Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 31 • Strona 2 z 4
  • 1993 / 490 / 0
Rzeczywiście da się podejrzeć status recept, które się wystawiło.

[ external image ]
  • 641 / 98 / 0
Gdyby się nie dało to lekarz nie mógłby anulować błędnej recepty by wystawić nową. A to się często zdarza przy benzo iż nie dają ilości ogólnej substancji czynnej.
  • 6 / 1 / 0
Osobiście zdarzyła mi się taka sytuacja że lekarz zapytał się praktycznie wprost czemu nie wykupiłem całej recpty ale na czym to polega to nie wiem może zaprzyjaźniona apteka ponieważ do takiej zostałem wysłany że niby taniej ;D
  • 911 / 206 / 1
Ok aktualizacja, jednak widnieją statusy "częściowo zrealizowana", także mimo braku wyrażenia zgody przez pacjenta. Lekarz może wówczas zobaczyć dane jak na przykładzie załączonym, w szczegółach jest wówczas pusto. Recepta może mieć też status częściowo anulowanej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 1928 / 188 / 0
Ciekawe kiedy mój się skapnie, że zżeram więcej pregabaliny niż powinienem %-D
Take DXM and Be Happy
  • 880 / 363 / 6
Rodzinny widzi i pogotowie (https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/co-wi ... z-rodzinny), inni lekarze nie widzą.
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 1345 / 147 / 8
lekarz widzi recepty i ich status wchodząc w kartę pacjenta. tam może patrzeć na wystawione już recepty, te zrealizowane, te częściowo zrealizowane i te anulowane
Używaj @cbsz jeżeli chcesz bym odpisał

"This body holding me, reminds me of my own mortality
Embrace this moment, remember
We are eternal
All this pain is an illusion"
  • 51 / 6 / 0
29 czerwca 2021LittleQueenie pisze:
inni lekarze nie widzą.
Przeleciałem na szybko artykuł ale nie widzę tam takiej informacji
  • 27 / 15 / 0
Każdy lekarz może to zobaczyć, pod warunkiem, że zna Twój pesel.
Na tym polega ten system, żeby mieć większą kontrolę nad pacjentem.
  • 118 / 25 / 0
Lekarz, który wystawił daną receptę widzi czy została zrealizowana. Czy dostało lub zrealizowało się receptę od innego lekarza oczywiście nie. Jedynie lekarz rodzinny widzi wszystkie recepty wystawione przez innych lekarzy. Ja kiedyś mojej lekarce w PLB powiedziałem, że potrzebuję recepty na już nie pamiętam co, bo minęło 30 dni a ja nie zdążyłem wykupić to mi powiedziała coś w ten deseń: "Wykupił pan, konkretnie to 13 marca ". Data oczywiście wybrana losowo, jednak lekarz specjalista ma informacje kiedy i co wykupiłeś z leków na które wystawił Ci receptę. Zrobiłem wtedy głupią minę i powiedziałem, że widocznie ktoś z rodziny mi wykupił a ja o tym zapomniałem. Lekarka prawdopodobnie wiedziała, że kłamie tak jak i wie, że jestem uzależniony od mocnych opioidów. Jednak 1/4 pacjentów je stosujących się od nich uzależnia, tak że to nic specjalnie dziwnego. Poza tym sam Jej na którejś wizycie powiedziałem, że jestem uzależniony jak akurat bardzo chciałem przestać brać i poprosiłem ją o pomoc w schodzeniu za pomocą bupry. Ona powiedziała, że doskonale o tym wie skoro od około roku przepisuje mi oksykodon w dużej dawce. Od tamtej sytuacji minął szmat czasu a obecnie dostaję zarówno recepty na Mst jak i OxyContin- w celu robienia rotacji opioidowej, czyli stosowania zamiennie w tym przypadku dwóch opioidów co jakiś czas.
Uwaga! Użytkownik Maykell85 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 31 • Strona 2 z 4
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.