Podnosimy poziom.

Dekstrometorfan - nazwy generyczne: Acodin, Tussidex.
Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

Posty: 10 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2010
  • 1513 / 18 / 0

Cel

Podniesienie poziomu w na forum i pozytywna animacja (ożywianie). Poprawa czytelności, dostępu do informacji. Sposoby radzenia sobie z trollingiem.

Dotyczy głównie DXM/Dysocjanty ale również pozostałych działów które moderuję, liczę też na włączenie się do akcji innych osób z ekipy :)


Pisanie postów

Od tego zaczniemy :). Nie każdy ma talent literacki bądź obszerną wiedzę ale podstawowych zasad możemy się trzymać. Ortografia, interpunkcja, akapity - i od razu jest czytelniej. Ostatnio w jednym wątku zagroziłem warnem za nieczytelne posty. Pamiętajcie, że piszecie to nie dla siebie ale przekazujecie informację (komunikat) - jeśli jest nieczytelny to całość mija się z celem - lepiej założyć bloga i nie utrudniać innym.
Obszerność i wartościowość - zwłaszcza w wątkach tematycznych - jeśli nie macie nic do powiedzenia to nie piszcie tego na forum. Jeśli już coś macie to postaracie się by było to jak najbardziej obszerne i wartościowe. Pełne zdania i uzasadnienie wypowiedzi (często nie chodzi o źródła ale o własne odczucia ) ograniczy wątpliwości i dodatkowe często niepotrzebne dopytywanie.


Temat specjalistyczny

Często w wątkach gubią się fajne posty, wartościowe - a nie każdy będzie przeglądał wiele stron (bo najczęściej się nie spodziewamy gdzie mogą się znaleźć takie info).
Fajnie by było gdyby osoby mające pojęcie pisały dużo opracowań i postów zawierających "encyklopedyczną ale przystępną wiedzę". Posty takie będą również kopiowane do odpowiednich wątków - w miarę możliwości jako "rozpoczynające".
Stare odgrzebane posty proszę wklejać tutaj w postaci cytatów z podaniem, źródła - jak w cooltowych.
Powstanie nowy temat ze spisem postów zawierających dużo informacji (najlepiej popartych źródłami). Mam nadzieję stworzyć coś na wzór bazy opracowań z powybieranymi wartościowymi wpisami.

Tutaj :)

Knajpy

Temat wałkowany wiele razy - nie chciałbym byśmy znów do tego wracali ale...
To co narzuciłem (bo nie chcę pisać uzgodniliśmy) -
Knajpy pozostają tematyczne - do luźnych rozmów na temat używek w swoich działach. Wyjątkowo traktowany jest tu dexellet który jest luźniej moderowany - będący miejscem integracji społeczności tego działu. Dopuszczone w knajpach są proste pytania w celu "upewnienia się" i offtopiki wynikające z dyskusji. Ograniczamy totalnie oderwane od tematu posty (głównie zaczynające niezwiązane dyskusje). Posty "puste" nie niosące treści lub zawierające same emotikonki będą kasowane (również posty zawierające nieopisane odnośniki). Poza spamem kasowany jest też niepotrzebny flame (obrażanie, agresja), próby trollingu, standardowo sklepy, posty nieczytelne (sposób pisania, interpunkcja, nadmiar "ozdobników")

Posty młodych będą mocniej moderowane - pierwsze 30 postów służy temu by nauczyć się pisać a nie je nabić w knajpach pytaniami "kto lata". Prościej mówiąc - będą traktowane tak jak posty w innych wątkach i mogą lecieć jako "nic nie wnoszące, nie dotyczące tematu". (To zaostrzenie wdrażane jest na całym forum).


Trolling

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Nie będę się rozrodził - poczytajcie linki. Najważniejsze to - nie dajcie się sprowokować - ktoś przychodzi tylko podburzać - nie wdawajcie się w dyskusje tylko zgłaszajcie.

O trollowaniu z wikipedii


Netykieta i regulamin

Obowiązujące wszystkich :)

Regulamin forum
Regulamin knajpy - jako andeks do dexellet
Netykieta wiki
Inna netykieta

Polecam również googlowanie.


Finalnie

Wątek będzie ściśle moderowany. Wartościowe dobre pomysły będą kopiowane w formie cytatów do pierwszego posta. Posty nic nie wnoszące - mające na celu głównie podburzanie będą nagradzane warnami (oczywiście nie chodzi mi o konstruktywną krytykę - jedynie o proste bluzgi lub spam). Zostawiam otwarty i ufam, że postaracie się :) proszę o obszerne przemyślane wypowiedzi.

Jeśli macie pomysły na nowe "pogrubione" rozdziały mogące pomóc rozwijać forum to też śmiało.

Nim nazwiecie mnie faszystą

EDIT;
Warto zapoznać się również z tym wątkiem;

Porady dla użytkowników
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 3007 / 6 / 0

Dobrze że się przyznałeś że znowu marudzisz...
Tak wiem, zaraz będzie ten post w koszu a dalsze moje posty nic niewnoszące do dyskusji lub zbyt mało wartościowy zostanie nagrodzony warnem.
Ja nie wiem czy dostałeś odgórne polecenie czy po prostu chcesz się ostatnio podlizać adminom.
I czy my to ćpuny czy dżentelmeni?
Jakoś staramy się nikogo nie obrażać (No czasem ktoś Chaotkę zgnoi). Przecież jeszcze tak źle nie jest chyba co? Starsza gwardia stara się utrzymywać jakiś ład w wypowiedziach.
Ale co do karania niektórych nowych użytkowników jestem za bo czasem człowiek nie wie czego chcą ani o czym piszą.

Terapia z użyciem MDMA pozwala przepracować traumy?

"Jakbyś patrzył na przeszłość przez aparat fotograficzny z obiektywem szerokokątnym”.

Tarzali się po ziemi, wymiotowali i mieli drgawki

Trzy młode osoby prawdopodobnie zatruły się dopalaczami...
Rejestracja: 2010
  • 1513 / 18 / 0

Dobrze że się przyznałeś że znowu marudzisz...
Yeap :) potrafię się czasem przyznać
Tak wiem, zaraz będzie ten post w koszu a dalsze moje posty nic niewnoszące do dyskusji lub zbyt mało wartościowy zostanie nagrodzony warnem.
Pozwolisz, że te luźniejsze refleksje trafią do desellet (albo tu zostaną... jeszcze muszę pomyśleć). Wolę odpowiedzieć niż wywalić. Warnami będą nagradzane "lewackie ścierwa", "faszystowskie takietam", akoodkleje i posty bez refleksji nastawione na podburzanie.
Ja nie wiem czy dostałeś odgórne polecenie czy po prostu chcesz się ostatnio podlizać adminom.
Nie mam z tego, żadnych profitów, nie mam powodu do podlizywania się. Kieruje mną kosmiczne poczucie misji (coś jak misiodela)... Albo i nie :)
I czy my to ćpuny czy dżentelmeni?
Jedno nie wyklucza drugiego... Nie chodzi o to by na siłę kogoś "naprawiać". To takie refleksje które mogą dać "do myślenia"... Czasem warto zrobić krok do przodu. Ćpun nie znaczy głąb, cham itp. Wiele osób w tym dziale to bardzo wartościowi userzy, wiele odeszło bo poziom się mocno waha. Dlatego też zależy mi na tym - bo każdy może dać zawsze nieco więcej od siebie - wystarczy chcieć.
Jakoś staramy się nikogo nie obrażać (No czasem ktoś Chaotkę zgnoi). Przecież jeszcze tak źle nie jest chyba co? Starsza gwardia stara się utrzymywać jakiś ład w wypowiedziach.
Chodziło mi głównie o wpadające z wizytą "osobistości", jechanie po niewiedzy nowych. Wkleiłem ostatnio 2 warny (fajnie, że się user uspokoił) za flame w dexellet ale... Były to puste wyzwiska (prowokacyjne). Piszę też o tym, bo wolę wcześniej taką akcję zaprowadzić niż potem warnować itp.
Ale co do karania niektórych nowych użytkowników jestem za bo czasem człowiek nie wie czego chcą ani o czym piszą.
Dlatego podnosimy nieco poprzeczkę dla nowych. Ma to na celu również utrudnienie nabijania postów alterkontom i trollom.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 3007 / 6 / 0

Pomóc pomogłeś. W końcu jakieś sensowne argumenty. Mam nadzieję że nie obrazisz się że piszę w tym wątku.
Chociaż widzę że główne zastrzeżenia masz do nowych użytkowników.
Tak więc nie trzeba robić wielkiej afery tylko po prostu sumiennie dawać ostrzeżenia , zwłaszcza jeśli ktoś nie ma 30 postów.
A nie można zrobić tak że gdy ktoś zakłada konto musi najpierw zaakceptować regulamin? Wtedy można dawać spokojnie warny za małe wybryki.

Tak szczerze nie wyobrażam sobie żeby przykładowo nasz Dexeelet się zmienił na lepsze. Odkąd mam tu konto nasza knajpa wygląda praktycznie tak samo, jedynie paru użytkowników się wykruszyło (W większości z wiadomych powodów)


Tak więc podsumowując nie widzę powodu do zakładania nowych tematów na temat podnoszenia kultury, wystarczy sumiennie trzymać się regulaminu. Sam na początku wyłapałem 3 warny później bana i jakoś staram się trzymać poziom.

Odpowiedziałem TU mr_b
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2013 przez mr_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edit
Rejestracja: 2010
  • 3309 / 12 / 0

Tak więc nie trzeba robić wielkiej afery tylko po prostu sumiennie dawać ostrzeżenia , zwłaszcza jeśli ktoś nie ma 30 postów.
To jest rzadkie dość, w ogóle nie powinno być w teorii ;) bo jak ktoś akceptuje post, to na warna nie powinien się załapać. Każdy moderator ma swój styl, każdy inaczej działa i raz na jakiś czas te działania tak się różnią, że jeden zaakceptuje, a drugi zwarnuje. Trochę podnieśliśmy poprzeczkę dla nowych, czyli odrzucane są posty z tych najniższej klasy, nic nie wnoszące.

(o, teraz zauważyłem wyżej: "Dlatego podnosimy nieco poprzeczkę dla nowych." :cheesy: )
Rejestracja: 2010
  • 2372 / 48 / 0

Proponuję pod spis treści podkleić wątek o nadwrażliwości:
http://talk.hyperreal.info/dxm-nadwra-l ... 78-50.html .

Wcięło wątek o sigmie:
http://talk.hyperreal.info/dxm-sigma-pl ... 13555.html .

Oj, coś się opierdalacie... ;) Albo jakaś część wintera się komuś na plecy wbiła.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013 przez hipollek, łącznie zmieniany 2 razy.
Rejestracja: 2010
  • 2372 / 48 / 0

Ostatnio zmieniony 24 maja 2013 przez hipollek, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2010
  • 1513 / 18 / 0

Tematy o miksach - jeden jest o miksach ogólnie z DXM w dziale miksy a drugi o dodatkach - dopalaczach... Sam w sumie nie rozumiem ale szanuję czyjąś idę i nie chciałem wywalać a scalenie spowoduje pierdolnik. Poza tym ma wesołą ankietę.

Podróż - wywaliłem.

Tolerancja - dopiszę.

"W służbie" - sam nie wiem. To, że martwy nie znaczy, że nieużyteczny... Też nie wywalałem bo nie wydał mi się całkiem bez sensu.

Sposoby zarzucania - zostaje - jak wywalę zaraz powstanie podobny a tak jest "do wglądu".

Ogólny - od kiedy archiwum zostało knajpą zastanawiałem się co zrobić i zostawiłem w "popularnonaukowym".

Oobe - Dubel ale jeden zamknięty - drugi do dyskusji - tak by każdy mógł poczytać stary. Scalenie spowoduje przetasowanie postów i popsuje (uniemożliwi czytelność).

Wielkie dzięki za pomoc i uwagi. Jak wklejasz cytaty do tego wątku proszę podawaj linki do postów.
Rejestracja: 2010
  • 2372 / 48 / 0

"W służbie" temat już jeden jest, został trochę z tyłu: http://talk.hyperreal.info/dxm-alternat ... 15921.html .


Ok. Będę pamiętał na przyszłość.
Rejestracja: 2010
  • 1513 / 18 / 0

Przeniosłem do tego wątku i zmieniłem podtytuł.
Posty: 10 Strona 1 z 1
Wróć do „DXM”
Na czacie siedzi 1344 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości