Przenoszenie roślin w fazie wegetatywnej na outdoor

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

mam pytanie, czy można młode roślinki Indoor w fazie wegetatywnej wyciągać na powietrze, na słońce czy raczej nie wskazane ?

• 13 / / 0

Moim zdaniem odmianom indoorowym lepiej w każdej fazie żyje się pod lampą.

Kokainowy dziadek zatrzymany. 78-latek miał narkotyki warte majątek

Okazało się, że postanowił wcielić w życie scenariusz filmu Clinta Eastwooda "Przemytnik".

Użytkownik nieaktywny
  • 56 / / 0

Jestem odmiennego zdania, na słońcu jest o wiele większe nasilenie strumienia świetlnego (ok 650W/m^2), jeśli pod lampą masz większe to dawaj pod lampe haha,

• 1809 / 4 / 0

na słońcu jest o wiele większe nasilenie strumienia świetlnego (ok 650W/m^2)
zapomnialeś dodać, że gdy niebo jest bezchmurne, latem i w godziny "szczytu".

IMO: Jeśli ktoś dobrze zabiera się do indoora to najlepiej trzymać od początku do końca pod lampami (pomijam kiełkowanie i ewentualne liścienie). Jeśli ktoś oszczędza na oświetleniu i robi coś hujowo to niech kombinuje i nie ma do innych pretensji że mu hujowo rośnie i niech nie zakłada wątków pt: "moja konopka zaczeła chorowac" bo odpowiedz jest wtedy prosta - MA ZLE WARUNKI.

Oczywiście w ramach eksperymentu można wystawić na słońce itp. Ale w ramach eksperymentu! Najpierw trzeba opanować uprawe pod lampami a później można robić na jej temat różne wariacje i porównywać...

vod

Użytkownik nieaktywny
  • 19 / / 0

Jak jest ładna pogoda to wystawiaj na słońce. Masz największą możliwą lampę za darmo. To że roślinka jest indoor nie znaczy, że świeże powietrze jej szkodzi.
Tylko uważaj żeby ci ślimaki nie zjadły twojego planta. Burze mogą też być niebezpieczne. No i uważaj żeby ci się do boxa potem zmieściła :)

Szpinak zapomniał dodać, że lepiej im się żyje jeśli pod tą lampą mają zapewnione idealne warunki.
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata