CBG (kannabigerol) to kannabinoid, który nie wywołuje skutków psychoaktywnych. Jest obecny w niewielkich ilościach (zwykle mniej niż 1%) w większości szczepów konopi indyjskich. CBG jest związkiem macierzystym THC oraz CBD.
Potencjalne medyczne właściwości CBG
Układ endokannabinoidowy pomaga w utrzymaniu zrównoważonego stanu homeostazy organizmu ludzkiego a CBG pozytywnie oddziałuje na ten układ. Badania właściwości medycznych tego związku dają bardzo obiecujące wyniki. Oto główne wnioski:
– wzmacnia działanie CBD (Kannabidiolu)
– wykazuje działanie relaksacyjne i nasenne
– zmniejsza psychoaktywne działanie THC (tetrahydrokannabinolu)
– receptory endokannabinoidowe występują w strukturze oka; CBG jest skuteczny w leczeniu jaskry, ponieważ zmniejsza ciśnienie śródgałkowe, ponadto jest silnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne oraz ma działanie neuroprotekcyjne;
– w eksperymentach na zwierzętach z udziałem myszy CBG okazało się skuteczne w zmniejszaniu stanu zapalnego, który jest charakterystyczny dla choroby zapalnej jelit;
– według badania z 2015 roku CBG chroni neurony myszy z chorobą Huntingtona, która charakteryzuje się zwyrodnieniem komórek nerwowych w mózgu;
– CBG daje obiecujące wyniki w walce z komórkami rakowymi; związek ten blokuje bowiem receptory, które powodują wzrost komórek rakowych; badanie przeprowadzono na myszach – w jego toku wykazano, iż CBG hamuje wzrost komórek rakowych okrężnicy i odbytu u tych zwierząt; takie wyniki dają nadzieję na możliwość wyleczenia raka jelita grubego;
– europejskie badania dowodzą, iż CBG jest skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym, który jest szczególnie skuteczny przeciwko szczepom lekoopornym;
– w badaniu przeprowadzonym w 2017 roku naukowcy wykazali, że oczyszczona forma CBG jest skutecznym stymulatorem apetytu u szczurów; związek ten może być więc nową metodą leczenia wyniszczenia organizmu spowodowanego m.in. późnym stadium raka lub innymi chorobami;
– w kolejnym badaniu wykazano, iż CBG może skutecznie zapobiegać zaburzeniom czynności pęcherza moczowego.
Naukowcy mają nadzieję, iż zostaną przeprowadzone kolejne badania nad CBG (również w połączeniu z innymi kannabinoidami). Związek ten może być bowiem skutecznie wykorzystywany w leczeniu wielu chorób. Jego zaletą jest to, iż nie jest psychotropowy, dzięki czemu zwiększone zostaje pole jego zastosowań. CBG może być także środkiem przeciwbólowym, preparatem pomocnym w leczeniu łuszczycy oraz wykorzystywanym jako środek antydepresyjny.
Na podstawie:
https://www.leafly.com/news/cannabis-10 ... annabinoid
Źródło: https://ekonopnie.pl/
Dostępny jest susz, hash CBG , jak i olej CBG.
mam zatrute złem DNA,
genetyczny krwi sabotaż,
samozwańczy świr..."
https://imggmi.com/full/2019/8/22/699b1 ... l.jpg.html
THCP – nowo odkryty kannabinoid jest 30 razy silniejszy od THC
Na początku tego tygodnia włoscy naukowcy opublikowali swoje odkrycia w najnowszym wydaniu Nature. Po przeanalizowaniu odmiany marihuany uprawianej wyłącznie przez włoskie wojsko, nazwanej FM2, naukowcy odkryli niezwykłe związki chemiczne, które ostatecznie doprowadziły do zidentyfikowania i wyizolowania nieznanego wcześniej kannabinoidu, zwanego tetrahydrokanabiporolem lub THCP.
THCP jest prawie identyczny jak THC – substancją chemiczną zawartą w konopiach indyjskich, która w dużej mierze odpowiada za efekty psychoaktywne – z wyjątkiem kilku dodatkowych atomów węgla. Te dodatkowe atomy węgla mają decydujący wpływ na zdolność THCP do wiązania się z receptorami CB1 i CB2 w organizmie, czyli receptorami kannabinoidowymi, które bezpośrednio oddziałują ze kannabinoidami zawartymi w konopiach.
Według badań THCP wiąże się znacznie silniej z receptorami CB1 i CB2 niż THC. W rzeczywistości THCP wiąże się ponad 30 razy silniej z receptorem CB1 – receptorem wywołującym efekty psychoaktywne – niż THC.
(...)
Po podaniu THCP myszom naukowcy odkryli, że zaledwie połowa standardowej dawki THC, czyli 5 mg / kg THCP, wystarcza do odurzenia gryzoni. Jednak THCP nie był jeszcze podawany ludziom, więc to, czy ludzie również będą mocniej odczuwać jego działanie, pozostaje niesprawdzone.
O narkomanii nie wspominam, bo na tym forum to jak afiszowanie się że ma się w dupie otwór do srania.
---
I want more life, fucker!
The orphan receptor GPR55 is a novel cannabinoid receptor
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2095107/
2008 Feb 19
GPR55 is a cannabinoid receptor that increases intracellular calcium and inhibits M current
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2268199/
2017 Jul
Advances in the Physiology of GPR55 in the Central Nervous System
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27488130
To tylko pierwsze z brzegu, dla bardziej zainteresowanych: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=GPR55
Na tłumaczenie wszystkiego brakłoby życia.
Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
Ciekawe jak taki mix wpłynie na przepalony THC dzban;)
09 września 2020Nimedo pisze: Palę 2 lata i ani razu nie odczułem różnicy przy słuchaniu muzyki, może trefne zielsko ;p
Abstrahując od tematu THC u mnie Klorazepan wywołuje praktycznie identyczne doznania muzyczne jak kiedyś marihuana. Muzyka jest pełniejsza, dotyka głębszych sfer. Co dziwne działa tylko raz po zbitej tolerce, czyli 2-3 miesiące, reszta efektów jest bez zmian przez kilka pierwszych dni.
Czy zły wpływ na psychikę, który może byc, nie musi. To przez THC tylko?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut_ekranu_z_2025-01-17_11-55-24.jpg)
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mmnaswiecie.png)
Mówili: "Narkotyków to ja nie chcę". Dopóki ból stawał się nie do zniesienia
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/receptomat_og_image.png)
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy
Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/168-123636.jpg)
„Co potrzeba?” - zapytał 16-latek policjantów, których następnie próbował przekupić
„Co potrzeba?” - takimi słowami zwrócił się 16-latek do policjantów ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Wtedy jeszcze nie wiedział, że mówi do nieumundurowanych policjantów. Okazało się, że miał przy sobie kilka porcji narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/10_lat_dla_producenta.jpg)
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok
Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.