NG NG - neuro groove new generation

Moderatorzy: unknown, Admin minor

Posty: 94 Strona 1 z 10
Rejestracja: 2007
 • 1257 / 178 / 0

A ja mam pytanie, przepraszam, że nie przeczytałem całego wątku, więc nie wiem, czy się pojawiło, ale...

Czy nie zastanawiał się ktoś kiedy nad zastosowaniem innego oprogramowania do NG? Tu od razu, żeby nie być posądzonym o polskie narzekactwo dodam, że chętnie bym się tym zajął i wybrał coś PORZĄDNEGO.

Jakie mam zastrzeżenia?

1) O wyglądzie i kolorystyce szkoda pisać - horror (w opłotkach)
2) Układ i sposób dostępu do poszczególnych substancji (poprzez tagi) - kiepski
3) Redakcja tripraportów kuleje, o języku i poziomie nie wspomnę
4) Strona wita najświeższymi tripraportami, które nie zawsze (patrz punkt 3) są na poziomie. Czy tego właśnie chcemy? - potwierdzenia obrazu ćpuna, który nieortograficznie składa niegramatyczne zdania i gwałcąc składnię pisze, jak to mu było wykurwisto-zajebiście i w ogóle w pytę?

Co bym zmienił?
ad 1) wiadomo. Byle nie kuło w oczy. Stonowane kolory, które pozwalają czytać bez zmęczenia i wkurwu najdłuższe tripraporty
ad 2) tu wzorem jest dla mnie Erowid Experiences. Serwis mógłby witać stroną ze spisem wszystkich substancji. Klikamy i pokazuje nam się krótki encyklopedyczny opis + tripraporty pogrupowane (pierwsze razy, bad tripy, przeżycia mistyczne, uzależnienia, retrospekcje, kombinacje). Ja np. uwielbiam czytać tripraporty typu "train wrecks", aby zniechęcić się do jakiejś substancji. A moglibyśmy dodać grupę tripraportów "perełki z polskiej literatury", nie ma ich może dużo, ale są naprawdę wspaniałe, soczyste i pisane przez ludzi znanych ze szkolnych podręczników. To by pokazało, że nudni kolesie z lekcji polskiego nie byli takimi frajerami, że byli ludźmi z krwi i kości i nie stronili od narkotyków.
ad 3) redagować, ciąć na akapity, poprawiać ortografię. Teksty troglodytów, dzieci z podstawówek, śliniących się idiotów - odrzucać, lub zamieszczać w dziale "opłakane skutki działania narkotyków na zdolności intelektualne"
ad 4) pozostawić pierwszą stronę tylko ze spisem substancji, lub losowymi cytatami z tripraportów polskich klasyków, z podpisem, np:

"Widzę wielki gmach z czerwonej cegły, zwrócony ku mnie kantem. Z każdej cegły wyrasta jakaś twarz dziwaczna, karykaturalna. Twarze te potwornieją i po chwili cały gmach jest najeżony towarzystwem przypominającym gargule na Notre Dame w Paryżu. Potworny Negr, którego czszka powiększa się i otwiera. Widzę mózg wewnątrz - powstają na nim wrzody, które zjadają go z szaloną szybkością. Całe lata procesu tego widzę w sekundach. Z wrzodów zaczynają wytryskiwać snopy iskier i po chwili cały mózg i głowa Negra spalają się w kolorowych wytryskach płomieni, jak niektóre przyżądy do ogni sztucznych.", Witkacy "pejotl"

"Obudził mnie silny wstrząs. Zdawało mi się, iż spadam z pierwszego piętra na
parter. Siedziałem w piżamie na piasku, obok drogi wykładanej kamiennymi taflami,
wprost przed sobą miałem znane zarysy murów pompejańskich, nieco
jednak inne, jak gdyby je kto w ciągu nocy zdążył odremontować. Obejrzałem
się, hotelu nie było. Przeniosłem wzrok na Wezuwiusz. Groźny wulkan był zupełnie
inny. Zamiast nagich skał, do samego szczytu piętrzyły się tarasy winnic.
Krater też miał zmienione kształty. Nie mogłem dopatrzeć się dymu ani obserwatorium,
ani kolejki linowej." Władysław Zambrzycki "Marzenia ściętej głowy"

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, jak zrobić z NG forum tripraportowej sztuki?
Rejestracja: 2001
 • 808 / 7 / 112

No właśnie, a jak wy byście widzieli nowe neuro groove? Zapraszam do rozmowy :)

Poniżej moja propozycja w wersji MAX czyli neuro idealne - potem przytniemy ją do możliwości technicznych. Na razie w ogole nie rozmawiajmy o grafice, a jedynie o układzie stron, tzw. layout. Listę będę uzupełniał na bieżąco, zgodnie z waszymi pomysłami.

Kategorie zostaną rozbudowane o "substancję wiodącą".

Na stronie głównej powinno się znaleźć:
Na stronie z trip raportem powinno się znaleźć:
 • trip raport
 • kategorie w której znajduje się trip raport
 • na marginesie prawym krótkie metryczki dragów z kategorii w której znajduje się tri raport - brane z serwera hyperreala (do zrobienia calosc)
Co do tagów. Zauważ, że obecnie wszystkie artykuły zostały otagowane. Jeśli chciałbyś to zmienić, musiałbyś ręcznie przejrzeć wszystkie i ponownie otagować. Jesteś na to gotowy?

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Ma dwójkę dzieci i codziennie pali marihuanę. „Zioło czyni mnie lepszą matką”

Wśród zwolenników marihuany nie brakuje także matek, dla których sięganie po tego typu używki nie jest niczym złym. Do tego grona należy Caitlin Fladager, czyli blogerka prowadząca konta w mediach społecznościowych.
Rejestracja: 2009
 • 590 / 4 / 0

przede wszystkim ładny formularz i spis kategorii
Rejestracja: 2008
 • 3129 / 10 / 0

Przychylam się do wszystkich postulatów trydzyka!
Rejestracja: 2001
 • 808 / 7 / 112

No dobrze, zatem konkretnie teraz naprawdę, proszę.

Moze zacznijmy od konca: jak ma wygladac strona z artykulem? Co w srodku, co po bokach, etc.
Rejestracja: 2007
 • 1558 / 5 / 0

Mi pasuje ciemno niebieski z błękitnym tłem, żeby dało się odczuć w tripach to co w nich najważniejsze-magie. Lub jakieś kolory jasne, nie oczojebne ale gładkie, przejrzyste ;) Co do treści też przydało by się zmienić "poziom" na lepszy, by mogło się lepiej czytać/rozumieć.
Rejestracja: 2001
 • 808 / 7 / 112

Na razie w ogole pomijamy sprawy grafiki, rozmawiamy o tresci, o tym, co ma byc na poszczegolnych stronach.
Rejestracja: 2007
 • 1558 / 5 / 0

przydał by się inny rozpis substancji, niektóre nazwy są za duże(LSD,ecstasy) i przez to ciężko rozpoznać te małe (DOC,GBL). Hmm coś w ten deseń?
Rejestracja: 2007
 • 5305 / 61 / 0

Unknown@ podział na kategorie: psychodeliki, stymulanty, deprechole. To na stronie głównej; dodałbym jeszcze pomysły trydzyk;a wyglądają naprawdę dobrze. Przede wszystkim szata graficzna, bo ta pomarańczowa jest ekhm... nie jest %-D Na pewno nawigacja po substancjach za pomocą drzewa byłaby dobrym usprytnieniem, tagi swoją drogą ale gdzieś na dole strony głównej. Fragmenty cytatów z TR to też dobra sprawa, zawsze coś losowego, wpadającego w oko.

Na pewno bym nie zmieniał tego, że jest kolejka i wpis musi być zmoderowany, to jest bardzo dobry pomysł.
Rejestracja: 2009
 • 348 / 3 / 0

I żeby dokładny filtr szukający był, w sensie jak gość szuka TR po załóżmy, tylko samej mj, to niech mu wyswietla tylko po mj, a nie 90% TR to Miksy chujwieczego z 1 lufką mj.
Posty: 94 Strona 1 z 10
Wróć do „Projekty archiwalne”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości