Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 4 / / 0
Paliperydon-hajp.png
Paliperydon, paliperidon – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, hydroksylowa pochodna rysperydonu (którego jest aktywnym metabolitem).

Stosuje się go jako lek przeciwpsychotyczny drugiej generacji w leczeniu schizofrenii, choroby afektywnej dwubiegunowej i zaburzenia schizoafektywnego. Opracowano też iniekcje o przedłużonym uwalnianiu, zawierające palmitynian paliperydonu.

Paliperydon jest antagonistą dopaminy i serotoniny, działając głównie na receptory dopaminergiczne D2 i serotoninergiczne 5HT2A, 5HT7. Ma też własności antagonistyczne w stosunku do receptorów adrenergicznych α1 i α2. Nie ma powinowactwa do receptorów muskarynowych, w związku z czym nie wywiera istotnego klinicznie działania antycholinergicznego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paliperydon

Witam , czy może jest ktoś z was co przyjmuję lek paliperidone ? Biorę go na stwierdzoną Psychozę maniakalno depresyjną , chciałbym się dowiedzieć w jakie interakcje wchodzi z różnymi substancjami , takimi jak mj , alkohol , papierosy . Czy ktoś w ogóle bierze inne substacje psychoaktywne z tym lekiem ? Proszę o odpowiedź z góry dziękuje :)

Poprawiono nazwę tematu, dodano strukturę + wiki - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 403 / 79 / 0
działanie ma zbliżone do olanzapiny i kwetiapiny, spodziewaj się więc takich samych interakcji i podobnych działań niepożądanych
  • 911 / 206 / 1
alkohol będzie pogarszał działania niepożądane paliperydonu. Nie powinno być w tym wypadku interakcji z paleniem tytoniu. Palenie mj rekreacyjnej przy przeciwpsychotykach...
Zażółć Gęślą Jaźń
:grzybki: :fuj: :rzyg:
  • 4 / / 0
Dzięki wszystkim za odpowiedź :D . Więc jak to jest z tą mj ? spróbować ? czy lepiej sobie odpuścić ? (Muszę wam powiedzieć że już próbowałem mj lecz była to mała ilość i nie wiem czy może przez działanie leku nic nie poczułem w sumie)
  • 1394 / 88 / 2
@Angrom
W Schizofrenii nie próbować najbardziej, a w chorobie dwubiegunowej robić tylko wyjątek.Ten lek to pochodna Rispoleptu bez aktywizacji, i działania przeciw autystycznego z trochę innym zastosowaniem.Ps najlepiej nie ćpać w ogóle i ćpanie psuje działanie neuro.
action movie:gun:
  • 100 / 18 / 0
Od roku mam zastrzyki Trevicty, wcześniej brałem w innych formach. Na początku ogromne przemęczenie, ale mogło wynikać z siedzącego trybu życia, kofeiny i fajek. Teraz odnoszę wrażenie, że to lekarstwo mi pomaga/pomogło. Nie słyszę już namacalnych_słuchowo_domysłów z piekła rodem. Ogólnie są profity. Lek nie cieszy się popularnością i sympatią, ale jak wybierasz się w podróż pod adres Poukładane-w-Głowie 10/10 to warto mieć go ze sobą..
Uwaga! Użytkownik CiekawskiJeden nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 13 / / 0
Czy ma negatywny wplyw na funkcje poznawcze ?
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły

Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych

W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.