Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 9 z 9
  • 121 / 5 / 0
@Dmatix raczej nie wspominaj bo tak jak napisałeś lekarz będzie się bał ci przypisać coś mocniejszego od tramadolu.
  • 75 / 2 / 0
Jeżeli chodzi o blokadę to ma to jakiś sens? Jakie są skutki uboczne i jak często występują? Ja bardzo się boję igieł a dodatkowo jak ktoś coś majstruje przy moich plecach to mam takie taki ze sie ruszam/ rzucam i to jest niezależne ode mnie (kiedys mialem kaszaka wycinanego i gościu mi znieczulenie wbijał to igła prawie została w moich plecach) to czy przy wbijaniu mogą mi coś uszkodzić? Chce jakoś funkcjonować a lekarz mi proponuję jedynie tapentadol który kosztuje za najmniejsza dawkę ok 170 zl a mnie niestety nie stać na tak drogi lek, jakby był o choć połowę tańszy to może było by ok
  • 449 / 101 / 0
Nie wiem czy to będzie chujowe pytanie, ale zapytam...

Od roku prawie, choruję na rzs. Biorę metotreksat, który chuja pomaga, w razie silnego bólu mam tramalki z ketoprofenem przy nietolerancji nlpz. Nigdy w życiu nie byłam w takiej poradni. Na co się nastawiać? Czy kartoteka z roku leczenia - zanim się tam pojawię - sterydami, metotreksatem, badania obrazowe z deformacjami w stawach w tak krótkim czasie da mi w ogóle podstawę do postawienia tam nogi? Jeszcze mam dyskopatię lędźwiową i chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa czy jakoś tak.
tramadolu nie mogę brać, bo nie chcę wjebać się przy okazji w benzo biorąc przeciwdrgawkowo. Każda wizyta u lekarza związana z opio powoduje u mnie niesamowity stres dlatego, że raz już usłyszałam, że udaję, bom się naczytała po internetach.

Ze skierowaniem do plb nie będzie problemu - ogólny mi wystawi. Czy w chorobach stawów od razu idzie się w farmakologię czy najpierw jakaś rehabilitacja, krioterapie? Nie wiem nawet, jak bym zniosła taką krioterapię, jeśli nawet zimna woda w kranie powoduje jeszcze większy ból. ;)

Jakieś rady jak mam się przygotować do wizyty? Jak rozmawiać? Uderzać od razu, że żyję szybko (pracuję, studiuję, niepełnosprawność wzrokowa stanowi dla mnie przeszkodę przy docieraniu na zabiegi) czy ki chuj?

Serio już nie wytrzymuję psychicznie. Nie śpię, jak nie śpię to zagryzam klonami, zapijam, biorę jakiś chujowy nlpz, który i tak nie pomaga i idę spać - dopiero wtedy.

Dzięki za odpowiedzi.
Co złego, to nie ja - oczywiście...
  • 70 / 5 / 0
@adverse
Stres i brak pewności siebie to największy przeciwnik w zdobyciu recki. To jest walka ja jestem zdrowy jak ryba a tyle paczek oksy co dostałem to szok, nawet mst udało mi się wyrwać przez e-konsultacje. Rodzinny mi oksy wypisuje lajtowo wysyłam zdj spuchniętego ryja albo jakieś stare papiery których mam tony i wystarczy wszystko odpowiednio "poustawiać". Nie będę szczegółów zdradzać fakt że opio totalnie mi nie podchodzi i nawet jak mam to nie biorę tylko pomagam potrzebującym hehe. Oczywiście mówię o 80 oxy. Jak się nie udaje idziecie do next lekarza i tak do skutku. W twoim przypadku bym uznał za życiową porażkę mając taką podkładkę nie dostając tego co chce !!! Masz papier (nie ważne jaki) więc wchodzisz do je***ego gabinetu jak do siebie. Mówisz że z tym papierkiem zawsze pisali i że jakby coś innego pomagało to bym nie wydawał na wizytę. Jak się to powie z pewnością siebie dołoży jakiś papierek czy pudełko po leku to serio więcej razy (wiadomo nie zawsze) się dostaje niż Cię spławiają. Dla nieśmiałych polecam e-konsultacje i to o godzinach między 2 a 5 "bo nie mogę spać z bólu". Parafrazując biblię. Próbujcie a dostaniecie (recke) !!!
P.s. o tyle posty w pełni zdrowych osób o trudnościach mogę zrozumieć to Ci na serio chorzy albo udają albo mają pecha.
P.s.2 dodam że większy problem był w aptekach np. jak miałem 6 pak oksy 80 wykupić bo Ci skłamię farmaceutka że nie ma i chuj trzeba się nalatać
P.s3 dodam że nigdy nie byłem w PLB a paki jakie dostałem i to największe dawki można liczyć w dziesiątkach
  • 412 / 52 / 0
@adverse jeżeli masz wszystkie papiery w tym rok w poradni, zdjęcie i niepełnosprawność to gdybyś nie dostał to się zdziwię.

Najpierw powiedz, że chcesz spróbować oxy i bierz 5 mg. Na późniejszej wizycie powiedzmy za miesiąc powiedz, że nie podziałało i że potrzebujesz dawki powiedzmy 30 mg. To już powinno zadziałać. Możesz następnie zmniejszać lub zwiększać dawkę w zależności od stopnia bólu.

Ja przed lekarzem się otworzyłem i powiedziałem mu, że dwa razy na dobę nie wystarczy i że potrzebuję trzy razy. Biorę o 8, 13 i 20 na sen. Każdorazowo dawka 60 mg. Jeżeli jesteś z GOPu wyślij mi PW i powiem ci do jakich dwóch poradni radziłbym ci iść i do jakiego lekarza.
  • 449 / 101 / 0
Nie nie - wszystko już ok. Mialam 3x 20 mg oxy z poradni i jeszcze dobieralam, potem znowu na buprę przeplatana oxy, teraz metadon bo juz buprenorfiny mam dosc i w koncu chce sie ustabilizowac + dostalam sie na program leczenia biologicznego. Matko, zastrzyk raz w tygodniu (etanercept 50 mg) czyni cuda. Odstawilam THC nawet powolutku <3
Co złego, to nie ja - oczywiście...
  • 95 / 6 / 0
Wątpię, że ktoś konkretnie odpowie na moje pytanie. Stan po 5-cio krotnej operacji lewego ucha przez nowotwór, brak błony bębenkowej. Aktualnie nawrót i częste ropne wycieki, a czasem kurewska opuchlizna doprowadzająca do płaczu. Pyralgina chuja pomaga, ketonal źle trawię, chyba, że dożylny. Najpierw planuje iść do laryngologa, a na spotkaniu prosić o skierowanie do poradni leczenia bólu. Czego tam mogę oczekiwać? Oprócz Tramalu, bo biorę SSRI. Oprócz tego pregabalina w mojej diecie lekomana. kodeina dopiero w końskich dawkach daje minimalną ulgę (pie*dolony Antidol). Wrzucą mnie na bupre od razu czy może inny lek? (oby oksy, bo go chyba najlepiej znoszę). Oczywiście posiadam całą dokumentacje medyczną uwzględniającą każde trafienie pod skalpel.
  • 16 / 1 / 0
A nie masz kontrolnych wizyt u onkologa? On bez problemu powinien Ci wypisać lek uśmierzający ból. Od razu raczej oksy nie dostaniesz. Zaczyna się od słabszych - tramal, MST i dopiero potem oksykodon. Później jak masz dokumentację medyczną to leki przedłużać Ci może bez problemu lekarz POZ.
ODPOWIEDZ
Posty: 88 • Strona 9 z 9
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.