Skoro do psychiatry idziesz to ci da instrukcję jak to zrobić.
1) "Zgłaszano występowanie zespołu serotoninowego, gdy moklobemid był przyjmowany w skojarzeniu z innymi lekami zwiększającymi stężenie serotoniny; jednak ze względu na odwracalne hamowanie MAO przez moklobemid, prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu serotoninowego jest znacznie mniejsze w przypadku moklobemidu niż w przypadku starszych nieodwracalnych inhibitorów MAO. Zespół serotoninowy był zgłaszany, gdy trazodon został nagle zastąpiony moklobemidem. Przyjmowanie w tym samym czasie lub zbyt wczesne rozpoczęcie stosowania moklobemidu po odstawieniu klomipraminy lub inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, takich jak SSRI, może spowodować rozwój zespołu serotoninowego. SNRI, takie jak wenlafaksyna w połączeniu z moklobemidem, są również związane z zespołem serotoninowym. Cymetydyna powoduje podwojenie stężenia moklobemidu w osoczu krwi. Stężenie trimipraminy i maprotyliny oraz innych trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych w osoczu krwi zwiększa się podczas stosowania w skojarzeniu z moklobemidem i może wymagać dostosowania dawkowania, jeśli leczenie skojarzone jest stosowane w leczeniu depresji opornej na leczenie. Moklobemid zmniejsza eliminację zolmitryptanu i w przypadku jednoczesnego stosowania zaleca się zmniejszenie dawki zolmitryptanu. Moklobemid zmniejsza metabolizm dekstrometorfanu. Moklobemid może zmniejszać metabolizm diazepamu, omeprazolu, proguanilu, propranololu i innych z powodu hamowania CYP2C19."
2) "Wcześniej powszechnie informowano, że zarówno enzymy MAO-A, jak i MAO-B były odpowiedzialne za metabolizm dopaminy; jednak nowe badania sugerują, że enzymy MAO-B biorą udział w wytwarzaniu GABA, a nie w degradacji dopaminy." - Czyli hamowanie / inhibicja MAO-B hamuje również wytwarzania GABA?
(Lipiec 2021 Redefining differential roles of MAO-A in dopamine degradation and MAO-B in tonic GABA synthesis)
"Redefiniowanie zróżnicowanych ról MAO-A w degradacji dopaminy i MAO-B w tonizującej syntezie GABA".
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34244591/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8333267
https://doi.org/10.1038/s12276-021-00646-3
https://www.nature.com/articles/s12276-021-00646-3
Niedawno znalazłam kilka blistrów w apteczce i w celu podbicia PST (które swoją drogą nie zadziałało) wzięłam 300mg. Po nieudanym doświadczeniu wypiłam 2 piwa, ale musiałam wyjść z domu. Po ostatniej imprezie została mi jedna, malutka kreska kryształu, więc wzięłam ją, żeby odczuć przynajmniej lekkie działanie pobudzające.
Ku mojemu zaskoczeniu euforia opanowała moje ciało, źrenice bardzo rozszerzone, speed wyczuwalny. Faza bardzo mocna jak na tak małą ilość substancji.
Druga sprawa, z tego leku (moklo) jak z każdego antydepa zjeżdża się powoli, czy można jak z bupropionu na raz odrazu? Zastanawiam się po prostu co by się stało jakbym jednego dnia zapomniał tabletek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/chimpanzees-sharing-fruit.jpg)
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol
Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/lotnisko-w-pyrzowicach-.jpg)
Przemytnicy kokainy z Kolumbii skazani. Pachnące mentolem narkotyki przylatywały na Śląsk
Gliwicki sąd skazał sześciu członków grupy przestępczej, która drogą lotniczą przemyciła na Śląsk kilkadziesiąt kilogramów kokainy. Przewożona ją w paczkach z napisem "Rolls Royce".