Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.
Zablokowany
Posty: 4290 • Strona 133 z 429
  • 341 / 121 / 0
15 czerwca 2019GL HF pisze:
5mg co 3 godziny daje radę. Wy nie macie tego "czuć", jeśli macie AD(H)D.
To jest kwestia bardzo indywidualna. Jeśli chodzi o dorosłych leczonych na AD(H)D, to przepisywane dzienne dawki wahają się od 10 do nawet 120 mg dziennie. Nawet jeśli ktoś bierze te 120 mg, to nie ma to nic wspólnego z ćpaniem - bywa, że taka osoba dalej nie odczuwa oczekiwanego efektu i zmaga się wciąż z deficytem uwagi.
Dużo zależy od masy ciała, skali zaburzenia, indywidualnych predyspozycji, metabolizmu etc.
Przy naprawdę poważnych zaburzeniach, to te 5 mg nie dałoby dosłownie nic.
  • 1759 / 240 / 0
Nie spotkałem się z dawką wieksz niż 54 mg na dobę

@Obrazoburca
Od jakiego czasu jesteś na MPH jak często robisz off zauważyłeś jakieś efekty uboczne suplementacji.
  • 341 / 121 / 0
15 czerwca 2019nCuX pisze:
Od jakiego czasu jesteś na MPH jak często robisz off zauważyłeś jakieś efekty uboczne suplementacji.
MPH zażywam regularnie od ok. 1,5 roku. Nie doświadczam absolutnie żadnych efektów uzależnienia czy objawów związanych z odstawieniem.
Przerwę od brania robię często spontanicznie, zwłaszcza na jakichś wyjazdach, wczasach, dłuższych wolnych weekendach, gdy nie muszę się koncentrować na swojej pracy zawodowej. Wtedy nawet nie myślę o MPH, często zapominam, że mógłbym (lub powinienem) wziąć tabletkę. Bywa też, jak mam lepszy dzień, to mocno zmniejszam dawkę - jak wcześniej zazwyczaj brałem 30-40 mg dziennie, to nagle biorę tylko 10 mg i jest wszystko bardzo w porządku.

Nie zaobserwowałem żadnych negatywnych efektów długotrwałej "suplementacji". Zdrowie, samopoczucie, stan psychiki - jeśli już zaszły jakieś zmiany, to co najwyżej na plus.

Jeśli mam naprawdę zły dzień, wszystko mnie wkurwia i nic mi nie wychodzi, to o wiele bardziej jak MPH pomaga mi mocna kawa. Taki murzyn z 2-3 czubatych łyżeczek kawy, stawia mnie na nogi, poprawia samopoczucie, dodaje humoru itd. O ile MPH bardzo wspomaga funkcje kognitywne i taki ogar umysłowy, o tyle kofeina wspomaga nastrój/samopoczucie. Jeśli nawet moglibyśmy przypuszczać, że mam jakiś zjazd po MPH, to wystarczy jedna mocna kawka, aby wszystko wróciło do normy.
  • 1759 / 240 / 0
A diete trzymasz jak ze snem jesz instant czy cr, concerte.
Do pod wpływem MPH unikam kawy ale piracetam się dobrze miksował.
  • 341 / 121 / 0
15 czerwca 2019nCuX pisze:
Nie spotkałem się z dawką wieksz niż 54 mg na dobę
Na ulotce Medikinetu można wyczytać, że nawet dla dzieci maksymalna przewidywana dawka to 60 mg.
Wiadomo że dorośli, zwłaszcza faceci o większych gabarytach, mogą potrzebować jeszcze wyższych dawek terapeutycznych - aczkolwiek na pewno nie zdarza się to często.
15 czerwca 2019nCuX pisze:
A diete trzymasz jak ze snem jesz instant czy cr, concerte.
Aktualnie biorę Medikinet IR i CR, dobieram sobie dawki w zależności od potrzeb. Do posiłków zazwyczaj CR, a tak to IR - głównie od razu po wstaniu, do porannej kawki. Na pewno muszę rozważyć Concertę, z racji lepszego i bardziej stabilnego działania przedłużonego.
Dietą się kompletnie nie przejmuję, wręcz bym powiedział, że zaniedbuję ten temat. Mimo to nie wpływa to u mnie na działanie MPH.
Z kolei sen to dla mnie świętość - nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania bez zapewnienia odpowiedniej długości/jakości snu.
Zarywanie nocy, niewysypianie się - to prosta droga do pogarszania działania MPH i nawrotu rozmaitych, negatywnych objawów.
  • 1759 / 240 / 0
Ciężko będzie ci przejść z medikinetu na concerte przez dłuższy czas działanie ci nie będzie pasowało.
  • 29 / 5 / 0
Jeśli na kogoś metylofenidat nie działa tak jak powinien, albo działa słabiej niż wcześniej to mogę polecić Wam mix z tyrozyną i beta-alaniną. Te wszystkie substancje działają synergistycznie.
  • 77 / 8 / 0
No w końcu temat ruszył %-D
Więcej info, więcej porad, bardzo dobrze że wpisują się jakieś osoby które mają czy miały styczność z MPH.
Medikinet w wersji CR u mnie na czczo mam wrażenie - że nie działa w ogóle, a po dużym posiłku nie można przewidzieć jak i kiedy zadziała.
Lekki posiłek - można mniej więcej działanie przewidzieć, ale i tak nie jest to stabilne. Może komuś pasuje leczenie medikinetem cr, mi średnio, choć ogólnie substancja mi na ADHD pomaga bardzo.
A co powiecie o tym medikinecie w wersji instant? Mój psychiatra który wypisuje mi CR mówi, że dla dorosłych obowiązuje tylko ta wersja i prawnie nie może osobie dorosłej przepisać IR. Prawda to?

Kiedy, ile i jak wrzucasz te beta alanine i tyrozyne do MPH?

No i jak z tą maksymalną dawką dobową? Na ulotce z medi CR mam wpisane że max 60mg/doba.
Ale osobiście ważąc sto kg - 60mg CR dziennie to dla mnie o wiele za mało.
  • 29 / 5 / 0
To że dorosłemu lekarz nie może przypisać medikinetu IR to bzdura, ja nigdy innego nie brałem. Beta-alaninę i tyrozynę brałem tylko raz w połączeniu z mrtylofenidatem. Trzeba szerzej zająć się tym tematem, tyrozyna jest prekursorem dopamjny i noradrenaliny, możliwe że dzięki niej lek działa dłużej. Beta-alanina działa neuroprotekcyjnie, usuwa wolne rodniki, są publikacje zalecające spożywanie jej przy autyzmie.
  • 77 / 8 / 0
Powiedział, że w ulotce jest napisane o tym ze ir jest zarezerwowane dla dzieci i dostają to przed nauką %-)
Zablokowany
Posty: 4290 • Strona 133 z 429
Artykuły
Newsy
[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.

[img]
10 lat więzienia dla producenta metamfetaminy. Legnicki sąd wydał wyrok

Przestępstwa narkotykowe to coraz większy problem. W jednej z takich spraw zapadł właśnie wyrok. Sąd Okręgowy w Legnicy skazał na 10 lat więzienia 34-letniego Jakuba C., który na przemysłową skalę produkował metamfetaminę. Wytwórnia działała w garażu na terenie prywatnej posesji w Niemstowie pod Lubinem.

[img]
W marcu wyraźne odbicie. 88 tys. recept z receptomatów na medyczną marihuanę i opioidy

Ostatni kwartał przyniósł spadek liczby recept wypisywanych na leki kontrolowane, choć w marcu odnotowano odbicie, wyraźne zwłaszcza w przypadku medycznej marihuany - informuje w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".