Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 217 • Strona 19 z 22
  • 317 / 74 / 0
Już jeden kryzys był, poszłam na spotkanie NA, wróciłam stamtąd kompletnie rozwalona emocjonalnie, pozostawiona sama sobie. Ochota przywalenia ogromna. Ale wyciągnęłam ziomka na blanta, przegadalismy ze 4h, gość ma zajebiste poczucie humoru i mnie odciągnął od chęci przywalenia.
Z psychika w porządku, bo jest ustabilizowana lekami. Niestety, bez leków byłoby ze mną bardzo kiepsko.
  • 86 / 6 / 0
No ciężka sprawa. Spotkania nic nie dadzą, już to widzę, jak naciśnieniowane osoby sobie pomogą, chyba tylko powiększą ciśnienie jeden drugiemu xd to musi być jedna osoba z ciśnieniem, czyli Ty, i reszta bez, czy chociażby jedna znajoma osoba, do której można napisać. Albo modlić się o cud.
  • 25 / 5 / 0
09 lipca 2019avant pisze:
Czesc,
wracam na forum po dłuższej przerwie, z konkretną sprawą.
Od 6 lat byłem na programie metadonowym(syrop 1mg/ml), zacząłem od dawki 35mg, doszedłem do 65mg(w karcie, zdarzało się wypić po 120mg). Na początku byłem bardzo zadowolony ale później zacząłem czuć, że jest to już dla mnie tylko smycz i dam radę się wyzerować. Przez ostatni rok, zszedłem do dawki 10mg na której byłem z 3 miesiące. Podjąłem próbę odstawienia. Z dnia na dzień zszedłem na 7mg, utrzymałem taka dawkę dwa dni. Potem przyszedł czerwcowy długi weekend(Boskie Ciało) i stwierdziłem ze zejdę niżej gdyż mam wolne od pracy. Pierwszy dzień wolnego 3mg, następne 2 dni byłem na dawce 2mg, tutaj zaczęły pojawiać się objawy odstawienia. Loperamid + mj na sen, czasem melisa. Na takiej minimalnej "obstawie" dotarłem do dawki 1mg na której było dość stabilnie. Nie było to komfortowe ale dało się funkcjonować w pracy. Nie widziałem opcji, żeby zmniejszyć dawkę bardziej bo 0,5mg mi nie leczyło skręta. Nie czułem się na siłach zejść z tego 1mg do zera. Przeskoczyłem na kodeinę, okazuje się że połowa syropu Pini (stawiam jakoś 50mg) leczy mnie na 24h. Powiedzcie co dalej? Jak wygląda taki skręt po przejściu na słabszy i krócej działający opioid? Będzie jak skręt po tych 50mg(czy do ilu uda mi się zejść) czy będzie się ciągnął długo jak ten po metadonie?
Jakby ktoś był zainteresowany, od sierpnia do końca października byłem czysty od opio. Wjebałem się znowu, PST i brałn i.v. lub wciągany nosem(wbrew temu co słyszałem wcześniej-działa zadowalająco). Nie wiem czy można to rzucić tak definitywnie :)
Cheers :hel:
  • 6 / / 0
Sytuacja wygląda tak, że od dłuższego czasu biore oksy w ciągu, jakiś rok niemal bez przerwy z krótkimi interwałami na zbijanie tolerki buprą lub DHC, dziennie różnie, od 20-60 mg oksy dzielonych w 3 dawkach, niedawno doszedłem z tolerką do 40mg, że robi dobrze, ale znowu zrobiłem przerwę na zbicie tolerki do 20mg. I teraz pytanie czy taki plan gwarantuje bezolesne zejście: przerzucam się na minimalne ilości bupry 0,2 mg dziennie aby nie odczuwać skręta (tyle gwarantuje mi brak zjazdu przez okres 2-3 dni, więcej nie próbowałem), potem zejść do 0,5 mg i potem np co drugi dzień. Czy to starczy żeby w tydzień odstawić, czy mimo wszystko pojawią się jakieś objawy. Dodatkowo potem wrzucałbym doraźnie kodeine w dawkach 15mg albo więcej, tyle ile trzeba, żeby zmniejszać jeszcze liczbę receptorów. A na koniec jakby były jakieś efekty to pregabaline , bezno i przespać dwa dni. Czy to ma sens, czy nie da się tak schodzić, żeby całkiem na gładziutko odstawić?
  • 6 / / 0
Hej, to mój pierwszy post. Jestem po rocznym braniu thiocodinu średnio 300 mg na dobę. Od 5 dni czysta, odwyk, terapia. Samopoczucie wraca, da radę żyć normalnie bez wspomagaczy, ale noce są przerąbane. Nie ma snu. Relanium 5mg o 22. Sen nie przychodzi, koło północy jakas drzemka połączona z wykręcaniem nóg, zimnym potem i przekręcaniem z boku na bok. I tak do rana. Ktoś tak miał? Ile trwa ta cholerna bezsenność po odstawieniu?
  • 2026 / 580 / 0
@Merry666, witaj, Twoja sytuacja nie jest taka straszna patrząc na substancję oraz tolerancję - choć wiem, że dla każdego skręt jest osobistym piekłem. Możesz załatwić sobie pregabalinę? Nie popełnij błędu i nie wpieprz się w benzo, jak już musisz, to może z-drugsy (np. zolpidem) na bezsenność, ale to też krótkoterminowo.
Ile to potrwa? Bezsenność to, myślę, dwa-trzy tygodnie i koniec.
Chujowe samopoczucie znacznie dłużej, a głody psychiczne również.

Ale pregabalina powinna b. mocno Ci pomóc.
You wouldn't? Yes you would. You would lie, cheat, inform on your friends, steal, do *anything*
to satisfy total need. Because you would be in a state of total sickness, total possession, and not in a position to act in any other way.
  • 6 / / 0
No zasugeruję lekarzowi ten pregabalin. Zobaczę co powie. Mówisz 2,3 tygodnie i koniec. No to jeszcze długa droga, bo każda noc to katorga. Wykręcanie nóg. Zimno, ciepło, zmęczenie nieziemskie, a za cholere nie wchodzi sen. Samopoczucie w dzień jest w miarę ok, bo mam motywację, myślałam, że będzie chujnia. Głody wiadomo.
  • 6 / / 0
Ktoś jeszcze może coś o tej bezsenności napisac? Ile dni można nie spać? Czemu tylko w nocy jest ten stan?
  • 1900 / 450 / 0
Bo w nocy orgaznim nastawiony jest na to że będzie spał. A te całe wypacanie się i wychodzenie narkotyku dlatego w nocy sie nasila bo powinnaś spać i nie odczuwać tego lub odczuwać w mniejszym stopniu. Ale oczywiscie nie możesz i przeżywasz to wszystko. I Prawdopodobnie bez jakiegos normalnego Benzo albo jakiegos nasenu nie zaśniesz. Dlatego rekomendował bym nawet ten lorazepam 2,5 bo 5mg rolki to jest tyle co nic. Tyle co byś Melissę wypiła. jeśli wczesniej benzo nie brałaś To stosuj go tylko je tylko przez pierwszy tydzień kiedy objawy są najgorsze. potem to się już osłabi i można (a wręcz trzeba ) odstawić benzo. A Ile można nie spać ?? Fizycznie to mozesz i nie spać z pół roku ale psychicznie mieszać we łbie zaczyna się średnio po 3 dobach bez snu i nasila się potem z każdą godziną a to w połączeniu ze skrętem może doprowadzić do tragedii dlatego tak ważne jest wymuszenie wręcz tego snu i na pewno nie osiągniesz tego dawką 5mg relanium.
  • 6 / / 0
A czyli Lorafen 2.5 1 tabletka na noc i powinnam jakoś przesapac? Zasugeruję lekarzowi, ale jego zdanie... Tu też Pregabalin proponowano, ale to chyba się powinno brać dłuższy okres czasu. No Rolka 5 to tylko pobudza bym powiedziała... Snu pp tym nie ma. Przesrane jednym słowem, ale mam nauczkę. Ileż to cholerstwo może wychodzić z człowieka? :/
ODPOWIEDZ
Posty: 217 • Strona 19 z 22
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.