Pamięć

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 19 Strona 2 z 2

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 116 / / 0


Versus
Buczu Ty oczekujesz że ktoś Ci poda w % o ile się pamięć psuje po danej substancji?
Nie da się tego stwierdzić za bardzo..
Zdaje sobie z tego sprawe tym bardziej, że na każdego dana substancja będzie miała troche inny wpływ.
Ale chce się dowiedzieć tak orientacyjnie...

 

Rejestracja: 2006
  • 3490 / 29 / 0


DXM doprowadza do zrywania się połączeń pomiędzy neuronami. Musi minąć jakiś czas zanim tkanka mózgu znów się zagęści (czyt. znów powstaną nowe połączenia). A jak wiele czasu musi minąć to zależy od tego jak intensywny wysiłek umysłowy przeżywasz na codzień.

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Marihuana kusi inwestorów. Na rynek płyną miliardy dolarów

Miliardy dolarów płyną na rynek marihuany, w miarę jak jej legalizacja otwiera nowe możliwości dla inwestorów. Czy to nowa, „zielona gorączka”?

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 116 / / 0


A co jeżeli bardzo intensywny, orientujesz się?

 

Rejestracja: 2007
  • 5 / / 0


Z doświadczenia mogę powiedzieć że alkohol + MJ starsznie ryje pamięć. Ogólnie dużo osób o tym mówi. Niestety mi ostatnimi laty strasznie pamięć sie zjebała :/ o DXM to nie wiem prawie nic (2 razy brałem) ale patrząc na to jak na mnie ono działa w trakcie jak i po tripie to raczej wpływa na pamięć i to chyba bardziej niż MJ

@up
Na logike im bardziej intensywny tym szybciej się bedą regenerować. Chyba nie liczysz że ktoś Ci poda dokładną ilość czasu :)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2007 przez pEEm, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2006
  • 3490 / 29 / 0


Uj tu już musisz spytać kogoś kto dobrze się zna na neurologii :P

 

Rejestracja: 2007
  • 91 / 3 / 0


Nawet jak ktoś jest neurologiem to mu nie odpowie na takie pytanie ;-) Buczu żeby to wiedzieć trzeba przeprowadzić badania.Poszukaj w necie coś na ten temat.Napewno widziałem gdzieś (może nawet na hypciu) badania nad wpływem MDMA na mózg i powstawaniem rzekomych dziur w mózgu..

 

Rejestracja: 2006
  • 204 / 1 / 0


Drogi Buczu,
Piszę w związku z twymi obawami związanymi z zażywaniem owych substancji psychoaktywnych. Wydajesz się być mocno zaaferowany ich wpływem na Twoją pamięć, lecz nie dokońca zrozumiałe są Twe intencje. Czy pragniesz pomocy, czy też chcesz załagodzić wyrzuty sumienia?
Większość narkotyków które wymieniłeś ma znaczący wpływ na pamięć, szczególnie martwi mnie Twoja fascynacja Dekstrometofanem. Według mojej opinni ten romans nie może trwać zbyt długo, musisz zerwać ten toksyczny związek, zrozum że jesteś wykorzystywany przez swojego kochanka. Najlepszy byłby w tym wypadku celibat, ale przeszkodą w tym może być Twoja niemonogamistyczna natura, flirty z Alkoholem i MDMA. Pierwszy wpływa na pamięć w znaczącym stopniu, próbowałeś kiedyś dogadać się z alkoholikiem z długim stażem? Takie charakterystyczne cedzenie słów w sposób "mam to na końcu języka" to właśnie efekt nieumiarkowania w piciu. MDMA zabiera wiele, dając w zamian mało, poważnie przemyśl czy warto.
Buczu, najlepsza do masturbacji waginalnej nie jest jak sądzi się powszechnie kaszanka, popularnie zwana w pewnych rejonach żużlem.


Z pozdrowieniami Redakcja Bravo Girl

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 243 / 2 / 0


Ja dopiero po 3 miesiącach niepalenia mj zauważyłam że pamięć mi sie poprawiła. A wcześniej nie bardzo zdawałam sobie sprawę, niby brałam lecytynę i inne gówna ale dopiero jak przestałam jarać wszytko zrobiło się jaśniejsze, klarowniejsze, znacząco poprawiła mi się pamięć, kojarzenie faktów itd.. Normalnie czułam, że odblokowały mi się synapsy hehe. I co potem zrobiłam? Zaczęłam palić %-D

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 116 / / 0


jaitylkoja
Piszę w związku z twymi obawami związanymi z zażywaniem owych substancji psychoaktywnych.
Nie nazwałbym tego obawami, tylko ciekawością. Ciekawi mnie w jakim stopniu zjebałem już sobie łeb :D
O obawach nie ma co tu mówić. Swoją przyszłość wiąże z pracą umysłową, dlatego zależy mi na jako takiej sprawności mózgu. Chce się dowiedzieć, czy używając podanych substancji będe mógł ukończyć studia, a potem pracować umysłowo. Nie chodzi mi o żadne DOKŁADNE informacje w stylu: "zażycie 300mg dekstrometorfanu niszczy 10000 szarych komurek i zrywa 100 połączeń neuronowych. Tym bardziej, że z biologii wiem tylko tyle, że człowiek jest ssakiem. To nie moja działka. Dlatego takie informacje do niczego mi nie są potrzebne. Chodzi mi tylko o odpowiedź w stylu: jak będziesz brał DXM więcej niż raz w tyg. to poryje Ci łeb, nie będziesz w stanie do umysłowej pracy, ale jeżeli opanujesz się i będziesz brał raz w miesiącu, to chociaż też Ci poryje łeb, Twoja głowa będzie miała dość czasu na regeneracje i jakoś sobie dasz rade." Nie chodzi mi o żadne dokładne informacje, tylko ogólnie (4 raz powtarzam).
Wydajesz się być mocno zaaferowany ich wpływem na Twoją pamięć, lecz nie dokońca zrozumiałe są Twe intencje. Czy pragniesz pomocy, czy też chcesz załagodzić wyrzuty sumienia?
Jak widać ani jedno, ani drugie. Wyrzutów sumienia nie mam, bo chociaż zamierzam do "czegoś" w życiu dojść, to na pewno nie kosztem przyjemności, której jednym z źródeł są dla mnie narkotyki. Pomocy nie potrzebuje.
szczególnie martwi mnie Twoja fascynacja Dekstrometofanem. Według mojej opinni ten romans nie może trwać zbyt długo, musisz zerwać ten toksyczny związek, zrozum że jesteś wykorzystywany przez swojego kochanka.
No włąśnie, ku mej rozpaczy, wiele osób wymienia DXM jako środek bardzo szkodliwy dla mego umysłu :/ A szkoda, bo nie powiem, że pokochałem go całym sercem, a właściwie całym umysłem. Jednak będe musiał go odłożyć i brać tylko w wyjątkowych okazjach. Teraz zresztą bede miał szanse, bo wyjeżdżam na 6 tygodni do pracy, dlatego będe miał od niego przerwe. Ale za to jade do Holandii :D:D:D
flirty z Alkoholem i MDMA. Pierwszy wpływa na pamięć w znaczącym stopniu, próbowałeś kiedyś dogadać się z alkoholikiem z długim stażem?
Hmm no tak jak już będe miał długi staż, to mi umysł już nie będzie potrzebny ... zresztą nie pije AŻ TAK dużo.
No i od kiedy trwa mój romans z DXM pije zauważalnie mniej ...
MDMA zabiera wiele, dając w zamian mało, poważnie przemyśl czy warto.
Tu obawy nie ma, nigdy jeszcze nie brałem. Za to planuje wziąć w niedługim okresie, ale tylko żeby "zobaczyć jak to jest".
Z pozdrowieniami Redakcja Bravo Girl
Dziękuje Ci Bravo, bez Ciebie moje życie było by bez sensu. Mam do was jeszcze jedno pytanie. Mam 12 lat i o 6 lat starszą dziewczyne. Ona nalega, abyśmy rozpoczęli współżycie, ale ja nie wiem czy jestem na to gotowy. Czuje się już dojrzałym mężczyzną, ale nie wiem czy Pani Paulina to ta jedyna. Prosze Bravo pomóż mi!!
P.S. Jeszcze nie mam spermy, cokolwiek by to znaczyło, ale Pani Paulina tak mówi.
Posty: 19 Strona 2 z 2
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: godot_007 i 1 gość