Nawozy - chemia, pytanie do specjalistów

Moderator: Konopia

• 168 / / 0

chce zrobic tak przygotowac ziemie jeszcze w tym roQ podsypac ja nawozem z kupy kury superfosfatem saletra potasowa dolomitem.. i przed wysadzeniem plantow saletra amonowa.. tak dobrze ??
bedzie git
jeszcze jedno czy w trakcie kwitnieja trzeba by jeszcze cos dorzucac jesli chodzi o potas i fosfor czy juz styknie to co zapodam jesienia?
powinno styknąć jeśli masz dobra ziemie na miejscówce (czarnoziem jak piszesz) ale jeszcze odrobina potasu i fosforu na początku kwitnienia nie zaszkodzi

• 11 / / 0

o to mi chodzilo dzikeiki wielkie :-)
nie chce im przedobrzyc %-D bo doswiadczenia z tymi nawozami nie mam.. mam nadzieje ze od przyszlego roku to sie zmieni :-p

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Kryminalni udaremnili transakcję na parkingu sklepowym

Wodzisławscy kryminalni zatrzymali trzy osoby posiadające narkotyki. Podejrzanie zachowujących się mężczyzn zauważyli na parkingu sklepowym.

• 173 / 2 / 0

Witam, ile dawać plantona K na litr wody, jeśli stosuje go dopiero pierwszy raz i chce go stosować doglebowo? czy moge potem zwiększać dawki?

• 7 / / 0

Jesli roslinka kwitnie albo zaczyna to na litr mozesz sypnac 1 lyzeczke i napewno nie przedawkujesz... :) a pozniej juz wedlug wlasnych spostrzezen ;]

• 173 / 2 / 0

dzęki, roslinka już kwitnie jakiś tydzień

Użytkownik nieaktywny
  • 51 / / 0

na tegoroczny out zakupiłem nawóz Canna Terra Flores na kwitnienie.
miał ktoś ten nawóz??jak się spisuje/?
jak dawkować na out zeby było dobrze??

• 910 / 2 / 0

a ja mam pytanie.
bo od momętu jak moja roślinka miała ponad 10 cm, dałem ją na dwór i robiłem takie coś:
raz w tygodniu bo butelki 1,5 l wody nalałem wody i 2 nakrędki "SUBSTRAL" (z tyłu opakowania pisze kwiaty balkonowe - 1 nakrędka na 2 litry wody codziennie) i raz w tygodniu taką mieszanką podlewałem moją panienke, jest to odpowiednia ilość i czy może być supstral na wszystkie fazy życia rośliny podlewane?
  • 18 / / 0

obserwuj liscie czy nie wystepuja onaki przenawozenia, jesli nie widzisz zadnych negatywnych efektow stopniowo zwiekszaj dawki, substral to nawoz na weg ;)

Re:

• 26 / / 0

darek1917 pisze:
na tegoroczny out zakupiłem nawóz Canna Terra Flores na kwitnienie.
miał ktoś ten nawóz??jak się spisuje/?
jak dawkować na out zeby było dobrze??
Nawóz bardzo dobry, mogę go polecić od siebie, stosuje na In i (jak dobrze stoje z gotówką :-D ) Out. Skorzystaj sobie z tej strony to będziesz miał wyliczone automatycznie nawet ile masz dać na zbiornik. Jak nabierzesz doświadczenia to będziesz sam sobie dobierał stężenie itd. Pozdrawiam!
  • 22 / 1 / 0

ja używałem zawsze tylko i wyłącznie biohumusa i plankton k w późniejszym etapie. Kluczem i tak jest ziemia, trzeba zrobić odpowiednią mieszankę składników, wtedy nawozy stają się mniej ważne. ja stosowałem jakieś 40% torfu, 40% ziemi ze spota, 10% biohumusa sypkiego, reszte stanowią takie rzeczy jak popiół (ważne, żeby pochodził ze spalonego drewna) dolomit oraz perlit lub styropian
Wróć do „Nawożenie i podlewanie”
Na czacie siedzi 40 uczestników Wejdź na czata