Ośrodki Leczenia Uzależnień , Poradnie psychologiczne etc.. za granicą.

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 3 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2007
  • 907 / 47 / 0


Hey

Nie widzę tutaj tematu o zagranicznych Ośrodkach Leczenia Uzależnień, więc postanowiłem takowy założyć. Jak sami wiecie, ciężko czasem ( lub ) przeważnie jest wyjść z nałogu samemu – bądź też mając tylko i aż znajomych , kolegów , rodzinę.
Wiem o czym piszę –sam jestem od 11 lat uzależniony od benzodiazepin ( 11 lat ciągu ) i aktualnie od alkoholu , który – wliczając w to epizody amfetaminowe – totalnie rozstroiły moje życie ( praca kilka razy zmieniana, ciężka depresja, próba samobójcza )

Niestety wciąż istnieje wielkie tabu na temat uzależnienia. Wstyd odgrywa w tym istotną rolę, przez co trudno wielu z nich wzywać pomocy na czas. Może minąć wiele lat, zanim ktoś przyzna, że ​​ma problem z nałogiem i sam nie może rozwiązać tego problemu. Przez długi czas ludzie myślą, że mogą powstrzymać się od własnej woli i siły. Ponadto w naszej kulturze nie jest powszechne żądanie pomocy z problemami psychicznymi. W rezultacie ludzie walczą nieodpowiedzialnie długo - ze wszystkimi konsekwencjami - podczas gdy odpowiednia pomoc jest dostępna.

Ponadto problemy związane z uzależnieniami niestety tylko rosną. Coraz większe wymagania wobec ludzi, szybkość zmian, konkurencja na rynku wewnętrznym i zewnętrznym oraz napięcia gospodarcze często prowadzą do uczuć stresowych i wypalenia, dla których szuka się drogi wyjścia. Często droga wyjścia znajduje się w alkoholu, narkotykach, hazardzie lub medykamentach.

Do rzeczy.

Tutaj podam ( będę
ją aktualizował ) listę ośrodków, z którymi miałem i aktualnie
mam do czynienia, jak i te, które będą mi znane z polecenia lub też po prostu najzwyklej znalezione via internet.

1. https://www.novadic-kentron.nl/

Naprawdę dobre podejście do pacjenta – ludzie , którzy tam pracują mają niesamowicie bogatą wiedzę na temat wyjścia z dragów czy też samych substancji.

Personel w tym ośrodku profesjonalnie podchodzi do sprawy, atmosfera przy wstępnych rozmowach jest naprawdę „ miła „ , wszystko na spokojnie się odbywa.

Właściwie macie
dwie opcje – jeśli czujesz, że nie dasz rady samemu – możesz
poprosić o detoks w ośrodku ( tutaj trzeba chwile poczekać, lista
oczekujących jest długa – czas oczekiwania w tym wypadku na dtx
od 2-6tyg ) , po dtx masz pełne wsparcie ( terapia grupowa,
indywidualna czy też telefoniczna rozmowa gdy czujesz potrzebę rozmowy, wygadania się )

Druga opcja –
personel – po wstępnym wywiadzie, kontaktuje się z specjalistami,
którzy układają plan odstawki \ leczenia i polega to na
spotkaniach \ terapii , rozmowie via tel.

Z tym, że
funkcjonujecie normalnie ( praca , DOM , rodzina ).

Kliniki, terapie i ośrodki leczenia uzależnień w Holandii
Spoiler:
Temat mam nadzieję, pomoże ( bo takie jest założenie ) garstce ludzi wyjść z nałogu nie opuszczając ( w tym wypadku ) Holandii.
Jakieś pytania - walcie tutaj śmiało - super , gdyby ktoś coś od siebie dodał ( niekoniecznie na temat ośrodków w Holandii ) , niech temat się rozwija.

Powodzenia i z fartem
TJ\ncdream
Rejestracja: 2010
  • 212 / 2 / 0


Czytając tego posta doszedłem do wniosku, że to istotne, żeby rozszerzyć te listę i zebrać informacje ośrodkach.

Ze swojej strony mogę polecić bardzo innowacyjne miejsce jakim jest "Ranczo Salemi". Jest to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, dedykowany dla Polaków, mieści się jednak na Sycylii. To miejsce jest o tyle nowoczesne, że oprócz klasycznej psychoterapii ma w planie dnia również jogę (zwykle Kundalini) oraz medytację - jako nieodłączne elementy leczące. Świadczy to o fakcie, że podchodzi się do człowieka w bardzo holistyczny sposób, dając narzędzia do tego by radzić sobie z codziennością zamiast uciekać w używki. Ośrodek jest dedykowany dla wszystkich typów uzależnień, choć najczęściej pojawiają się tam osoby z chorobą alkoholową. Dużym plusem jest kameralność - grupa osób w terapii nigdy nie przekracza 12, dzięki czemu każdy ma dużo przestrzeni na pracę terapeutyczną w grupach i zajęciach indywidualnych.

Oficjalna strona:
https://terapiasycylia.pl/
Wywiad z założycielem:
https://www.youtube.com/watch?v=-6fYI1ItHok

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Prof. Sobczak: Za przypadki niewydolności płuc u palaczy e-papierosów w USA odpowiadają...

...substancje kupowane na czarnym rynku. E-papierosy to wciąż zdrowsza alternatywa dla konwencjonalnych papierosów.
Rejestracja: 2007
  • 907 / 47 / 0


10 lipca 2019lytom pisze:
Czytając tego posta doszedłem do wniosku, że to istotne, żeby rozszerzyć te listę i zebrać informacje ośrodkach.
Tak, dziękuje bardzo , że dostrzegłeś :)
Wiesz, sam widzę ile ludzi - w tym swoich, jest mocno wjebanych w jakieś dragi i nie potrafi samemu sobie poradzić z tym.
Jest cieżko. To każdy, kto choć raz na detoksie był - jest kurewsko ciężko.

Może trochę inaczej.
Siedziałem sobie z paroma osobami , gramy w karty \ bierki - nieważne. Podchodzi gościu ( akcja działa się na detoksie w Suchym Jarze - pozdrawiam załogę ośrodka ! ) czy zagramy razem. Dawaj chłopie , gramy.
Co się okazało - gościu był ( jest ? ) daroczyńcą - w sensie funował jedzenie, ogarniał jak miał czas i pieniądz co się dało DLA NAS - wtedy i dla mnie.
Sam kiedyś tam siedział, jak sie potem okazało. Wyszedł na prostą i po prostu nie zapomniał o tych , którzy mu wtedy pomogli. Założył firmę , szło mu lepiej niż sobie wyobrażał - więc dlaczego nie miałbym pomoć innym - skoro MOŻE.

Tutaj w tym wypadku staram się to robić właśnie w ten sposób - lista, nr. tel, miejsca - może akurat ktoś skorzysta, może akurat ktoś wyjdzie z dragów bo gdzieś w necie znalazł liste , wyszedł z dragów i poda dalej tak jak Ty kolego wyżej.

Fajnie, dzięki , że się podzieliłeś info, może komuś to się przyda i pomoże :)

Zachęcam też, by kontynuować i dzielić się informacjami :ojeju:
pzdr
tjaz
Posty: 3 Strona 1 z 1
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość