Nawozy - chemia, pytanie do specjalistów

Moderator: Konopia

• 3534 / 15 / 0

Oprócz samego nawożenia warto zwrócić uwagę na ph ziemi bo ma to duży wpływ na wchłanianie się nawozów
  • 20 / 3 / 0

z mineralnych używam ostatnio dedykowanych nawozów dla konopi czyli Powder Feeding, indica w moim przypadku :))

Posiadanie w czynie ciągłym

...czyli pół kilograma marihuany na raty okiem prawnika.

Legalizacja marihuany a możliwości produkcyjne

Popyt na marihuanę rekreacyjną, w przypadku jej zalegalizowania w Illinois, może być tak duży, nawet w granicach 550,000 funtów rocznie, że przerośnie możliwości produkcyjne licencjonowanych plantatorów - wynika z badań zleconych przez stanowych ustawodawców.
Użytkownik nieaktywny
  • 22 / 1 / 0

czy używać dolomit z nawozami mineralnymi bo coś czytałem że tylko z bio sie go stosuje
Użytkownik nieaktywny
  • 44 / / 0

nie ma znaczenia jaki nawóz bo dolomit reguluje ph chociaż posiada troche magnezu to raczej nie traktuje się go jako nawóz
  • 26 / / 0

Jeszcze do tamtego roku stosowałem na kwitnienie biopon do pelargonii - bomba nawozowa jeżeli chodzi o stosunek makro składników. Jednak osobiście mogę stwierdzić ze mimo mojego dużego natężenia nawożenia, bo nie było podlewania samą wodą to rośliny nie miały nawet śladu przepalenia nawozem. Oczywiście przed ścinka zostały rośliny wypłukane, a kojoty wyrosły nie samowite z durbanow. Bardzo mocno mogę polecić ten nawóz, Ahh... Stosowałem go w formie proszku razem z dolomitem.
  • 5443 / 544 / 0

Odkąd moje rośliny zaczęły kwitnąć, stosuję Florovit do roślin kwitnących- NPK 5-6-8 z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem. Martwi mnie trochę dość spora zawartość Azotu - zobaczymy.
Od razu zacząłem od maksymalnej dawki. To moja pierwsza uprawa i mimo świadomości, że nie na tym to polega, leję go zbyt często (co 3-4 dni). Póki co niczego nie popaliłem. Nie mam pojęcia, czy to dobry nawóz, bo nie mam porównania do innych, czy uprawy bez nawozów... Wydaje się jednak w miarę bezpieczny. Krzaki mam jednak bezpośrednio w glebie i nie leję dużej ilości wody - w ten sposób trudniej chyba "przedobrzyć"
Użytkownik zbanowany
  • 3854 / 309 / 0

Próbował ktoś podsypywać zwykłym (niebieskim) hydro-kompleksem od Yara Mili ?
Użytkownik nieaktywny
  • 657 / 85 / 0

06 sierpnia 2017jezus_chytrus pisze:
Odkąd moje rośliny zaczęły kwitnąć, stosuję Florovit do roślin kwitnących- NPK 5-6-8 z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem. Martwi mnie trochę dość spora zawartość Azotu - zobaczymy.
to nie jest dużo azotu, bardzo łagodny nawóz, nię pękaj :), dużo azotu to jest 18
Użytkownik nieaktywny
  • 769 / 35 / 0

jako nawóz preferuję podsypywać ziemię azotanem, soczyste pąki wyrastają :-D
  • 759 / 42 / 0

rolnicy i leśnicy mam pytanie :) ktory preparat bedzie najlepszy do stosowania podczas wzrozwoju rosliny?
mam cos takiego pod ręką ew prosze o porady co najlepiej stosować i kiedy,
niestestety ogranicza mnie mocno budzet takze prośba o rade :old:

AGZELO
Azot 1,5%(N) Fosfor(0,5%P) Potas(1%K) = 1,5:0,5:1

SUBSTRAL
Skład: Azot 6%, Fosfor(4%) Potas(4%) = 6:4:6

BIOPON
AZOT 8%, FOSFOR 4%, POTAS 4% =8:4:4

BIOHUMUS naturalny
Wróć do „Nawożenie i podlewanie”
Na czacie siedzi 84 uczestników Wejdź na czata