Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3599 • Strona 345 z 360
  • 188 / 8 / 0
25 stycznia 2023Bezniku pisze:
@kujwdubie
Wenla u mnie powodowała , duże uboki przy wchodzeniu jak i na zejściu z leku . Proponował bym od najniższej dawki startować i stopniowo zwiększać .
Bardziej uboki fizyczne czy psychiczne w stylu ( pogorszenie depresji i lęków ) ? Sam rozważam przejście z escitalopramu na wenle właśnie i się zastanawiam czy warto się męczyć
  • 124 / 10 / 0
Odstawka jest ciężka , długo utrzymują się tzw brain zapsy . Takie wyładowania w głowie . Dla mnie to było męczące . A przy wchodzeniu to bardziej psychiczne . Lęki nasilone i taki człowiek pobudzony nieprzyjemnie .
  • 78 / 3 / 0
Ile mieliście prób dobrania leków zanim trafiliście swój zestaw? Czy może od razu zaskoczyło?
  • 188 / 8 / 0
U mnie było tak paroksetyna za pierwszym i drugim razem zaskoczyła pieknie (mój pierwszy i najlepszy antydep), przy trzeciej próbie dałem jej za mało czasu chyba. Potem tak duloksetyna już niewypał totalny, teraz od roku escitalopram (jako tako jestem na nim bo mało uboków, antydepresyjnie spoko antylękowo średnio). Oprócz tego mirtazapina świetnie na mnie działa, zajebisty sen i też dobry efekt przeciwlękowy.
  • 39 / 10 / 0
@matthewx

Przetestowałem wszystkie grupy oprócz iMAO, RIMA i TLPD. Większość antydepów wpływających na wychwyt zwrotny u mnie się wykrzacza. Grzebanie przy poziomie serotoniny nie jest zasadne. Stosuję tianeptynę na co dzień, a doraźnie off label metylofenidat. Większość jednak efektów przypisuję comiesięcznemu stosowaniu psychodelików.
  • 1 / / 0
Sedamy, clony,trittico,afobamy wszystko chyba na mnie przestaje działać, ktoś przerzucił się na kodeinke?
  • 541 / 50 / 0
Jakiś samarytanin wyśle na pw, gdzie wypiszą e recepte na ssri, bez zbędnych pytań czy też potwierdzania dokumentacją medyczną?
  • 256 / 25 / 0
Wkrótce mam wizytę u psychiatry. Zaproponujecie coś sprawdzonego dla alkusa? Brak chęci do pracy, ciągłe zmęczenie, depresja, rozjebany rytm snu. Nie mam ochoty wychodzić z domu, choć z tym jest już lepiej. Nawet nie chce mi się gotowac. Do każdej pracy muszę się zmuszać. mógłbym całymi dniami siedzieć przed smartfonem albo leżeć w łóżku. Za miesiąc zaczynam nową pracę i chcę być możliwe zdatny do użytku. Na własną reke bralem fluoksetyne docelowo 20mg przez 6miesiecy, która wydawało mi się, że przestała działać. Pojawiły się problemy żołądkowe, nudności, wymioty, biegunka. Myślałem, że to od picia wódy, ale po odstawieniu tabletek Wszystko przeszło. Z biegiem czasu widzę, że wyeliminowała lęki, nieco zmotywowala do działania. Częściej wychodzę z domu. Niestety nadał nie odstawiłem zupełnie alkoholu. Proszę o poradę na jaki środek mam nakierować magika? Czy mówić mu o leczeniu fluo na własną rękę? Najlepiej jakby przepisał mi relanium, ale nie wiem czy będzie do tego skłonny. Mam zamiar wspomnąć o obawach przed skutkami ubocznymi na początku leczenia. Liczę, że dostanę jakiś xanax albo rolki. Nie brałem benzo. Jedynie pregabaline max 300mg dzień. Zazwyczaj 150. Mogę ściemniać, że lekarz z netu przepisał mi fluo - gdyby ten chciał mnie leczyć tym samym. Czy może nic nie mówić i ewentualnie zwiększyć dawkę fluo?
%-D
  • 39 / 10 / 0
@SlodJeczmienny

Możesz powiedzieć, że po prostu leczyłeś się fuloksetyną kiedyś u lekarza. Ale na początku pojawiały Ci się nasilone objawy lękowe, bezsenność i niepokój ruchowy.
Tutaj lekarz może zaproponować Ci pregabalinę na lęk lub trazodon na bezsenność i uboki. Jak chcesz benzo, to trzeba uniknąć. diazepamu nie dostaniesz, wyszedł z mody. alprazolam - jak najbardziej.
Więc mówisz o tych objawach i że niemal rzuciłeś leczenie w pizdu, ale lekarz przepisał Ci Afobam (nie używaj nazwy XANAX, bo im się alert uruchamia, tak samo alprazolam - chyba że grasz studenta medycyny lub doświadczonego pacjenta). I że doraźnie brałeś a po 4-6 tyg. Ci się poprawiło.

I nic o alkoholu. Mówisz, że jak każdy zapaliłeś kiedyś marihuanę i okazjonalne imprezy. Ale teraz alkohol tylko pogłębia Ci depresję i tylko czujesz się gorzej.
Jak pyta o nałogi, mów że oczywiście. Palisz pakę na dzień odkąd epizod trwa. I wydawało Ci się, że jak z rana brałeś alprazolam to fajki go osłabiały, dlatego czasem rano i na noc brałeś, a czasem w ogóle. Broń boże 4 tyg. co dzień.

Do tego serio nie chcesz nic lepszego niż fluo? Liczysz na wzrost motywacji i napędu, ale po miesiącach SSRI często robią na odwrót - zamglenie i apatię. Tyle że odcinają Cię od uczuć, więc Ci wszystko jedno.

Za kwartał możesz powiedzieć, że fluo działa, ale niepełnie. I uboki seksualne i zamulenie. Ale słyszałeś, że bupropion dobrze działa (NDRI) i do tego pomaga rzucić palenie.

Szczerość z lekarzem, który ma inne cele niż pacjent (np. asekuranckie podejście do uzależnionych - pożegnaj się z benzo), jest naiwna. To Ty idąc do psychiatry, musisz mieć w głowie, czego chcesz. Zdasz się na nich, to zazwyczaj dostaniesz leczenie prosto z algorytmu przepisywania leków. I się rozczarujesz. Jak pytania, dawaj priv
  • 256 / 25 / 0
@Encefallus
Dziękuję za merytoryczną wypowiedz. Właśnie chce coś innego niż fluo. Próbowałem duloksetyny, ale po tygodniu brania czułem się źle. Rozdrażnienie, dziwne tiki nawet podczas spania, więc snri raczej odpada. Spróbuję zagadać o afobam. jeśli chodzi o antydepresant to możesz coś zaproponować? Słyszałem o zybanie na odstawienie alko i fajek. Znajoma z pracy tak rzuciła fajki. Wiem tylko, że jest to drogi lek.

Aha, właśnie dlatego odstawiłem fluo bo pojawiło się zamulenie. Na początku nieźle stymulowało, ale po kilku miesiącach miesiącach odwrotna reakcja. dodam jeszcze, że do psychiatry idę za namową bliskich. Chodzi o problem z alkoholem. Chociaż jemu to pewnie będzie wisieć z jakiego powodu przychodzę, więc mógłbym nasciemniać. Problem w tym, że wizytę umawiała żona i nie wiem czy się nie wygadała odnośnie mojego alkoholizmu. Wtedy nie wiem jak to rozgrywać
%-D
ODPOWIEDZ
Posty: 3599 • Strona 345 z 360
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.