Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1033 • Strona 61 z 104
  • 980 / 83 / 0
Generalnie chyba najlepiej działa dawka 15mg, a testowałem różne
Da sie ograniczyć żarcie i tycie na mircie? Bo jak nie to chyba bede ja odstawial i brał doraznie
  • 26 / 5 / 0
Potwierdzam. Nasennie najlepiej działa dawka 15 mg. Po 2 latach na 30 zmieniłem dawkę na 15 mg i nastąpiła zdecydowana poprawa długości snu.
Uwaga! Użytkownik NETFLIX jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 87 / 3 / 0
Dla mnie też 15 mg jest optymalne, czuje się wtedy najbardziej naturalnie a substancja działa subtelnie w tle. Na moją depresję sprawdza się dobrze. Nasennie już średnio, zasypiam po niej dobrze i śpię praktycznie ile chce, ale tylko co drugi dzień budzę się wyspany. Mam wrażenie że to przez jej prodopaminowe działanie, ponieważ w dzień w który jestem zajebiście wyspany wieczorem czuje dopaminę w taki dziwny nieeuforyczny sposób jakby pomijała układ nagrody- specyficzne czucie między skroniami napływające w stronę oczu czasami aż męczące ale wyraźnie chroniące przed dołkami. Jednak przez nie trudno o regenerujący sen, jak by tylko cześć mózgu spała. Przy 30mg ten efekt jest już bardzo męczący, a sen jeszcze mniej regenerujący.
"I wtedy mógłbym rzec: trwaj chwilo,
o chwilo, jesteś piękną!
Czyny dni moich czas przesilą,
u wrót wieczności klękną.
W przeczuciu szczęścia, w radosnym zachwycie,
stanąłem oto już na życia szczycie!"
  • 4 / / 0
Mam problemy ze snem od 10 dni, byłem u psychiatry i dostałem mirtazapine. Ona powiedziała żeby brać od razu 30mg, ja jednak czytając to forum i jakieś tam reddity zdecydowałem się wziąć 15mg. Spałem lepiej niż zwykle ale bez szału, sny bardzo realistyczne. Najgorsze ze mam taki brain fog i zamule że nie jestem w stanie niczego zrobić. To mija z czasem? Może mam zmienić dawkę na 30 i wtedy nie będzie takich objawów? Bo mi psychiatra powiedział że nie ma właśnie tej zamuly, tylko głównie zwiększony apetyt
  • 1 / 1 / 0
Brałam 30 mg od razu, lepiej się spało, ale też miałam rano taką zamułę, więc nie wiem czy to coś zmieni...
  • 55 / 2 / 0
bralem mirte przez 7dni po 15mg a pozniej przeszedlem na 30mg 4 dni i wpadla feta 48h brania kolo 2g, kiedy i jak moge wskoczyc z powrotem do brania tego, biore tez acamprosate 3xdziennie 1 tab 333mg.
Uwaga! Użytkownik krzysko nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2429 / 579 / 155
07 listopada 2019kwaska pisze:
Brałam 30 mg od razu, lepiej się spało, ale też miałam rano taką zamułę, więc nie wiem czy to coś zmieni...
Spróbuj w takim razie zejść do dawki minimalnej i później stopniowo wchodzić na większą, zamuła powinna być wtedy mniejsza.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 641 / 98 / 0
22 października 2019rodozz313 pisze:
Generalnie chyba najlepiej działa dawka 15mg, a testowałem różne
Da sie ograniczyć żarcie i tycie na mircie? Bo jak nie to chyba bede ja odstawial i brał doraznie
Żarcie zawsze da się ograniczyć :)
  • 8 / / 0
mirtazapine przyjmuje od kilku miesiecy w dawce 15 mg. specyfik skutecznie umozliwia mi gleboki i spokojny sen przez cala noc. niestety zwiazane sa z nia pewne niedogodnosci ,ktore sa nieuniknione. mianowicie stan "zamulenia" ,ktory towarzyszy mi niezmiennie od poczatku stosowania ,przez kilka pierwszych godzin po przebudzeniu. niewatpliwie lek spelnia swoja funkcje, dla mnie jest niezastapiony ;D
Uwaga! Użytkownik omyxv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 980 / 83 / 0
Wam też mirtazapina wzmacnia działanie mj
Że robi mega lenia z człowieka
ODPOWIEDZ
Posty: 1033 • Strona 61 z 104
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.