Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2192 • Strona 156 z 220
  • 505 / 91 / 0
Hmm...
Nie wydaje mu się. Czasami zdążą mi się wziąć klona ale staram się tego nie robić.
Nie znalazłem jeszcze leku który pozwoliłby mi funkcjonować jak po klonie
Działanie przeciwlekowo kwety jest, w moim odczuciu, zupełnie inne
  • 304 / 19 / 0
Mi to przepisala na jako stabilizator wraz z valprolekiem i na sen z trazodonem. Odkad to biore strasznie zamulony jestem , bardziej niz wczesniej
  • 611 / 186 / 0
Bo to kurewstwo zamula, nic innego nie robi. Dobre na choroby psychiczne gdzie wypierdala dopaminę w kosmos i w małych dawkach na sen. Wali po serduchu, czuć to kardiotoksyczne działanie. Ja musiałem odstawić bo miałem po tym pojebane sny, im dłużej brałem, tym gorzej. Jakby świadomy sen ale ultrarealistyczny i nie można nim sterować, bardzo długi. Pod koniec czułem się bardziej zmęczony niż jakbym nie spał. Olanzapina mi bardziej podeszła. Na szczęście nie muszę brać neuroleptyków na codzień. Jedną z ich większych wad jest to, że bardzo ograniczają funkcje poznawcze i ciężko wykonywać bardziej wymagającą intelektualne pracę.
  • 781 / 45 / 0
Mam pytanie będę miał pudło po 100mg na tabletkę. Czy jak będę wrzucał 1 do porannej dawki olanzapiny 10mg i wieczorem to samo 10mg olki i 100mg kwetiapiny to będzie mnie usypiać cały czas wieczorna dawka?
  • 505 / 91 / 0
Rano bym te 100mg rozważył, bo może uzyskać
Wieczorna dawka 100mg to duża jak ma działać nasennie. Spróbuj od połowy tabletki na początek i zobacz jak zadziała.
Mnie usypialo 12.5 mg na początek teraz oscyluje w granicach 50mg Max
Rano kwety nie biorę bo zamula strasznie
  • 1223 / 487 / 0
@Rokison Ale po co mieszać kwete z olanzapiną ? to chyba podobnie działające neuroleptyki ?
  • 781 / 45 / 0
Chodzi mi o to że nie które neuro złączone razem działają lepiej niż osobno 1 i to daje lepszy efekt leczenia.
  • 505 / 91 / 0
Hmm...
Zależy czego oczekujesz
Z doświadczenia wiem że nie jest ważne ile naraz weźmiesz tylko regularność brania, dopasowanie do naszego organizmu.
Ładowanie po kilka leków mija się z celem. Przez lata lekarze tak próbowali mnie leczyć bym na koniec został na samej kwecie w niskiej dawce.
Wystarczy dobrać odpowiednie metro i brać go regularnie.
Ważne jest również zrezygnować z innych używek .
Przy 2 lekach szansę na uboki są dużo wyższe, możesz się czuć gorzej a nie lepiej.
Chyba że chcesz się zwarzywić od neuroli
  • 584 / 81 / 0
Generalnie biore kwetiapine juz dluzszy czas troche jako stabilizator a teraz wrzucili mi to na spanie 100mg na noc, zamiast 100mg przez caly dzien w dawkach 1x25,1x25,1x50. Dodatkowo biore paroksetyne. Lekarz zalecil mi zwiekszenie dawki do 30mg jednak nie wiem czy to wina paroksetyny czy kwetiapiny ale odkad biore to polaczenie lekow regularnie czuje sie coraz gorzej fizycznie. Od 2 miesiecy bole glowy, akatyzacja, jezyk w ustach chodzi mi caly czas, drzenie rak 2x gorsze niz wczesniej, odretwienia palcow, ogolna anhedonia, rozkojarzenie, skurcze miesni. Nie wiedzialem w ktorym temacie sie odezwac wiec pisze tutaj bo leki dzialaja dosyc szybko co mnie dziwi. Prosic lekarza o jakas zmiane czy te efekty ustapia?
Jestem dość trudny.
  • 586 / 123 / 0
To kwetiapine w ciągu dnia da się brać bez usypiania?
Jakby ktos mi wytłumaczył będę wdzięczny
Brana na wieczór w dawkach 1/4 lub 1/2 z 25mg pomaga przymknac oczy i cieszyć sie snem
Ciekawe tez ze sniff ma w sobie cos takiego innego jakby ciepelko ale nie wiem jak to nazwac. Jest to oczywiście głupi sposób przyjęcia jak i cała koncepcja wciągania neuroleptyków jednak robie to na własną odpowiedzialność znając juz te forme przyjmowania. Stanowczo odradzam takie zabawy.
ODPOWIEDZ
Posty: 2192 • Strona 156 z 220
Newsy
[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.