Mak Lekarski - Uprawa

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 59 Strona 6 z 6

 

Rejestracja: 2007
  • 1805 / 20 / 0

Przyszły nasiona z torseed. Kolory mają różne (czarny, "niebieski", biały, żółty). Dla tych co chcą zamówić dobra wiadomość - opakowania mają nie 0,5 g (jak pisze na stronie) ale 1 g. I duży napis 50% gratis :)

 

Rejestracja: 2007
  • 149 / 1 / 0

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Koniec produktów z CBD w UK? "Zawierają substancje psychoaktywne"

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC.

 

Rejestracja: 2007
  • 149 / 1 / 0

Fiesta pisze:
wiem bardzo dużo o maku, dlatego jak ktoś chce zasiać, to proszę o pytania.

A wiec mam takie pytanie np.mam malo nasionek maku tureckiego wysokoopiatowego i chcialabym w domku posadzic choc jednego krzaczka doprowadzic do ususzenia w celu zwiekszenia sobie nasion na ten sezon.A wiec ile trwa od momentu posadzenia do wysuszenia sie glowki(dojrzalosci nasion)czasu w domku w typowej donniczce? CZy stac musi donniczka na parapecie ,czy potzrebuje czestegio nawadniania oraz jaka najlepsza temperatura aby bylo szybciej?

 

Rejestracja: 2007
  • 1805 / 20 / 0

podejrzewam że zajmie to pewnie trochę ponad 3 miesiące.

A poza tym, to ta roślina duża urośnie, na okno na pewno za duża. Według wiki ma mieć około 120 cm. A oglądałem zdjęcia na opiophile tych co uprawiają - to są solidne donice (prawie pół metra średnicy) i to stoi na ogrodzie lub na tarasie, ewentualnie w domu na podłodze. Jak masz miejsce to próbuj, a co tam...

 

Rejestracja: 2007
  • 149 / 1 / 0

Wlasnie tu masz racje,zgadzam sie z toba dlatego tez w ten wekend ide poszukac jakis dobrych miejsc niech roslinki tam sobie rosna jak miejsce bedzie dobrze ukryte to moze doczeka jakas glowka dojrzalosci i sypnie paroma ziarenkami ;-) :-p

 

Rejestracja: 2007
  • 1805 / 20 / 0

I jak tam, juz po robocie?
Troche mnie zbily z pantałyku te przymrozki, ale juz jest git.
pogialem saperke.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 1 / 0

Siemano,

patrzcie co znalazlem a propos maków
Autor:

Lošák T., Páleníček L.


Strony:

261-268


Streszczenie:

Celem doświadczenia wazonowego było określenie wpływu współdziałania nawożenia azotem i siarką na plon nasion, liczbę makówek na roślinie i zawartość morfiny w słomie makowej (pusta makówka + 15 cm łodygi) odmiany Opal. Zawartość siarki siarczanowej w glebie wynosiła 18,3 mg S-SO4-2·kg-1 gleby. Poszczególne warianty doświadczenia nawieziono siarczanem amonu (20,5% N i 24% S) do poziomu 40 mg S-SO4-2·kg-1 gleby. Nawożenie azotem zastosowano w trzech dawkach: 0,3, 0,6 i 0,9 g N·wazon-1. Azot uzupełniono do zaplanowanego poziomu saletrą amonową (34,5% N). Nawozy zastosowano po wschodach roślin. Plon nasion istotnie wzrastał wraz ze wzrostem dawek nawożenia azotowego (54,8–143,7%). Wzrost zawartości siarki siarczanowej w glebie z 18,3 do 40 mg S-SO4-2·kg-1 przyczynił się do statystycznie istotnego wzrostu plonu — 12,6% tylko w warunkach najniższego poziomu nawożenia azotem (0,3 g N·wazon-1). W pozostałych wariantach doświadczenia nawożenie siarką nie modyfikowało istotnie plonu nasion. Liczba makówek na roślinie wzrastała od 1 do 2,2 wraz z wzrostem nawożenia azotem. Bez względu na zawartość siarki w glebie najwięcej makówek na roślinie odnotowano w wariantach doświadczenia, w których zastosowano największą dawkę azotu (2,11 i 2,20). Wpływ nawożenia na zawartość morfiny w słomie makowej był nieznaczny i wzrastał od 0,63 do 0,76%. Rośliny nawożone najwyższą dawką azotu charakteryzowały się najwyższą zawartością morfiny w słomie.
moze i ilosc morfiny nie wzrasta bardzo znaczaco ale dwukrotnie wzrasta ilosc makowek, a to juz cos ;)

pozdro szejscset 66
Rejestracja: 2010
  • 204 / 2 / 0

lepiej czekać
Rejestracja: 2010
  • 3309 / 12 / 0

Podwójny wątek, zamykam. Drugi jest tu: http://talk.hyperreal.info/uprawa-maku- ... 8-420.html
Posty: 59 Strona 6 z 6
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 796 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość