Nadczynność tarczycy

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Posty: 12 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0

witam, od niecałego roku schudłam 10 kilogramów i wypadło mi większość włosów. 3 tygodnie temu zdażyło mi się zemdleć po niewielkiej ilości alko oraz 4 buchach weedu (powiem ze z weedem mam dość dobrą relacje, wiec był to dla mnie ogromny szok). okazało się ze jest to spowodowane nadczynnością tarczycy i niewielką anemią. od tego tez momentu (ok 3 tygodnie) zażywam 25mg euthoryxu/dzień oraz żelazo.
aktualna waga to 55 kg/174cm (czyli różnica niecałego jednego kilograma, powoli idzie w górę).
zauważyłam u siebie nadmierne oddawanie moczu, lekkie zawroty głowy w gorących pomieszczeniach i bardzo duże huśtawki nastroju (jeśli ma to jakieś znaczenie).
zdażyło mi się kilkakrotnie brać px, zawsze tylko połówkę (150-200mg) bo robi mnie idealnie taka ilość.
moje pytanie: czy w takiej sytuacji mogę wziąć połówkę pixy? ostatni raz brałam około 3 miesiące temu. jakie mogą być skutki po wzięciu z nadczynnością?

ZX

Rejestracja: 2018
  • 902 / 304 / 0

Jeśli mdlałaś po weedzie, to MDMA może spowodować to samo, tylko mocniej i gorzej i może wywołać coś więcej. Generalnie omdlenie było najprawdopodobniej objawem sercowym, mogło ci tak szybko bić, że mózg nie dostawał wystarczającej ilości tlenu a to jest bardzo niebezpieczna sytuacja.
Zmierz sobie ciśnienie i puls o różnych porach dnia, tj rano po przebudzeniu, godzinę później, potem w południe, popołudnie i wieczorem i zobacz czy masz w normie i czy nie potrzebujesz tego tymczasowo zbić lekarstwami zanim ci TSH nie wróci do normy.
A z tymi lekami, tj beta-blokerami nie wolno jeść pixów bo jest możliwość paradoksalnej reakcji, że ci ciśnienie mocno skoczy i rozpierdoli głowę od środka co oznacza śmierć albo wegetowanie do końca życia.

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Dostarczali materiały do laboratoriów narkotykowych. Policja zatrzymała Polkę i jej partnera

Polskie służby współpracujące z Europolem i Eurojustem rozbiły grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem prekursorów służących do produkcji narkotyków. Zatrzymano siedem osób w tym Polkę oraz jej partnera, którzy są podejrzani o kierowanie całym procederem.
Posty: 12 Strona 2 z 2
Wróć do „Choroby i interakcje z substancjami”
Na czacie siedzi 1504 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości