Odstawienie SSRI

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 15 Strona 1 z 2
Rejestracja: 2016
  • 5 / / 0

Siemka. Od ponad roku biorę citalopram, no i próbowałem jakieś dwa miesiące temu to odstawić, no ale nie było łatwo i się poddałem. Na początku norma - nie było nic nadzwyczajnego (porównując do odstawienia fluoksetyny, którą wcześniej brałem), ale po 5/6 dniach jak wstałem z łóżka to musiałem się czegoś trzymać, by się nie wyjebać, miałem zawroty głowy jak nigdy, drgawki, duszności i nie ogarniałem gdzie jestem. Teraz znowu chce spróbować. Polecacie coś, żeby to wszystko złagodzić?
Rejestracja: 2014
  • 226 / 28 / 0

Jaka dawka i jak szybko odstawiasz ten lek?

Jak depenalizacja marihuany może pomóc w walce z koronawirusem

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że spożywanie marihuany stwarza znacznie niższe zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, niż Covid-19. Utrzymanie nieskutecznej prohibicji stanowi bezdyskusyjny koszt dla budżetu państwa, który pokrywa pracę policji, prokuratury, laboratoriów, sądów, zakładów karnych i ośrodków odwykowych .

Nie łącz tego owocu z alkoholem, bo możesz umrzeć

Śmierdzi jak stęchła szmata, gnijąca cebula, zgniłe jaja, jednak wiele osób – mimo zapachu – uwielbia jego smak. Nie wszyscy jednak wiedzą, że popicie go alkoholem może się skończyć śmiercią, a na pewno uszkodzeniem wątroby.
Rejestracja: 2016
  • 687 / 44 / 0

infamia - nie ćpałeś/aś czegoś przy okazji? Pytam się, bo ja inteligentnie kiedyś uległem 4-CMC będąc na SSRI (tak, czytałem wątek co można brać na tych lekach i znam ryzyko) i efekty były takie jak własnie opisałeś - jak mnie ścięło z nóg to nie wiedziałem co się stało. Pierwsze omdlenie w życiu, odkleiło mnie zupełnie od rzeczywistości i glebłem na grunt, nie wiedziąc co się dzieje, dopóki drugi raz mnie to nie dotknęło i prewencyjnie szybko gleba, żeby się unormować. Drgawki też są efektem ...

Niezależnie od odpowiedzi, zapewne zmiany w serotoninie wywołują takie efekty (ja dojebałem RCka, Ty odstawiłeś leki), ale może ktoś bardziej kompetentny się wypowie.

Tak btw hasło na Twój i mój przypadek - "hipotensja ortostatyczna".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipotensja_ortostatyczna
Przeczytaj jakie uboki ma Twój lek.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 1159 / 137 / 0

Mnie ogólnie temat zdziwił... sam zażywałem SSRI (Mozarin - escitalopram) i z dnia na dzień przestałem po 28 dniach stosowania w dawkach 10mg/dzień. Może brałem za krótko, ale żadnych skutków odstawienia nie czułem.
Swoją drogą to źle się czułem podczas przyjmowania tego leku.
Rejestracja: 2016
  • 5 / / 0

Ja też biorę 10 mg, kiedyś brałem 20, sporadycznie 30. Na początku było ok, a teraz nie wiem kiedy gorzej się czuję - jak biorę czy jak nie biorę bo w sumie różnicy nie widzę (psychicznie). :p

edit; propsy za avek
Rejestracja: 2014
  • 586 / 44 / 0

Powinieneś stopniowo zmniejszać dawkę przez dobrych kilka miesięcy i będzie ok.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Witam ,podpinam się pod temat .Brałem esci activis przez 4 lata w dawce 15 mg i od jakiś 4 tygodni czuję się źle po przyjęciu każdej dawki tego leku ,wchodziłem na 20 mg ,10 ,5 i takie same objawy no może przy 20 mnie ścięło z nóg od razu .Jak biorę lek to mam ciągłe uczucie otępienia ,senność ,biegunki i problem ze wzrokiem i straszne rozbicie emocjonalne .Nie mam większego stresu w życiu ,lek został mi przepisany na fobie społeczną ,od dawna jej nie mam bo 4 lata pracowałem jako kasjer więc kontakt z ludźmi aż za duży .Aktualnie również nie mam fobii ,nawet nerw mi się nie rusza ,tylko ciągle uczucie otępienia i senność .Rozmyslałem nad tym czy nie jest tak że po prostu nie potrzebuje już leku a nadal go biorąc tylko sam się wyniszczam ,może miał ktoś podobnie ?
Rejestracja: 2018
  • 493 / 56 / 0

To odstaw i tyle.
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

Biegunki i cała reszta to norma przez pierwsze 2 miesiące z SSRi , czy nawet do miesiąca. Szczególnie, jak się na starą generację trafi, to to się długo rozkręca, a dół po drodze można zaliczać niestety spory, co zniechęca, żeby brać dalej
Rejestracja: 2011
  • 1766 / 697 / 0

Odstawiłem antydepy ponad miesiąc temu z dnia na dzień, jak myślicie czy to możliwe że nadal mam straszne wahania nastroju? Jeden dzień wszystko spoko, dobry humor, zero nerwów, pozytywne myślenie, by kolejnego dnia wszystko się odwróciło, dół, smutek, wkurwienie, czarne myśli. Czasem jednego dnia nawet potrafi się to zmieniać. I Jeszcze głupi ja trochę mj popaliłem w tym okresie, duży błąd, na szczęście nie dopuściłem do dużych ciągów max 2-3 dni pod rząd i to niewielkie ilości jak na mnie. Coraz bardziej myślę że popełniłem błąd nie wykupując moklo, może się to ustabilizować? Jednak zioło muszę odpuścić, ostatni raz joint na 3 os. w poniedziałek był. W ten poniedziałek mam zacząć terapie w mopsie dla uzależnionych, ale nie jestem przekonany co do jakości takiej terapii...
Posty: 15 Strona 1 z 2
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1066 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości