Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1199 • Strona 110 z 120
  • 111 / 11 / 0
Trittico pamiętam. Lekarz mi zapisał od razu 75 mg. Po wzięciu ciężko było oddychać, byłem tak słaby że nie byłem w stanie wstać i się ruszać. Objawy pseudo zawałowe. Myślałem że to koniec. Byłem u kardiologa potem to mi powiedział że to się powinno zaczynać od 25, i po prostu za dużo wziąłem za pierwszym razem.
Uwaga! Użytkownik Trep nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 320 / 71 / 0
11 stycznia 2023Anszuaa03 pisze:
Skoro zwiększa libido to niby działanie dopaminowe jest?
Gdzie wyczytałeś, że zwiększa libido? W porównaniu do SSRI ma mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń seksualnych, ale i tak nie jest go całkowicie pozbawiony. Jednym z możliwych skutków ubocznych jest priapizm- długotrwały, bolesny wzwód członka bez odczuwalnego podniecenia. Libido zwiększa baklofen, nie trazodon.

Trazodon to staroć, ogarnięci lekarze go nie stosują. 10% dawki zmienia się bezpośrednio w mCPP - metachlorofenylopiperazynę, dawny, stymulujący składnik dopalaczy powodujący głównie ból głowy, ale i problemy z sercem, bezsenność czy potencjalnie nieznacznie podniesione libido. Mechanizm głównego związku, trazodonu próbuje tę stymulację zablokować. Ten lek to wojna w tabletce, a biorąc go wybierasz swój organizm na pole bitwy.
  • 714 / 131 / 0
@Wariat108 z tym sercem to ciekawa sprawa,ogólnie sam mam nerwicę lękowa i mam bzika na punkcie serca.Kiedyś próbowałem zamienić mirtazapine z powodu tycia właśnie na trazodon i w dawkach 25-50-75mg po godzinie od zażycia czułem ucisk w klatce piersiowej,ciężki oddech za każdym razem jak podchodziłem do leku.Normalnie męczarnia a nasennego działania brak w moim przypadku.
  • 770 / 125 / 0
Dla mnie to bardzo dobry lek, brany w dawce 150 mg w wersji o normalnym uwalnianiu szybko poprawiał mi nastrój, działał przeciwlękowo, dodawał pewności siebie. Czułem też na nim pewną złość, większą agresję co nie musi ale może być dobre. Kiedy mijała poranna zamuła (po paru kawach) byłem lekko pobudzony. Zawsze brałem trazodon z jakimś antydepresantem, najczęściej z wenlafaksyną. Zamierzam do niego wrócić w przyszłości, kiedy będę brał mniej leków niż obecnie. Jeszcze jedno, gdzieś widziałem że opisany był jako po prostu SSRI kolejny, nie żaden SARI.
  • 320 / 71 / 0
To dobrze, że ci pomaga. U mnie nie sprawdził się ani nasennie, ani przeciwdepresyjnie/przeciwlękowo, ani też żadnych skutków ubocznych nie czułem ale ja ogólnie jestem oporny na leki. Ta złość, agresja może mieć związek właśnie z toksycznym mCPP, które przy 150 mg trazodonu jest już aktywne farmakologicznie. Różnie ten lek opisują, jedni wrzucają go do worka razem z SSRI, a inni bardziej precyzyjnie podają grupę SARI, której trazodon jest obecnie jedynym przedstawicielem, przynajmniej w naszym kraju. Łatwiej jest więc trochę skłamać i zrobić to pierwsze, wtedy przeciętny kowalski będzie miał mniej wątpliwości.
  • 39 / 10 / 0
@Wariat108

Ja miałem tak samo. Potencjał nasenny mierny, mimo indukowania zmulenia. mCPP to w ogóle wygląda niepokojąco z farmakologicznej strony. Tyle dobrze, że wychwyt zwr. serotoniny jest niewielki dla trazodonu, toteż mało uboków serotoninergicznych.
  • 770 / 125 / 0
Na mnie trazodon działał spoko nasennie, rzadziej budziłem się w nocy, po pewnym czasie nie byłem już senny rano. Dawał niesamowite sny, nawet niekoniecznie koszmary, ale bardzo realne i pokręcone. Dla niektórych może to być jego wada, mnie to nie przeszkadzało.
Ciekawa sprawa z tym mCPP, lata temu jak wszystkie research chemicals były legalne, próbowałem wszystkiego co było na rynku, jestem pewien że któryś sklep miał to w ofercie także pewnie i to kupiłem, ale nie pamiętam już jak działało. Myślę że to bardzo prawdopodobne że ta substancja odpowiada za tą złość i agresję, bo żarlem wszystkie leki przeciwdepresyjne prawie i po żadnym czegoś takiego nie czułem.
  • 20 / / 0
Biorę 25mg trittico cr rano i piersze 2-3 godz człowiek troszkę zmulony jest.
Później mam wrażenie że jestem spokojniejszy. Macie jakiś sposób na to zmylenie? Może kawa?
  • 714 / 131 / 0
@Szukajacyspokoju dlaczego bierzesz z rana?Niskie dawki tego leku stosuje się typowo nasennie.Działanie przeciwdepresyjne/przeciwlękowe zaczyna się od 150mg bodajże.
  • 20 / / 0
@tajemniczy25
To pomysł lekarza by brać rano
ODPOWIEDZ
Posty: 1199 • Strona 110 z 120
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.