Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 789 • Strona 75 z 79
  • 2869 / 942 / 0
rzadko stosuję tego typu preparaty, ale teraz mi się właśnie przypomniał, że to brałem i zapomniałem opisać. dostawałem kiedyś mianserynę w dawce 20 mg na odtruciu w połączeniu z kwetiapiną (Ketrel) i powiem, że takie połączenie mocno ścinało mimo zespołu abstynencyjnego. przede wszystkim zapobiegała ona przebudzaniu. nie wiem jaki był to zamiennik, bo z lekiem tym nie miałem nigdy do czynienia w warunkach domowych. dobry sposób na sen, gdy nie mogłem używać wtedy benzodiazepin. polecam w miarę bezpieczny środek.
przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
  • 3353 / 505 / 0
Stosuję mianseryne pierwszy raz w życiu około tygodnia w dawce 30mg i każdego dnia dobrze się wysypiałem, chociaż u mnie dosyć długo się ładuje (ile czasu to się wkręca ?), ale nie o tym... no i dziś w ogóle nie spałem, także nie wiem o co chodzi... może ktoś zna rozwiązanie ?

Z tego co czytałem to mniejsze dawki są bardziej nasenne niż większe, nie wiem zmniejszyć do 15mg ? Dodam tylko że dziś w nieprzespanej nocy nie byłem jakoś pobudzony itp.

Przyda się każde info, z góry dzięki.
★ 𝘾𝘼𝙍𝘽𝙊𝙉 𝘽𝘼𝙎𝙀𝘿 𝙇𝙄𝙁𝙀𝙁𝙊𝙍𝙈𝙎
  • 600 / 106 / 0
Zmniejszenie dawki może pomóc 15-7.5mg to są typowe dawki nasenne, oficjalnie mówi się że od dawki 15mg blokada rec. H1 jest równoważona zwiększonym uwalnianiem noradrenaliny. Osobiście uważam że efekt zamulający znacznie przeważa, zwłaszcza na początku terapii. Czasami może być tak że po jakimś czasie (zazwyczaj dłuższym) następuje spadek wrażliwości re.H1 ergo ten efekt może się zmniejszać. Jak mniejsza dawka nie pomoże to spróbuj większej niż obecna. Paradoksalnie wyższe dawki na część osób działają bardziej nasennie.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 3261 / 154 / 0
@misspill czy mianseryna może być użyta zamiennie z mirtazapiną w słynnym kombo z wenlafaksyną? Z wartości Ki dla receptorów adrenergicznych wydaje się mnie, że tak.
Jeśli chcesz abym zwrócił uwagę na Twój post na forum i przeczytał go, napisz w jego treści " @Limitbreaker "
Jeśli masz pytanie, potrzebujesz pomocy, napisz do mnie na PW.
Jeśli Ci pomogłem, podaruj mi karmę. :)
  • 600 / 106 / 0
Może być, po prostu w stanach nie jest dostępna dlatego Stahl opisywał głównie połączenie z mirtą. Antagonizm re. alpha1 może stanowić pewien problem ale do innych receptorów ma większe powinowactwo od mirty.
"Głębia ziewa na powierzchni,
a powierzchnia okazuje się dnem głębi."
Stanisław Ignacy Witkiewicz
  • 3353 / 505 / 0
@Pan Cietrzew 69 No właśnie wczoraj przepołowiłem 30mg na 15mg i wrzuciłem 15mg, po gdzieś 30min trochę mnie zamuliło ale to przeszło po dosłownie 15min i byłem w stanie jak przed wrzuceniem 15mg, no to dorzuciłem kolejne 15mg z 100mg ketrelu i ledwo ledwo co pospałem kilka godzin.

No kurde, a pierwsze 7 dni zajebiście mi się spało.

Jeszcze będę próbował bo mam takie przemyślenie że DHC wpływało właśnie na te dziwne działanie miansy, bo po opio mi osobiście ciężko zasnąć. Dziś już DHC nie mam także biorę 30mg i najwyżej jeszcze dodam później (jakbym nie zasnął) ketrel 100mg.

A tak poza tym to wstaje mi się bardzo dobrze, nie mam takiego lęku porannego jak od dłuższego czasu miałem, i w czasie dnia jestem (mam wrażenie) wyciszony itp. Chyba działanie antydepresyjne u mnie coś coś tam działa na plus. Z tego właśnie się cieszę bo próbowałem sporo antydepresantów, a ten typowo nasenny to byłby cud jak będzie mnie usypiał (bez opio pod wieczór) i dodatkowo uspokajał w ciągu dnia. Jak narazie najlepszy antydepresant jaki stosowałem.
★ 𝘾𝘼𝙍𝘽𝙊𝙉 𝘽𝘼𝙎𝙀𝘿 𝙇𝙄𝙁𝙀𝙁𝙊𝙍𝙈𝙎
  • 36 / 2 / 0
Zaobserwowałem że u mnie niskie dawki do 15mg w ogóle nie mają działania nasennego. Zasypiam dopiero na dawce 30mg, ta dawka ścina z nóg bardzo szybko ale sen jest krótki 4-5 godzin. Najbardziej optymalną dawką nasenną jest dla mnie 45mg. Potrafię na niej spać nawet 2 razy dłużej niż na 30mg. Zdarza się spać nawet 10 godzin, lekkie poranne zamulenie mija po kawie. Dobrze śpię też na 60mg, około 8 godz, ale tu już pojawia się poranne rozdrażnienie. To taki paradoks, bo mówi się że małe dawki lepiej działają nasenne a u mnie dawki 45-60mg sprawdzają się nieporywnalnie lepiej.
  • 212 / 18 / 0
Ja aktualnie stosuje miansę z względu na mocne działanie na te receptory:

5-HT2A 1.6–55
5-HT2B 1.6–20
5-HT2C 0.63–6.5

Biorę aktualnie 60 mg, niestety przy takich dawkach nie jestem w stanie praktycznie spać, docelowo ma być 90-120 mg, przeskoczyłem z brania dawki 60 mg na noc na dzień, po 2 godzinach mocna senność po kolejnej godzinie mija, a na sen biorę amitryptylinę 50 mg i 10 mg relanium i dalej mam problem z snem, poczekam jakiś czas jeszcze może ten problem z snem się poprawi, a jak nie to dam sobie spokój. 

brał ktoś dawki z rzędu 60-90-120 mg jakieś opinie ?
  • 1912 / 475 / 0
Ja po 30-60mg jestem następną dobe przyjebany mułem tak, że nie mam sily nawet przy kompie siedzieć. Dlatego z miansy przeszedłem na mirtazapinę i jest dużo lepiej.
togheter the ants will conquer the elephant
:tabletki: :świnia:
  • 1 / / 0
najpierw 30mg i czekanie co bedzie, potem kolejne 30 mg ale pokruszone i jakos mega sennie nie bylo ale przyjemnie, mnie zolpiden nie rusza nawet, dzis wczesnie rano bo czuje sie naprawde niewyspana 30mg znowu zeby nie wstawac za wczesnie ale nic to nie dalo, skusic sie moze i posmakowac o wiele wieksza "aktywizujaca" dawke typu 100mg naraz lub wiecej?
ODPOWIEDZ
Posty: 789 • Strona 75 z 79
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.