White Widow , Dutch Passion seed's (MH/HPS 250W) , 0.36m2

Moderator: Konopia

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2017
  • 863 / 121 / 5

Witam i zapraszam :)

Odmiana : White Widow
Seedbank : Dutch Passion

I już mogę dodać, że w moim przypadku i wg informacji , podających przez Dutch Passion - wręcz idealnie zmieściłem się ( raczej Ona, czyli WW ) w 8 tygodniach flo ( liczyłem od pojawienia się preflowerów , nie od zmiany fotoperiodu z 24h na 12/12 ) co mnie bardzo ucieszyło i utwierdziło w przekonaniu , że DP to jeden z rzetelnych seedbanków.

Box : o.36m2 , ścianki matowe, białe. Zaadoptowana szafa na ubrania.
Wentylacja : 2 wentylatory 19W , podłączone pod 220V , do tego regulator obrotów i termostat. Jeden wyciągający , drugi podsyłający świerze, schłodzone powietrze do boxa , każdy 170m3/h
Do tego mieszający monkey fan + zwykły went komputerowy 12V w celu utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza w Boxie.
Oświetlenie : - faza wegetatywna : Metalohalogen ( MH ) 250W , faza kwitnienia 250W HPS
Podłoże : - BioBizz Light Mix

Dodatkowe info i przyrządy :
PH metr , prosta stacja pogody ( odczyt temp , wilgotności ) , AirPoty 11L , nawilżacz powietrza i zestaw nawozów :

Na veg :
- canna terra vega
- cannazym

Na flo :
- canna BOOST

Inne :
pH -pro , superVit od HESI , rhizotonic od canny

Opis :

Zaczęło się świetnie , choć kompletnie nie byłem przygotowany na ten projekt. Brak PH metru - który okazuje się być NIEZBĘDNY przy IN , jeśli chcesz , by kwiaty , rośliny rozwijały się , tak jak powinny , podaj im wodę o PH 6.3-6.5.
Woda , którą używałem na początku , miała PH 8 , czyli sporo ponad limit. Czasem podchodziło pod 8.5.
A dlaczego to tak ważne ? Roślina pobiera wszystkie składniki , podawane w formie nawozu czy też zawartych w żyznej, bogatej w składniki odżywcze ziemi , właśnie w przedziale 6.3-6.5 , będzie 7 - tragedii nie ma - jest okej. Ale w moim przypadku skutkowało to niedoborami , zablokowaniem wzrostu , żółknącymi liśćmi i innymi przygodami.

Pojawił się PH metr , preparat pH- , regulacja wody ( zwykła , kranowa, odstana min 24h ) do poziomu 6.5 - z czasem problemy znikały.

Przez pewien czas, grow leciał z went. komputerowymi 12V podającym powietrze jak i wyciągającym - okazało się to za mało - nie dawały rady ( temperatura podchodziła pod 30 st a wentylatory na pełnych obrotach ) , temp spowolniła wzrost , ale szybki obrót sytuacji, zmiana went, dodany regulator obrotów ( na pełnej mocy - nie dało się spać ) - problem rozwiązany.

Zmiana foto z 24 na 12/12

Kolejny błąd. Zacząłem się zastanawiać , dlaczego , mimo dopiero co rozpoczętej fazy flo , liście zaczęły żółknąć , dolnie partie wręcz masowo schły mimo dbania o regularne podlewanie itp.

Problemem było kompletne usunięcie nawozu , w tym przypadku canna tera vega. Po prostu zablokowałem dostęp do azotu , nie aż tak potrzebnego w fazie FLO , lecz jednak. Po podaniu , odżyły , ale strat nie dało się już niestety nadrobić.

Z odmiany jestem zadowolony , więcej niż zadowolony , mimo iż plon nie powalił +/- 50/60g z rośliny. Było by więcej , gdyby nie wspomniane błedy, trening - jedynie topping , miało byc naginanie ale się zamuliłem + kompletny busz w boxie , więc zdecydowałem zostawić - co było kolejnym błędem.
Dodam jeszcze , że ta odmiana nie wybacza błędów - w porównaniu z innymi jest " delikatna " wręcz. Za dużo nawozu , czy też zmiana temperatury ? Będzie widoczne.

Narzekać ? Nie, nie narzekam :) Następnym razem będę wiedział , co poprawić. To była uprawa IN , po 6-8(?) latach przerwy.
Kompletny spontan.

Moc - 8/10 - high typu Up and Down :D Energetyk, ale do filmu czy posiedzenia przy piwku i blancie z znajomymi - jest ok :) Uniwersalna , bym powiedział.
Wygląd - 8/10
Zapach - 9/10
Smak - 6/10 - typowo " ciężki " dym

Z pozdrowieniami
TiJaz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 137 / 0

50-60 suchego przy samym toppingu? nie wierzę

Pomoc osobom uzależnionym i w kryzysie bezdomności w czasach zarazy

Pandemia COVID-19 wymusiła duże zmiany w funkcjonowaniu programów redukcji szkód. Jak obecnie wygląda pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych czy osobom w kryzysie bezdomności? Na pytania Damiana Sobczyka (Polska Sieć Polityki Narkotykowej) odpowiadają Aleksandra Stańczak-Wiercioch i Beata Stelmaszczyk z Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR.

Tarnowskie Góry: Szukali skradzionych ukulele, a znaleźli narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego w Tarnowskim Górach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 12 sztuk ukulele. Podczas przeszukiwania mieszkania mężczyzny, funkcjonariusze oprócz instrumentów, znaleźli także marihuanę.
Rejestracja: 2017
  • 863 / 121 / 5

30tka

Dwa badyle dalej się docierają. Z tą 60tką może faktycznie nie wyjść. Zresztą , zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 137 / 0

i tak wieeeelki + ode mnie za fotorelacje :)
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Indoor”
Na czacie siedzi 1108 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości