Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://narkopedia.org/FAQ:Hyperreal
ODPOWIEDZ
Posty: 104 • Strona 1 z 11
 • 15 / 21 / 0
Witamy wszystkich!

Apelujemy do Was, byście nie korzystali z Facebooka w celach dyskusji nt. substancji psychoaktywnych lub ich użytku! Powodów ku temu jest kilka:
.
nofb.png
 1. Facebook od dłuższego czasu jest platformą dostaw reklam – zapewne spotkał(aś/eś) się już ze stwierdzeniem że użytkownik jest produktem Facebooka sprzedawanym reklamodawcom”. Facebook jest firmą for-profit, czyli jedynym celem ich egzystencji jest gaża Marka i jego ekipy.
  .
 2. Z powyższego powodu, wszystko co robisz na Facebooku służy tylko i wyłącznie do sprofilowania Ciebie i Twoich zainteresowań, by celniej dostarczać reklamy od klientów Facebook Inc.. Algorytmy śledzące słownictwo rozpracowują, o czym mówisz najczęściej i dopasowują Twój profil do target audience reklamodawcy. Ten system może być zhakowany dla osiągania celów innych, niż marketing – czego udowadnia sprawa Cambridge Analytica.
  .
 3. Co więcej, posiadanie konta na Facebooku jest dzisiaj brane niemal za oczywistość. Jeśli ktoś będzie chciał się czegoś o Tobie dowiedzieć – to do sprawdzenia tego źródła na 100% będzie próbował dotrzeć. Możesz to ograniczyć poprzez ustawienia prywatności, hasła i blokady – jednak jeśli te dane tam są: to ostatecznie można się do nich dokopać.
  .
 4. No i warto zaznaczyć, że Facebook walczy z anonimowością użytkowników: nierzadko wymagając dokumentów poświadczających tożsamość, oraz zamykając konta wyłącznie ze względu na ich "nieautentyczność".

Stąd zalecamy jak na wstępie: nie korzystajcie z Facebooka do dyskusji na temat substancji psychoaktywnych! W ogóle korzystajcie z niego jak najmniej!


W stosunku do tematyki obejmowanej przez Hyperreal: staramy się stworzyć dla Was ekosystem, który w sposób anonimowy/pseudonimomy pozwoli Wam komunikować się i publikować bezpiecznie i bez szans na "nakaz udostępnienia informacji" od służb. Od selekcji artykułów prasowych poświęconych tej tematyce, przez forum, blogi i czat: dajemy Wam pełną możliwość ominięcia Facebook Inc. i ich eksploatacji Waszej uwagi.

Wspierajcie portale poświęcone konkretnym tematykom! Nie poddawajcie się "lenistwu jednej apki" – bo wszyscy (jak Chińczycy, z ich WeChatem) skończymy pod pełną kontrolą Zuckerberga, czy też jego następcy (którym równie dobrze mogą być konsorcja rządowe).

Zostańcie z nami. Przekażcie ten apel.
Ochrońcie siebie i swoich przyjaciół.
Nie dajcie się eksploatować.


Pozdro!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
 • 3410 / 703 / 9
Facebook jest kanałem gdzie widnieje się od strony fasady. Nie należy widnieć na nim jako zmieszanym z cieniem swojej osobowosći. Tak dla dobra osobistego jak i dla dobra wszystkich serwisów. Szczególnie jeśli zamieszany jest w to handel i inne formy dostawy narkotyków. Wspieraj idee budującymi komentarzami ważnych spraw dla psychonautyki. Każde grupy bajzlowe nie są wspierane przez serwis Hyperreal i nie powinny być z nim utożsamiane.
"I don't recognize the right of this comity to ask me this kind of questions. And furthermore... You can all go fuck Yourselfes."
 • 1 / / 0
jeśli chcecie być "anonimowi" to proponuję poczytać o technikach białego wywiadu
fb to tylko wierzchołek góry lodowej
 • 1 / / 0
Biję brawo, że powstał taki apel lecz martwi mnie, że tak późno. Cóż, lepiej póżno niż wcale. Co więcej, powiem wam (nowo odwiedzającym) że są alternatywy. Dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się kontroli korporacji (nie tylko tej jednej) i zadbać o swoją prywatność lub też stawiają w tym pierwsze kroki to polecam śledzić polski blog/podcast "Internet. Czas Działać". Chłopaki instruują tam w przystępny i przyjazny sposób co i jak, aby wydostać się z tego wszechobecnego Matrixa.
 • 1854 / 214 / 37
Ja pejsbuka deaktywowałem. Ej-men :liść:

Edyta: Gugle, fejsbuki itd to tylko max.30% internetu.
 • 8780 / 1688 / 2
31 lipca 2021wildwolf pisze:
Gugle, fejsbuki itd to tylko max.30% internetu
Otwarty dla nas internet to 4 proc internetu.
Całość obrazuje ta grafika
a05c753b-12ef-443a-beff-9f3f99f174e4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
 • 1 / / 0
Potwierdzam, fejsbuk to dno
Uwaga! Użytkownik Kopertmann jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 3406 / 534 / 0
Chętnie bym się dostał do jakiś nielegalnych dokumentów państwa polskiego i nie tylko.
F̲O̲R̲M̲Y̲ ̲Ż̲Y̲C̲I̲A̲ ̲O̲P̲A̲R̲T̲E̲ ̲N̲A̲ ̲W̲Ę̲G̲L̲U̲.̲
 • 0 / / 0
Reklamy w duckduckgo czy na yt działająna podobnej zasadzie.
 • 1290 / 362 / 0
a teraz apple wprowadza funkcje, ze zrobisz zdjecie plantacji, to lokalizacja i zdjecie trafia do policji. Oczywiscie stosuja standardowa zaslone dymna, ze to zeby chronic dzieci przed pedofilami.
ODPOWIEDZ
Posty: 104 • Strona 1 z 11
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.