Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 296 / 35 / 0
Jestem ciekaw- czy ktoś z Was wykupuje leki tak jak inni mąkę i makarony ze sklepów!
Czy warto wykupić 10 opakowań w przód? Biorę zoloft więc pomyślałem że kupię 10opakowan i poproszę psychiatrę żeby mi przepisała 10opakowan escitalopramu,tak w razie potrzeby. Czy przesadzam? Proszę podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami. Szczecin pozdrawia! Zdrówka wszystkim!
  • 106 / 36 / 0
Imo to jest o tyle bez sensu, że patrząc na dzisiejsze kolejki, przynajmniej w moich osiedowych aptekach, prędzej zarazisz się/kogoś załatwiając leki w tej chwili niż normalnie odczekując tydzień, dwa czy kilka na następną wizytę, reckę i kupno leków.
  • 967 / 242 / 0
Jedyny sens w taki zachowaniu to możliwe trudności z dostaniem się do lekarza bądź wsparcie własnej prewencji ( czyli unikania kolejek u lekarza / w aptece ) podczas dalszego rozwoju pandemii.
  • 3245 / 617 / 0
Mnie samemu psychiatra pani prowadząca wypisała na 3 miechy zapas, depakine (walproinian sodu oraz kwas walproinowy) zolafren (olanzapina) tisercin (lewomepromazyna)
Arypiprazol i mam jeszcze zapasy własne chlorprothixenu 50mg, ja nic nie negocjowałem, ona sama chyba wyprzedziła okoliczności zaistniałe aktualnie.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3446 / 716 / 9
@VERBALHOLOGRAM
Bardzo chujowy stack leków dostajesz. Ja bym na Twoim miejscu tego nie brał tylko sępił coś żeby moje leczenie miało sens.

A co to tematu to o proszę koronawirus może być fajnym powodem do wydębienia srogiej recki. Trza jakoś odbić się na tej zbiorowej histerii tak żeby wyrwać coś dla siebie. Mam wizyte na NFZ 23.03 mam nadzieję, że będzie hardcore z koroną i wysępiwszy klonike na paniczny strach i lęk, albo sele, albo medical mj, albo tą jebaną alpre chociaż. %-D
Nawet Obi-Wan Kenobi był kiedyś helupiarzem.
  • 296 / 35 / 0
Ja właśnie mam w poniedziałek i chce wysepic dobre 15/20 opakowan
  • 911 / 206 / 1
Jeśli wasza wizyta ma na celu jedynie kontynuację farmakoterapii, możecie spodziewać się jej odwołania i otrzymania telefonicznie kodu do e-recepty.
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 296 / 35 / 0
ooo, ciekawa sprawa. Zajadę chyba jutro do swojej Pani Doktor
  • 3 / / 0
Warto zrobić jakiś zapas.
W ogóle warto mieć zapas, szczególnie jeśli jakiś lek działa "fajnie".
Mi niestety lekarz receptę na zolpidem wypisał niepoprawnie, nie podał dawkowania, i żadna z aptek nie chciała mi jej zrealizować :/
  • 3245 / 617 / 0
Częste pomyłki i na dawki i na rodzaj refundowanej choroby, często u tego samego lekarza, bo komputer się pomylił
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
Newsy
[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.

[img]
Bochnia. Policja ujęła dilerów narkotyków. W garażach przy KN-2 urządzili „biuro” i magazyn

Małopolscy policjanci zlikwidowali „przedsiębiorstwo” zajmujące się handlem narkotykami. Wynajmowane garaże przy jednej z ulic w Bochni spełniały rolę biura oraz magazynu ze środkami odurzającymi. Zabezpieczono duże ilości środków odurzających oraz zatrzymano 4 osoby.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.