/h co 3 dni mi wystarczy.

Może ktoś powiedzieć jakie największe stężenie występuje z plastra 100mcg/h ?
No bo chciałbym wiedzieć jak bym się tak naprawdę czuł tzn czy narzekałbym ciągle czując niedosyt czy jednak byłbym zadowolony? Bo w to że nie miałbym skręta to wierzę i jestem pewien.

Zrozumcie mnie , dzisiaj muszę załatwiać towar na kolejne 2 tygodnie jak zwykle i nie jestem pewien czy zaryzykować bo jakby się okazało dla przykładu że muszę 2 x takie 100mcg/h naklejać żeby czuć się komfortowo (taką 5/10 faze w skali grzania gdzie 10 to dawka za duża i przesypiamy całość).

A Z TYM I.V TO MYŚLICIE ŻE PODANIE DAWKI NP. 2,5MG PORZĄDNIE BY MNIE POROBIŁO?

I pytanie do ludzi będących w ciągu na fencie - ile zastrzyków w ciągu doby minimum musicie wykonać? A co ze snem tzn czy ostatnia wieczorna dawka pozwala przespać spokojnie całą noc ? No bo przy tak krótkim t1/2 przy i.v. to musi dochodzić do jakiejś kumulacji dzięki czemu nie musicie wstawać w nocy na strzała tak?
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 475 / 17 / 0
To co, nikt nie potrafi odpowiedzieć czy przyklejony plaster setka po tych 17 godzinach gdy osiąga pełne działanie będzie odpowiednikiem dla dawki 600mg morfiny z tabletek ?

No bo przy iniekcji to wiem dobrze żeby zacząć od 0.5 miligrama i ostrożnie zwiększać - o ile uda mi się wkłuć.

A jak z ewentualnym podaniem domięśniowym takiego roztworu? Jeśli byłby na spirytusie, odparował bym to do 1ml dodał wody do 10ml i podał to i.m.? Podawał ktoś domięśniowo i czy były problemy typu infekcja/ropień?
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 475 / 17 / 0
Nie mogę edytować poprzedniego postu więc proszę o scalenie.

No więc wybrałem plastry Durogesic.

Jako metodę wybrałem żucie tak jak z plastrami buprenorfiny.
Dobrze żuje, mam doświadczenie jeszcze z plastrów Transtec tak więc praktycznie bez połykania śliny której nie pojawiało się wiele a jeśli już to rozprowadzałem ją po wnętrzu jamy ustnej głównie po wewnętrznej stronie policzków.

Na początek wrzuciłem 1/4 plastra 100mcg/h. Taki kawałek złożyłem nieaktywną strona do wewnątrz i umieściłem pod językiem.
Początek działania nastąpił bardzo szybko bo po niespełna 10 minutach. Po pół godziny zaleczyło skręta.Trzymałem tak niecałe 3h po których gorzkość mocno zanikła.

1/4 to nominalnie 4,2mg. Biodostępność przy żuciu - trzymaniu pod językiem to 30% tak ? Gdzieś tak wyczytałem przeglądając forum zresztą biorąc pod uwagę uzyskane działanie nie wydaje się by było to więcej.
Tak więc wychodziło by że wchłonął mi się jakiś 1mg fentanylu.

Zaraz po tym taką samą metodą zaaplikowałem 1/2 plastra tylko tym razem trzymałem jakieś 4 godziny.

Z Waszego doświadczenia jest to jakieś 30% czy więcej ?

I ile po takim żuciu mniej więcej zostaje jeszcze na plastrze?

Czy lepszym sposobem niż bezpośrednie trzymanie pod językiem plastra byłoby moczenie odpowiedniego kawałka w spirytusie 95% jak do przygotowania iniekcji, odparowanie i nasączenie chusteczki/gazika uzyskanym roztworem po czym zaaplikowanie go pod język ?
"Ukryta twarz oznacza, że wiesz
Coś z czym nikt nie godzi się..."
  • 2688 / 361 / 0
Ostatnio czytałem ciekawy temat o fentanylu rocznie szczypta fentka zabija 100 tysięcy Amerykańskiej społeczności.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
ODPOWIEDZ
Posty: 4001 • Strona 400 z 401
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.