Oczyszczanie GBL przy pomocy węgla aktywnego "w domu"

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 4 Strona 1 z 1

PEA

Rejestracja: 2014
  • 2279 / 253 / 3

Jako, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że obecne sorty zanieczyszczone są metalami ciężkimi (czystość większości sortów pachnących, jak aceton wynosi około 95%, sprawdzone bardzo długą płytką TLC, aby otrzymać wyraźny RF, i wywołane siarczanem amonu przy 5 próbkach; ciężko było odczytać czystość, ale inne plamki na płytce każą sugerować, że mamy tam także inne związki organiczne o bliżej nieznanych strukturach - robiłem bowiem wyłącznie analizę ilościową), to zrobiłem mini poradnik, żebyście się nie truli (ja z G zrezygnowałem tak btw). Co będzie wymagane?
- węgiel aktywny z apteki w kapsułkach
- szklany lejek lub z HDPE
- szklany słoik
- sączek (filtr do kawy jest trochę gruby, będzie się długo sączyło)

Kupujemy węgiel aktywny w kapsułkach, kapsułki otwieramy i wysypujemy do słoika (na każde 500 ml giebla optymalne będzie 1000 mg węgla; kapsułki mają określoną ilość masę węgla, łatwo policzyć, chociaż nie trzeba dokładnie, to nie reakcja chemiczna). Do słoika wlewamy również giebla. Przygotowujemy łaźnię wodną, czyli wrzucamy słoik do garnka i gotujemy do temperatury ok. 80 stopni w skali Celsjusza. Termometr jest niepotrzebny, 80 stopni można rozpoznać po pierwszych bąbelkach w wodzie. Zabieramy następnie słoik, zakręcamy go i wytrząsamy (podaję w wątpliwość ten krok, zdolności adsorpcji węgla aktywnego maleją bodajże wraz ze wzrostem temperatury, chociaż logika każe wskazywać co innego). Zostawiamy do ostygnięcia. Ponownie wytrząsamy. Przygotowujemy lejek i robimy sączek karbowany (instrukcje można znaleźć w necie, a jak ktoś naprawdę ma problemy, niech napisze na mejla, to mu pomogę). Sączymy, sączek wywalamy. Giebl jest oczyszczony ze znacznej ilości metali ciężkich - zależy, jak bardzo się przyłożyliśmy.
Rejestracja: 2016
  • 208 / 6 / 0

Dałbym sobie uciąć rękę ze pisałeś kiedyś ze wynglem aktywowanym tylko GHB bo GBL to rozpuszczalnik i wsiąknie w węgiel. To jak to jest?

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Meksykańskie kartele dwukrotnie podwyższają ceny za narkotyki. Wszystko przez zamknięte granice

Pandemia COVID-19 sprawia, że ceny narkotyków ​w dużej części USA podwoiły się. Ograniczenia dotyczące podróży na przejściach granicznych między USA i Meksykiem utrudniają kartelom transport narkotyków i pieniędzy, które na nich zarobili. – informuje DEA.
Rejestracja: 2015
  • 110 / 8 / 0

Niczego nie podgrzewamy. Wraz z temperaturą maleje skuteczność węgla. Wszystko na zimno.

Co do zanieczyszczeń, to obawiam się, że tego co tam jest, węgiel akurat nie wchłonie...
Rejestracja: 2017
  • 27 / 7 / 0

Masz racje, oczyszczanie GBL weglem jest bezcelowe niestety.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości