Regulamin forum
Zwykli użytkownicy nie mogą zakładać wątków na tym forum.
Jeśli chcesz zamieścić tu FAQ, HOWTO, albo kompendium swojego autorstwa – zamieść je w dziale >Psychofarmakologia<, a na początku posta dopisz, że chcesz by wątek był w Kompendiach.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Witam,

mam na studiach zadany referat, mam wybrać 5 narkotyków i opisać jak wygląda pomoc przedmedyczna w przypadku przedawkowania określonych narkotyków, czyli co możemy zrobić, żeby pomóc tej osobie przed przyjazdem karetki.
Szukałam informacji w internecie, ale jest mało informacji na ten temat.

Z góry dziękuję :)
  • 2430 / 560 / 155
@klither, tu masz o opioidach, nieskromnie podlinkuję:
krotka-instrukcja-pierwszej-pomocy-w-pr ... 65058.html
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / 1 / 0
hej, najlepiej złożyć wizytę u specjalisty,naprawdę pomaga
  • 4 / 1 / 0
hej, napisz jakich substancjach mówisz.
  • 1291 / 349 / 0
W przypadku przedawkowania marihuany, nalezy sie polozyc bo wtedy obciazenie na serce maleje a przedawkowane ziolo rzuca sie na serce wlasnie, przewrocic na bok bo wtedy sie nie zachlysnie wymicinami bo od przedawkowania mozna wymiotowac oraz brac glebokie oddechy w ramach relaksacji i myslec o czyms przyjemnym nie zwiazanym z odbywajacym sie bad tripem. Nie nalezy pic piwa bo to znacznie poglebi faze. Rowniez rozne bywaja reakcje na benzo, generalnie z tym bym uwazal, tak samo z neuro, reakcje czasami sa tak zle, ze wywoluja permanentny stan lękowy.
  • 3 / / 0
jeżeli w grę wchodzą stymulanty to benzo, potrafoa iratować tyłek
Uwaga! Użytkownik N3RWE jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0
Bardzo dobrym lekiem do neutralizowania skutków działania opioidów na organizm jest NALOKSON
Mechanizm działania:
Czysty antagonista receptorów opioidowych odwracający działanie opioidów i znoszący reakcje nimi spowodowane: depresję oddechową, zwężenie źrenic, niedociśnienie, sedację. Może także likwidować działania niepożądane występujące podczas stosowania leków o właściwościach agonistyczno-antagonistycznych (np. pentazocyna). Sam nie wykazuje istotnego działania farmakologicznego. Nie powoduje wystąpienia tolerancji ani zależności lekowej. Efekt działania naloksonu zależy od rodzaju, dawki i czasu podania substancji opioidowej. Wiąże się z tym ewentualna konieczność powtarzania dawek ze względu na krótszy czas działania naloksonu w stosunku do niektórych opioidów.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.