Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 9 z 10
  • 694 / 6 / 0
No ta bo to moze te konopie ,,polskie"
Te co pisales ze rosly za komuny
Takze huja wolnosc

Komuna wrocila
:/
  • 1530 / 6 / 0
Fiesta pisze:
Walczycie z głupotą?
Tak, tak jak napisałem - walczymy z głupotą.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
  • 475 / 4 / 0
Tak tak, walczycie z głupotą. Wogóle jesteście spoko goście, ale tylko po pracy, tak jak dawni ss-ani czy sb-cy, bo oni też byli spoko goście po pracy, przykładni ojcowie rodziny, fajni koledzy, a tylko w czasie pracy wykonywali tylko wredne rozkazy.
  • 3309 / 17 / 0
I wypełniło się prawo Godwina :)
sqrt(666)
  • 475 / 4 / 0
Powiedz o tym wielu tysiącom ludzi co są zamknięci w więzieniach, oraz powiedz o tym następnej wielo tysięcznej grupie osób, którym totalitaryzm złamał życie w inny sposób, niż przez zamknięcie w więzieniach.
Tak, masz rację, przegraliśmy! Jednak z nami przegrał też cały naród, bo do tej grupy przegranych, to bez przerwy dołączają kolejne tysiące osób, które właśnie przegrywają w starciu z aparatem przemocy. My nie dyskutujemy o byle czym, bo ta dyskusja jest o strasznych rzeczach, o totalitaryzmie, o prześladowaniach, o bezlitosnych represjach, o niewinnych ludziach wsadzanych do więzień, o łamanych życiorysach, więc jak można się dziwić, że w którymś momencie dyskusja dojdzie do porównania różnych metod zniewalania narodu?? Natomiast wiadomo, że na skali bezwzględnosci metod totalitarnych, to muszą być punkty odniesienia do najbardziej znanych totalitaryzmów, jak hitleryzm i stalinizm. Dyskusja o bezwzględnych metodach totalitarnych- bez mówienia o totalitaryzmie??? Kpiny?
  • 9 / / 0
Fiesta pisze:
Co ty znowu zmyslasz??? Jaja sobie robisz? Kpiny? Jakie ryzyko? Ryzyko zbyt wielko w stosunku do małych korzyści???
Jakie ryzyko? Co złego może się stać? Aresztują mnie za np dokarmianie ptaków na ulicy, czy przy śmietniku? Albo za spacer po mieście? Mak i konopie kupione w sklepie są legalne i mogę te nasiona sobie zajadać nawet na ulicy i na ławce. Wolno mi też je nawet wyrzucić a potem strzepnąć ręce.
Fiesta, może ten artykuł Ci się spodoba? :P http://hyperreal.info/%C5%9Bcigany-za-k ... z1QguFtDQg
Uwaga! Użytkownik zakare nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 475 / 4 / 0
To jest naprawdę straszne. Armia opłacanych urzędników pracuje nie nad tym, jakby tutaj pomagać ludziom, tylko z całej siły zwalcza tych ludzi, którym to powinni niby pomagać. Ale tutaj też chyba chodzi o inne rzeczy. Po prostu jedne środowisko finansowe niszczy inne środowisko finansowe, a do tego celu używane są właśnie różne instytucje. W latach 90tych np środowisko tzw czerwonej burżuazji, czyli biznes związany z SLD niszczył w całej Polsce konkurencje za pomocą banków, czy administracji państwa, jak np sądy, urzędy skarbowe itp. Wykończonych było wtedy wiele firm, które zostawały wykończone np. przez banki, a następnie środowisko finansowe związane z SLD, to albo za grosze przejmowali te firmy od banków, albo zadawali się obszarem rynku po upadłej firmie.
W tym przypadku też raczej chodzi o to, aby wykończyć firmę, a wtedy konkurencja wejdzie na pusty rynek tamtej firmy. Smutne, że do walki między firmami DALEJ jest używana administracja państwa, a w tym przypadku agencja rolna. Przypominam, że agencja rolna od zawsze była zawłaszczona przez PSL, czyli taką samą pozostałością po PRLu, jak całe to SLD...
.
A w tym przypadku absurd i bezczelne działanie administracji sięga szczytów, bo przecież NA KAŻDYM TARGU MOŻNA KUPIĆ KONOPIE POLSKIE! Też w sklepach zoologicznych można je kupić. Stąd mój pomysł na protes! John Stuart niepotrzenie się obawia, bo mi nie chodziło o to, aby nielegalne krzaki nagle wyrosły na przydomowych ogródkach i na polach rolników, tylko aby te rośliny wyrosły na gruntach tzw niczyich, tzn na wysypiskach, przy drogach i na poboczach, pod mostami, czy przy śmietumikach itp.
  • 14 / / 0
To i ja się wrzuce tutaj swoje 3 grosze.

@Fiesta - Twój pomysł z sadzeniem konopi przemysłowej na ziemiach niczyich nie jest zły, lecz John Stuart ma racje. Sam jestem tym "młodym człowiekiem" o którym mówicie i powiem wam jedno - teraz każdy gimnazjalista czy licealista wie jak wygląda konopia, lecz jak sam napisałeś odróżnienie konopi indyjskiej(czy tam narkotycznej) od konopi przemysłowej jest wręcz niemożliwe dla przeciętnego "młodego człowieka". Co za tym idzie byle gimnazjalista jak zobaczy konopie będzie próbował ją zerwać i spalić - prawdą jest to że się nie odurzy, ale co to zmieni? Spali, nastąpi efekt placebo i zacznie szaleć - niestety taka jest teraz młodzież...

No bo co zrobisz żeby temu przeciwdziałać? Razem z akcją rozsiewania przeprowadzisz akcje informującą gimnazjalistów, że to nie kopie? Dalej idąc tym tokiem - ktoś zobaczy, że to konopia, że ludzie to zrywają bo chcą się naćpać (dalej wiemy że tak nie będzie, ale oni nie), zgłosi na policje, czy do mediów, oni zrobią nagonke i będzie afera.

Kiedyś rosły w polsce konopie przemysłowe bez problemów, więc też musiały rozsiać się dziko - tak też się stało, ale gdzie one wszystkie się podziały? Policja je skutecznie eliminuje - gdzie tylko znajdzie ktoś kilka roślinek na "działce niczyjej" i zgłosi na policje - "Tam rosną narkotyki, zróbcie coś z tym" - tam przyjeżdza policja i te krzaki usuwa.

Sam też zwróciłeś uwage że media lubią kłamać i siać propagande. Myślisz że tak nie będzie w tym przypadku? Jakiś cienki redaktorzyna stwierdzi że ludzie sie tym odurzają, a większość grzecznie mu uwierzy.

Wprawdzie jest szansa że jak społeczeństwo/media/władza zauważa akcje (bo nagle się pojawią konopie, tam gdzie ich wcześniej nie było), ale co ci to da? Myślisz że powiedzą - "Skoro tego tyle rośnie, to po cholere mamy to ściagać?" - wątpie. Podaj mi cel tej akcji.
Know your body, know Your mind, know Your substance, know Your source
  • 107 / 1 / 0
A ja popieram tą akcje i jutro zaczynam rozsiewać mak w swojej okolicy !
Uwaga! Użytkownik w676759838 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 28 / 1 / 0
To chyba jednak jest tylko przypadek, ale wszystko na to wskazuje, że tego lata... wolność nam nad wyraz zakwitnie! W Warszawie i w okolicach, oraz w kilku innych miastach w Polsce, odważnie z ziemi wyrastają coraz wyższe krzaczki maku! Jest ich naprawdę dużo więcej niż w innych latach!
.
Jednak przyczynę tych wielu krzaków maku upatruje łagodnej zimie i wczesnej wiośnie, a nie mojej ogólnopolskiej akcji- Niech Zakwitnie Wolność. Choć chyba lepiej brzmiało by- Kwitnie Wolność? A może Zakwita Wolność?
.
W tej mojej radości z tego, że w lecie na wysypiskach i na nieużytkach będzie więcej krzaków maku niż co roku, to pojawia się ciemna chmura, że nie przybywa krzaków konopi w formie chwastów. Może przyczyna tego tkwi w tym, że nasiona konopi w Polsce zanim trafią do sklepów, to często są poddawane zabiegom mających na celu uniemożliwienie kiełkowania?

Fuzja postów -- 909 -- 25.11.2022

Ja mam gorącą prośbę, aby dawać tutaj relacje, gdzie spotkaliście się z przejawem Zakwitania Wolności? Gdzie zakwitły krzaki maku i konopi?
.
Ja najbardziej byłem zaskoczony, gdy dosłownie w samym centrum Chorzowa, tuż raz rynkiem w kierunku Katowic, to gdy zjeżdżałem na stację benzynową, to zobaczyłem tuż obok przystanku autobusowego duży pagórek ziemi- cały w krzakach maku! To było 10 dni temu, więc teraz powinny tam być już pierwsze pęki i kwiaty:-) Te krzaki rosły bardzo bardzo gęsto, więc są bardzo małe i karłowate, czasami wręcz podobne do zwykłej trawy, tylko gdzieniegdzie wyrasta większy krzaczek i po tym poznać, że tam jest mak.
.
Natomiast nie spotkałem jeszcze krzaków konopi, a przecież od spotkanego na ulicy krzaku konopi, zaczęła się ta cała akcja- Zakwita Wolność.
Uwaga! Użytkownik Fiesta8 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 9 z 10
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.