Nagłe zawiadomienie z komendy

Dział poświęcony dyskusjom nt. wezwań, które osoba otrzymała w związku z postępowaniem toczącym się wobec stron trzecich.

Moderator: Prawo

• 634 / 14 / 7

To i mnie to pewnie czeka, zobaczy dam. Sytuacja jak u ciebie @blau77, i tylko jedno zamówinie w tym okresie.
A i jeszcze pytanie, wezwanie przychodzi poleconym, nie?
Użytkownik nieaktywny
  • 1767 / 98 / 0

Roznie.
czasem trzeba liczyc sie z wizyta.
W temacie "przesylki" baltazargabka pisal, ze obecnie mamy mode na wizyte i trzepanie chaty bo "zamawiano znaczne ilosci srodkow odurzajacych".

I czesto te znaczne ilosci to np 10gr/mies.

Nie możemy straszyć dopalaczami. Więzienie nie zastąpi edukacji. Czas zacząć rozmawiać

W Warszawie kupisz większość dopalaczy. Bez problemu, z dostawą pod drzwi. Niestety, większość użytkowników nie wie nawet, co zażywa. Po dekadzie od delegalizacji dopalacze nadal zabijają i będą zabijać, dopóki zupełnie nie zmienimy naszego podejścia do substancji psychoaktywnych. W tym także do "klasycznych" narkotyków.

2 tys. bezdomnych przechodzi kwarantannę w hotelach. Władze dostarczają im alkohol i narkotyki

Ponad dwa tysiące bezdomnych w San Francisco z powodu epidemii koronawirusa przechodzi kwarantannę w hotelach. Większość z nich jest uzależniona od narkotyków, alkoholu i papierosów. Władze miasta zdecydowały, że będą im za darmo dostarczać używki do hoteli.
  • 1015 / 39 / 0

Neuronek pisze:
To i mnie to pewnie czeka, zobaczy dam. Sytuacja jak u ciebie @blau77, i tylko jedno zamówinie w tym okresie.
A i jeszcze pytanie, wezwanie przychodzi poleconym, nie?
Wezwanie może przyjść poleconym z potwierdzeniem odbioru, może je dostarczyć sam pan bagietmajster również z potwierdzeniem odbioru.
Raz nawet zdarzyło mi się, że dzwonili do mnie z komendy(numer tel mam od 12 lat ten sam i kilka wizyt na komendzie na koncie wiec go znają. Głupi podałem go gdy jeszcze byłem malolatem).
  • 759 / 43 / 0

Neuronek pisze:
A myślicie, że wzywają wszystkich bez wyjątku?
decyzja prokuratora, można wzywać wszystkich lub potencjalnie istotnych np.: z klucza : od danej kwoty, częstotliwości. etc
wszystko zależy ile maja materiału dowodowego ale chwilę im to zajmie.

swoją drogą chyba w ubiegłym roku po 5 czy 6 latach skończyło się przesłuchiwanie świadków i postawienie zarzutów w którejś ze spraw dot. króla dopalaczy.
nie wiem czy nie mylę bohatera ale sprawa była z okolic 2010r
  • 439 / 18 / 0

grv2 pisze:
możliwe że w zwiazku ze sklepem. ktory wtedy dzialal tez.
A moze chca ustalic personalia osob, ktore napisaly dany post w tematach b3 wezwan, jest taka mozliwosc?
  • 113 / 2 / 0

Czyli akcja miesiąc temu
Jak na chatę wpadli i na przesłuchanie na temat kogos tam ze Szczecina , Tylko imiona i nazwiska podali to chodziło o B3 ?:d
Najlepsze było pytanie jak pokazali mi 4 numeru konta w chuj cyfr i czy któryś znam :D
  • 759 / 43 / 0

lol. ale zrobili ci przeszukanie czy zaprosili na przesłuchanie :)
troche bez sensu po takim czasie robić przeszukanie wiec zakładam ze na rozmowe zaprosili
  • 3975 / 270 / 934

grv2 pisze:
troche bez sensu po takim czasie robić przeszukanie wiec zakładam ze na rozmowe zaprosili
Czemu bez sensu? Mogą przecież liczyć, że u osoby zainteresowanej takimi rzeczami coś trafią, a jak trafią, to coś na nią będa mieli, a wted. to już będzie inna rozmowa.
  • 113 / 2 / 0

Tylko przesłuchanie . Dostali gotowe pytania ze Szczecina i tyle :d
  • 759 / 43 / 0

a tak z ciekawości przesłuchanie odbyło się u ciebie w domu czy dostarczyli ci tylko wezwanie?

@pokolenie Ł.K.
celem przeszukania jest zabezpieczanie materiału dowodowego na potrzeby postępowanie w konkretnej sprawie.
Jeżeli zamówiłeś te 2g odczynnika powiedzmy rok temu to istnieje duża szansa, że już dawno go nie masz i nie ma sensu robić szopki - jest na to nawet specjalny termin w kryminalistyce ale nie chce mi sie szukać.
wystawiając zgodę trzeba mieć konkretne powody, nie można robić prewencyjnych przeszukiwań bo ktoś, coś kiedyś.
najczęściej jak zamawiasz duże ilości i jest podejrzenie handlu to robi się przeszukanie. tyle teorii ale oczywiście też jest tak jak napisałeś bo to PL.
Wróć do „Wezwania w charakterze świadka”
Na czacie siedzi 1063 uczestników Wejdź na czata