N-tert-butylo-meta-chlorokatynon, 2-([1',1'-dimetyloetyl]amino)-1-(3"-chlorofenylo)-propan-1-on
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bupropion
alternatywny wątek: 3-CBP w dziale Beta-ketony
Niby atypowy antydepresant, ale o teoretycznie dosyć ciekawym działaniu.
Brał może ktoś? Miksował z czymś? Wszelkie info mile widziane.
Edit:Zyban 150 mg, 60 tabletek kosztuje chyba 240 zl. Myle sie?
Edit:Wellbutrin 150 mg, 30 tabletek kosztuje chyba ponad 50 zl. W sumie mozna przetestowac. Zobaczymy, moze sie kiedys skusze.
No chyba ze rzucasz palenie :D To nawet moze pomoc.
Aczkolwiek jest pieronsko drogie :/
Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
lucyper2 pisze: Ciekawe jak z rzucaniem innych dopaminogennych dragów? Czy zmniejsza chcicę na stymulanty?
Do tego ta cena... Tego bupropionu, u nas w polsce mamy pod nazwą handlową Zyban i na prawdę drogi. Ale ty lucyperze jesteś za granicą i macie tam Wellbutrin SR i możesz spróbować. Jebać stymulanty.
Dodam jeszcze ciekawostkę, że sertralina całkowicie niwieluje u mnie objawy głodu nikotynowego. Mógłbym nie palić, ale cała rzecz leży w uzależnieniu psych. i przyzwyczajeniach (trzymanie peta w gębie albo ręku itp.).
c0deine pisze: Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny DOPAMINY niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Podobno na ulotce sertraliny w ogóle nie ma informacji, że jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy a ty piszesz, że działa silniej na dopaminę niż bupropion ? Skad takie informacje ?
pozdro
oon pisze:c0deine pisze: Jako ciekawostkę podam, że sertralina hamuje o wiele silniej wychwyt zwrotny niż właśnie bupropion. Ale to tylko w dawce 100-200mg.
Ponieważ Codziu studiuje Farmacje i jest chyba jedyną osobą na forum co ma tyle informacji o lekach. :D (Czy jak sie tam mówi, no na studium chodzi).
"Sertralina silnej hamuje wychwyt zwrotny dopaminy w porównaniu z wieloma powszechnie stosowanymi lekami przeciwdepresyjnymi (bupropion, wenlafaksyna, nefazodon, paroksetyna, norfluoksetyna, nortryptylina, dezipramina)."
Źródło:
http://www.termedia.pl/search_results.p ... ton=Szukaj
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/10_lat_dla_producenta.jpg)
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok
Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/5514.jpg)
Czy psychodeliki mogą uczynić Cię bardziej moralnym człowiekiem? [Nowe badania 2025]
Czy możliwe jest, że po zażyciu psychodelików stajesz się bardziej empatyczny, troszczysz się o innych ludzi, zwierzęta czy nawet środowisko naturalne? Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs sugerują, że tak – osoby, które doświadczyły głębokich przeżyć psychodelicznych, wykazują wyższy poziom moralnej ekspansywności, czyli gotowości do rozszerzenia współczucia i troski na coraz szersze kręgi istnienia. Co ciekawe, wzrost ten jest szczególnie silny u osób, które podczas „tripu” przeżyły rozpad ego lub intensywne doświadczenia mistyczne.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/prof._marcin_wojnar.png)
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia
Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.