Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 203 / 18 / 0

^up

Jeżeli to zwykły tramal to nie zadziała, w takich dawkach lek nie występuje. Chyba że masz na tramal retard?
  • 1653 / 151 / 1

a słownie nie piszą ilosci subst?

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Niektóre przedmieścia nie chcą marihuany

Naperville, Libertyville oraz Bloomingdale już postanowiły, że pozostaną wolne od rekreacyjnej marihuany. Kolejne miasteczka, w tym North Aurora, Deerfield, Bannockburn i Mokena wkrótce będą głosować w tej sprawie. Kilkanaście się nad tym zastawia.
Użytkownik zbanowany
  • 595 / 71 / 0

tramalu nie trzeba, nie znajduje się ani w wykazie środków odurzających, ani substancji psychotropowych.
  • 13 / 2 / 0

Ej, a próbował ktoś prosić o recepty od weterynarzy? Wiem, że jak kundel znajomej ciotki zachorował, to ona tak załatwiała sobie relanium
  • 69 / 5 / 0

Kończy się era podrabiania recek. Od 1 stycznia, każda recka, nawet pełnopłatna musi zostać wbita do systemu wraz z peselem, danymi przychodni, lekarza, więc szansa że przypał wyjdzie będzie większa. Co najwyżej ilość leku możecie sobie skorygować.
  • 982 / 138 / 0

@boloboli

Ja recept nie będę podrabiał, ale zdarzało się że brałem od dwóch lekarzy ten sam lek refundowany, już nie chodzi o to że jakoś na naćpanie się tramalem czy inne psychoaktywne, tylko psychiatrę mam 30 razy dalej niż rejonową przychodnię z rodzinnym lekarzem, i jak miałem jeszcze kilka dni do psychiatry to u rodzinnego brałem całe opakowanie np olanzapiny 28 tabletek pomimo że wystarczyło by mi tylko 4-5 sztuk, ale tak się nie da, a pózniej i tak brałem 2 opakowania na 2 miechy, mogą być z tym jakieś problemy? :zły:
  • 281 / 58 / 0

@VERBALHOLOGRAM nie będzie żadnych problemów. Niby dlaczego miałyby być? Wziąłeś lek do leczenia, a nie benzo/opio żeby się naćpać.
  • 982 / 138 / 0

No bo refundowanych też jest tylko tyle żeby pacjentowi wystarczyło na leczenie, a nie żeby robił zapasy na pół roku.
  • 281 / 58 / 0

Nie pękaj, ja mam wypisywany neuroleptyk który jest na B, 3 opakowania gdzie na miesiąc wystarcza mi jedno (a chodzę do lekarza co 2 miechy). Tak więc jedno opakowanie zawsze mi zostaje na zapas i nikt z tym problemów nie robi.
  • 6859 / 749 / 0

08 stycznia 2019panDrimur pisze:
Wiem, że jak kundel znajomej ciotki zachorował, to ona tak załatwiała sobie relanium
Nie posiadam się z ciekawości, na co musiał zachorować ten kundel, że dostał relanium : D
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata