Ośrodki Leczenia Uzależnień , Poradnie psychologiczne etc.. za granicą.

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 797 / 34 / 0

Hey

Nie widzę tutaj tematu o zagranicznych Ośrodkach Leczenia Uzależnień, więc postanowiłem takowy założyć. Jak sami wiecie, ciężko czasem ( lub ) przeważnie jest wyjść z nałogu samemu – bądź też mając tylko i aż znajomych , kolegów , rodzinę.
Wiem o czym piszę –sam jestem od 11 lat uzależniony od benzodiazepin ( 11 lat ciągu ) i aktualnie od alkoholu , który – wliczając w to epizody amfetaminowe – totalnie rozstroiły moje życie ( praca kilka razy zmieniana, ciężka depresja, próba samobójcza )

Niestety wciąż istnieje wielkie tabu na temat uzależnienia. Wstyd odgrywa w tym istotną rolę, przez co trudno wielu z nich wzywać pomocy na czas. Może minąć wiele lat, zanim ktoś przyzna, że ​​ma problem z nałogiem i sam nie może rozwiązać tego problemu. Przez długi czas ludzie myślą, że mogą powstrzymać się od własnej woli i siły. Ponadto w naszej kulturze nie jest powszechne żądanie pomocy z problemami psychicznymi. W rezultacie ludzie walczą nieodpowiedzialnie długo - ze wszystkimi konsekwencjami - podczas gdy odpowiednia pomoc jest dostępna.

Ponadto problemy związane z uzależnieniami niestety tylko rosną. Coraz większe wymagania wobec ludzi, szybkość zmian, konkurencja na rynku wewnętrznym i zewnętrznym oraz napięcia gospodarcze często prowadzą do uczuć stresowych i wypalenia, dla których szuka się drogi wyjścia. Często droga wyjścia znajduje się w alkoholu, narkotykach, hazardzie lub medykamentach.

Do rzeczy.

Tutaj podam ( będę
ją aktualizował ) listę ośrodków, z którymi miałem i aktualnie
mam do czynienia, jak i te, które będą mi znane z polecenia lub też po prostu najzwyklej znalezione via internet.

1. https://www.novadic-kentron.nl/

Naprawdę dobre podejście do pacjenta – ludzie , którzy tam pracują mają niesamowicie bogatą wiedzę na temat wyjścia z dragów czy też samych substancji.

Personel w tym ośrodku profesjonalnie podchodzi do sprawy, atmosfera przy wstępnych rozmowach jest naprawdę „ miła „ , wszystko na spokojnie się odbywa.

Właściwie macie
dwie opcje – jeśli czujesz, że nie dasz rady samemu – możesz
poprosić o detoks w ośrodku ( tutaj trzeba chwile poczekać, lista
oczekujących jest długa – czas oczekiwania w tym wypadku na dtx
od 2-6tyg ) , po dtx masz pełne wsparcie ( terapia grupowa,
indywidualna czy też telefoniczna rozmowa gdy czujesz potrzebę rozmowy, wygadania się )

Druga opcja –
personel – po wstępnym wywiadzie, kontaktuje się z specjalistami,
którzy układają plan odstawki \ leczenia i polega to na
spotkaniach \ terapii , rozmowie via tel.

Z tym, że
funkcjonujecie normalnie ( praca , DOM , rodzina ).

Kliniki, terapie i ośrodki leczenia uzależnień w Holandii
Spoiler:
Temat mam nadzieję, pomoże ( bo takie jest założenie ) garstce ludzi wyjść z nałogu nie opuszczając ( w tym wypadku ) Holandii.
Jakieś pytania - walcie tutaj śmiało - super , gdyby ktoś coś od siebie dodał ( niekoniecznie na temat ośrodków w Holandii ) , niech temat się rozwija.

Powodzenia i z fartem
TJ\ncdream
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata